Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

python

[es] :: Python :: python

[ Pregleda: 7131 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.ptt.yu

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon python29.05.2002. u 09:45 - pre 265 meseci
Da li iko uči Python i koliko je on koristan imajući u vidu interakciju sa javom pomoću jythona.

Možda sam pitanje trebao da postavim na Vodič za učenje?
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.juventus.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: python29.05.2002. u 11:59 - pre 265 meseci
Ja dosta radim sa Python-om (Zope ponajvise). Radio sam podosta i sa Jythonom, i mogu ti reci da je fantastican. Obuhvata svu jednostavnost i moc Python jezika sa Java jezikom. Iz jython-a mozes nasledjivati i raditi sa Java objektima kao i sa Python objektima, ali nisi samo ogranicen na rad sa njima, vec mozes istovremeno koristiti i sve python objekte, cime znatno prosirujes aplikaciju.

Poslednja verzija Jython-a moze da kreira java servlete za Java aplikacione servere (Tomcat, npr) sto je, mene licno, posebno obradovalo.

Uz to, Python jezik je zbog svoje sintakse i lakoce pisanja i pregleda koda, znatno laksi za rad i maintenance.

Preporucio bih ti da detaljno proucis dokumentaciju na http://www.jython.org/
Naravno, ukoliko imas i specificna pitanja za Python i/ili Jython, ti se obrati ovde.

Poz, alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

denis86
Denis Djurkovic
student
Srbija,Beograd

Član broj: 292974
Poruke: 1
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Ljudi treba mi pomoc ako neko moze da mi pomogne oko Python zadataka01.11.2011. u 22:13 - pre 151 meseci
Ljudi zamolio bih vas ako neko moze da mi uradi program u python-u naravno ako ne uzima mnogo vremena a mislim da ne uzima.
Treba da ga uradim do prekosutra i tako nesto ce biti za kolokvijumu. profa nam je dao 2 zadatka da uradimo (programa) ali nisam bas nesto kao zapamtio sa predavanja :P

Domaci zadatak br.1

1. Napisati Python program kojim se izracunava i stampa povrsina pravougaonika cije su strane a = 150 cm i b = 2 m. Rezultat izraziti i u kvadratim metrima i u kvadratnim centimetrima.

2. Napisati Python program kojim se temperatura od 101 Farenhajta pretvara u Celzijuse i rezultat stampa na ekranu. Formula za pretvaranje Farenhajta u Celzijuse je

C = 5 (F − 32)9.

3. Modifikovati programe 1 i 2 tako da rade za prizvoljne ulazne podatke (Koristiti naredbu input za unos podataka).

Rok za zavrsetak zadataka je 03.11.2011.

Napomena 1 Zadatke 1 i 2 uraditi i u Python IDLE-u i u AWD-u. Zadatak 3 uraditi samo u Python IDLE-u.

Napomena 2 Naredba input ne radi u AWD-u jer se program izvrsava na serveru a ne na vasem racunaru. Kako se mogu ucitavati podaci u AWD-u bice reci na nekom sledecem casu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Python :: python

[ Pregleda: 7131 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.