Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Debitna VISA Classic kartica Continental banke

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Debitna VISA Classic kartica Continental banke

[ Pregleda: 4108 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Debitna VISA Classic kartica Continental banke14.03.2005. u 17:32 - pre 231 meseci
Ova kartica mi se cini kao stvorena za mene: debitna, moze da se koristi na internetu i u radnji.

Da li neko iz iskustva moze da mi kaze uslove i postupak dobijanja kartice (gledao sam www.cont.co.yu, tamo spominu neke menice i depozite... pa bih zamolio nekoga ko je vec izvadio karticu da prenese iskustvo)?
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke16.03.2005. u 15:48 - pre 231 meseci
Sam cu odgovoriti na moje pitanje :)

Uslovi za dobijanje debitne Visa Classic kartice Continental banke:
- obezbedjenje: menica sa 2 ziranta i potvrda o zaposlenju ili 200 eur orocenih na period vazenja kartice (ako niste zaposleni)
- kartica se dobija za 2-3 radna dana, ili istog radnog dana uz nadoknadu od 1000 din
- rok vazenja je 1 ili 2 godine
- moze se koristiti na internetu, POS terminalima i bankomatima
- prilikom izdavanja kartice duzni ste da uplatite 200 eur koje odmah mozete trositi
- troskovi koriscenja:

Hitna izrada kartice 1.000 dinara
Stavljanje kartice na internacionalnu listu nevažećih kartica 3.000 dinara
Ponovno štampanje PIN-a na zahtev klijenta 50 dinara
Podizanje gotovine na bankomatu u sopstvenoj mreži Bez naknade
Podizanje gotovine na bankomatu druge banke u zemlji 60 dinara+0,25 % od iznosa
Podizanje gotovine na šalteru druge banke u zemlji 105 dinara+0,33% od iznosa
Podizanje gotovine na bankomatu druge banke u inostranstvu 3 EUR
Podizanje gotovine na šalteru druge banke u inostranstvu 5 EUR
Upit stanja računa na bankomatu u sopstvenoj mreži
30 dinara
Upit stanja računa na bankomatu druge banke u zemlji 50 dinara
Upit stanja računa na bankomatu druge banke u inostranstvu 1 EUR
Izrada osnovne kartice sa rokom važnosti 1 god. 1.800 dinara
Izrada osnovne kartice sa rokom važnosti 2 god. 3.200 dinara
Izrada dodatne kartice sa rokom važnosti 1 god. 700 dinara
Izrada dodatne kartice sa rokom važnosti 2 god. 1.300 dinara
Zamena kartice po zahtevu klijenta 1.000 dinara
štampanje i/ili slanje specifikacije transakcija bez naknade
Reizdavanje izgubljene/ukradene kartice sa istim rokom važnosti bez naknade
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke16.03.2005. u 23:20 - pre 231 meseci
Koliko je meni poznato, Visa classic je kreditna kartica. A i malo mi je nelogicno da se za debitnu karticu trazi depozit, ziranti, menice i slicna sredstva obezbedjenja kad se prilikom svake autorizacije proverava da li ima pokrica na racunu... ?
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke17.03.2005. u 07:52 - pre 231 meseci


Meni su pre 2 godine u Delta banci trazili 2 ziranta i menicu samo da bih otvorio tekuci racun kod njih. Ti trazis logiku u nasoj drzavi ?

Visa Classic ne mora biti kreditna kartica (tj. do pre jedno godinu dana nisu ni bile). Ono "classic" kod nashih banaka uglavnom oznachava da se radi o kartici koja je embosirana i ima broj (tj. nije electron varijanta).
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke17.03.2005. u 10:27 - pre 231 meseci
Ja sam 18.01.03 otvorio racun kod njih i nista mi nije trebalo...
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke17.03.2005. u 11:37 - pre 231 meseci
Sve sto sam napisao cuo sam od sluzbenika banke i potvrdjeno mi je u email poruci od banke tako da je tacno 100%.

