Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Raspodjele stipendija u Kragujevcu - da li ima neko vise informacija o ovome?

[es] :: Vodič za učenje :: Raspodjele stipendija u Kragujevcu - da li ima neko vise informacija o ovome?

[ Pregleda: 3139 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Raspodjele stipendija u Kragujevcu - da li ima neko vise informacija o ovome?28.03.2005. u 05:34 - pre 233 meseci
Pretukli je slabiji

Kada je pre nekoliko meseci konkurisala za djacku stipendiju koju srednjoskolcima daje Ministarstvo prosvete i sporta Ivana Stojanovic, ucenica druge godine kragujevacke Medicinske skole, isprva se nije mnogo nadala. Bez obzira na cinjenicu da spada u uspesne mlade hemicare Regionalnog centra za talente i odlikase svoje skole, smatrala je da ce joj cetvorka iz srpskog, koja joj je pokvarila dosadasnji prosek 'vukovca', biti glavna prepreka. Medjutim, veliko razocarenje za Ivanu bilo je sto su se na listi od 77 stipendista iz njene skole nasli mnogi ucenici koji imaju prosek daleko slabiji od njenog, a da, pri tom, na istaknutom spisku nije uspela da pronadje svoje ime.

- Najpre sam mislila da je u pitanju neka greska. Moju cetvoroclanu porodicu izdrzava otac, koji je, inace, invalid, a posto majka ne radi nas mesecni prosek je svega 3.000 dinara. Videvsi da su se na listi onih koji su dobili stipendiju nasli mnogi ucenici koji imaju daleko slabiji prosek ocena od mene zagledala sam spisak malo bolje i uocila da uz ime djaka za koje znam da im roditelji rade u koloni 'prihod po clanu domacinstva' stoji 0,00 dinara, prica Ivana.

Primetila je i to da svi oni koji su stipendiju primali prosle godine, po inerciji, nastavili su da i ove godine dobijaju 1.500 dinara mesecno, koliko daje Ministarstvo.

Videvsi sve to, Ivana je odlucila da napise zalbu u kojoj je navela da ce ove zime pohadjati kurs u naucnoj stanici Petnica, kao i to da trenutno pise seminarski rad o histaminu koji ce joj omoguciti da ode na republicku smotru u Kladovu.

Iako, kako sama kaze, tih 1.500 nije veliki novac, njoj bi puno znacio, posto joj je prilikom izrade radova potrebno da kopira literaturu i pretrazuje internet za sta nema mogucnosti, jer je nabavka racunara za njenu porodicu nedostizan san.

Novcem od stipendije mogla bi da kupi godisnju autobusku kartu. Zbog teske materijalne situacije Ivana je prinudjena da svakoga dana nekoliko kilometara ide peske od svoje kuce do skole.

Ova devojka nece odustati od namere da zakuca na svaka vrata dok stvari istera do kraja. Cak i direktora Medicinske skole Milusa Simic potvrdila je da iako je stipendiju Ministarstva dobilo 77 njihovih ucenika, nije bas najjasnije po kom kriterijumu su podeljene. Ona napominje da su novac dobili uglavnom ucenici zavrsnih razreda.

SSG, Gordana Bozic
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Raspodjele stipendija u Kragujevcu - da li ima neko vise informacija o ovome?

[ Pregleda: 3139 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.