Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li iko moze da objasni?

[es] :: Instant Messaging :: da li iko moze da objasni?

[ Pregleda: 3478 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jopjap
jovandeka

Član broj: 43525
Poruke: 42
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon da li iko moze da objasni?19.03.2005. u 16:14 - pre 232 meseci
Da li iko na ovom forumu moze malo bolje da objasni koriscenje Jebber-a. Hocete da ga popularizujete, a jedini odgovori na skoro sva pitanja je posetite sajt www.jebber.elitesecurity.org, kad tamo beda. Nema skoro nista sto bi pomoglo nekome sa prosecnim znanjem da podesi neki klijent, da se konektuje na server itd. Trebalo bi neko da napise sve po redu i za one koji nisu do sada koristili MSN ili ICQ i sl.
Malocas citam jedan post u kome covek objasnjava " To sto si ti skinuo nije jabber vec klijent" i tako dalje.

Pa, ako ima neko volje i znanja naka izvoli!
Iz svake se životne situacije može
izvući smisao života.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: da li iko moze da objasni?19.03.2005. u 18:14 - pre 232 meseci
Kao prvo, opredeli se koji ćeš program (klijent) koristiti za chat preko jabber-a. Neki vole Psi, neki vole Trillian - ja lično preferiram ovaj drugi. Listu klijenata možeš naći na jabber.elitesecurity.org, skini neki od njih (ako hoćeš da koristiš Trillian ja ti preporučujem Trillian 3 Pro verziju) i onda ćemo ti objasniti podešavanja.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

jopjap
jovandeka

Član broj: 43525
Poruke: 42
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: da li iko moze da objasni?19.03.2005. u 19:51 - pre 232 meseci
ok, instaliran Trillian i Psi.
I...

Iz svake se životne situacije može
izvući smisao života.
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.blueisp.co.yu.

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: da li iko moze da objasni?19.03.2005. u 21:54 - pre 232 meseci
I onda se registruješ. Za server ukucaš elitesecurity.org. Upišeš korisničko ime i lozinku, i to je to, ako se dobro sećam.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: da li iko moze da objasni?20.03.2005. u 12:34 - pre 232 meseci
Za detaljnije podesavanje PSI-a pogledaj http://www.elitesecurity.org/tema/100744-jabber-psi-podesavanje
 
Odgovor na temu

jopjap
jovandeka

Član broj: 43525
Poruke: 42
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: da li iko moze da objasni?20.03.2005. u 16:01 - pre 232 meseci
Shadowed mnogo ti hvala. Kada bi svi hteli da podele svoje znanje, postovi bi bili mnogo kvalitetniji. I tvoje objasnjenje je po mom misljenju nedoreceno. Podesis sve onako kako si opisao i sta onda. Gde se upisuje server, gde sobe i jos mnogo sto-sta.Kada se konektujes tamo nema nikoga, pa se pitam da li sam dobro podesio ili je nesto drugo u pitanju. Nece da se otvori nista ili skoro nista. Odes na sajt da vidis trenutno stanje servera i opet nista. Napisano je nesto , a sta nemamo pojma? Itd...

Iz svake se životne situacije može
izvući smisao života.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Im_a_Veggie
Dragan Babić
Novi Sad

Član broj: 39965
Poruke: 163
*.nspoint.net.

Jabber: averagejoe@jabber.org
Sajt: www.dnevnikeklektika.com


Profil

icon Re: da li iko moze da objasni?21.03.2005. u 16:41 - pre 232 meseci
ako vam ne smeta da "uskocim", da li je moguce da vise ljudi chatuje?
npr. vidim da su njih dvoje sa moje liste online i ja im recimo oboma posaljem neki (lupam jako) "join chat" request ili tako nesto.

koristim Psi.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: da li iko moze da objasni?21.03.2005. u 16:58 - pre 232 meseci
Ono sto sam napisao u tom postu je bilo o tome kako poceti sa koriscenjem PSI-a. Nisam opisao sve sto se moze uraditi sa njim. Zato je post "nedorecen". Ovih dana i radim na nekim uputstvima za klijente pa ce biti i toga. Ali, ipak ne mogu da stignem sada da to napisem i ovde jer je to ipak podosta teksta.
Sobe su (uglavnom) prazne zato sto malo ljudi zna za njih (a malo koristi jabber uopste) a i kada neko dodje vidi da nema zive diskusije i ode. Kada bi ljudi ostali makar i bez pocetne diskusije situacija bi bila bolja. A ako nekog ima mozete zapoceti razgovor. Uostalom, zar da vas ucim chat-ovanju :).
Iz prve poruke:
Citat:
Malocas citam jedan post u kome covek objasnjava " To sto si ti skinuo nije jabber vec klijent" i tako dalje.
Da, ja sam to napisao (i to u onoj temi koju sam ti kasnije preporucio; nisam video ovo u provm postu). Odnosio se na to sto je korisnik rekao a to je da je skinuo (download-ovao) jabber. To sto sam rekao je tacno i ne vidim u cemu je problem. Jabber se ne moze skinuti jer je to protokol a ne program.

Sto se tice te slike, stvar je jednostavna - prikazuje koliko je dugo pojedini servis (ne)aktivan. Na primer /service/chatbot je aktivan 2 nedelje, 4 dana 21 cas i 28 minuta. Toliko je vremena proslo od kako je poslednji put pokrenut. /service/chatbot je bot koji ima mogucnost da loguje diskusije (kao BillGates u windowsrelated sobi ili zealot u advocacy sobi).
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: da li iko moze da objasni?22.03.2005. u 00:03 - pre 232 meseci
Citat:
Im_a_Veggie: ako vam ne smeta da "uskocim", da li je moguce da vise ljudi chatuje?
npr. vidim da su njih dvoje sa moje liste online i ja im recimo oboma posaljem neki (lupam jako) "join chat" request ili tako nesto.

koristim Psi.


Da, prosto uđeš u novi chat room, i onda desnim klikom na korisnika kog hoćeš da pozoveš, pa Invite to -> [email protected]
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

jopjap
jovandeka

Član broj: 43525
Poruke: 42
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: da li iko moze da objasni?22.03.2005. u 20:46 - pre 232 meseci
Shadowed, verovatno nisam lepo napisao, ali ni u jednoj recenici nisam hteo da se osetis prozvanim (niti bilo ko) naprotiv , hteo sam da pohvalim to sto si napisao i da podstaknem druge da se bar u jednoj recenici (kao Random) nadovezu na tvoj ili bilo ciji post i samim tim ga ucine jos kvalitetnijim.


Citat:
Shadowed:Iz prve poruke: Da, ja sam to napisao (i to u onoj temi koju sam ti kasnije preporucio; nisam video ovo u provm postu). Odnosio se na to sto je korisnik rekao a to je da je skinuo (download-ovao) jabber. To sto sam rekao je tacno i ne vidim u cemu je problem. .


Nije nikakav problem to sto si napisao. Upravo sam na to hteo da ukazem, da Vi koji nesto znate morate (bilo bi pozeljno) da vodite racuna da ce to citati i ljudi koji su skoro usli u svet infomatike, kojima nece biti jasno o cemu se radi. Zato sam i citirao jedan deo tvog posta. Tu se vidi da ljudi ne znaju sta je jebber, a sta klijent.


Izvini jos jednom.
Iz svake se životne situacije može
izvući smisao života.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: da li iko moze da objasni?23.03.2005. u 14:25 - pre 232 meseci
Nema problema. Bio nesporazum, vise nije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: da li iko moze da objasni?

[ Pregleda: 3478 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.