Depozit za DEBITNU Visa Classic je i meni cudna stvar, ali nemam alternativu (jel znate bilo koju drugu banku koja nudi debitnu visa classic karticu?).


 
Odgovor na temu

vpantic

Član broj: 16840
Poruke: 43
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke17.03.2005. u 11:54 - pre 231 meseci
Srpska banka,traže da primaš platu preko njih i da plata bude najmanje 30.000.Kartica je sa čipom,ako ti to nešto znači
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke17.03.2005. u 12:16 - pre 231 meseci
@vpantic
Treba da imam 3 meseca racun kod Srpske Banke, pa tek onda mogu da trazim karticu, takodje treba depozit 100 eur. Thanks anyway :).

Izgleda je sa Visa Classic debitnom karticom moguce nekako otici u minus, mada ne znam kako.

Cinjenica je da cak ni banke u UK se ne razbacuju Visa Classic Debit karticama, vec vam uvale Visa Electron, SOLO ili obican cache card. A za pravu Visa Classic (iako debitnu) uvek imaju dodatni uslovi.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.metrohive.net.



+14 Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke17.03.2005. u 12:32 - pre 231 meseci
Izmedju autorizacije transakcije i proknjizenja transakcije postoji odredjeno vreme. Za to vreme mozes uci u minus i na debitnoj.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke17.03.2005. u 12:58 - pre 231 meseci
Kod VISA Electron-a, banka prilikom autorizacije transakcije skine nesto veci iznos od potrebnog, pa ti posle knjizenja vrati visak. Znaci, nemas sanse da odes u minus. Zato nije ni potreban depozit.

Kod VISA Classic je izgleda drugaciji sistem, pa ti banka skida novac sa racuna tek prilikom knjizenja, tako da mozes otici u minus.
 
Odgovor na temu

vpantic

Član broj: 16840
Poruke: 43
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke17.03.2005. u 13:28 - pre 231 meseci
@hecky
Dobila jedna prijateljica Visa Classic Srpske banke pre 10 dana.Depozit nije polagala,sad sam je pitao.Prvi uslov je ispunila,ima račun oko tri godine...
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke18.03.2005. u 06:49 - pre 231 meseci
Citat:
genesys: Meni su pre 2 godine u Delta banci trazili 2 ziranta i menicu samo da bih otvorio tekuci racun kod njih. Ti trazis logiku u nasoj drzavi ?

Visa Classic ne mora biti kreditna kartica (tj. do pre jedno godinu dana nisu ni bile). Ono "classic" kod nashih banaka uglavnom oznachava da se radi o kartici koja je embosirana i ima broj (tj. nije electron varijanta).

U pravu si, ponekad na trenutak zaboravim u kakvoj drzavi zivim.
Meni jos uvek nije jasno po cemu se ova kartica razlikuje od najobicnije "elektronke"? To sto je embosirana, tj, brojevi su ukucani a ne odstampani u praksi ne znaci nista, i SoGe electron je takva pa niti je kreditna, niti moze da se koristi na netu.
Inace, to sto su ti (tada) trazili 2 ziranta i menicu samo za otvaranje tekuceg racuna, dosta govori o samoj banci i pomaze pri izboru institucije preko koje ces obavljati finansijske transakcije u buducnosti, zar ne?
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Debitna VISA Classic kartica Continental banke18.03.2005. u 10:47 - pre 231 meseci
Ja sam u Delta banci otvorio dinarski racun pre godinu dana i nisu trazili nista sem licne karte.

VISA Electron je smisljena tak da klijent i kartica MORAJU da budu prisutan u trenutku transakcije.

VISA Classic dodatno dozvoljava transakcije gde klijent i kartica nisu prisutni, npr. transakcije preko telefona, interneta i sl. (sto nosi dodatni rizik od zloupotrebe, pa banke cesto "zakljucaju" ovu mogucnost).
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Debitna VISA Classic kartica Continental banke

[ Pregleda: 4108 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.