Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!

[es] :: Vesti :: ES leto manifestacija :: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!
(TOP topic)

[ Pregleda: 13322 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!07.07.2002. u 04:59 - pre 265 meseci
E ovaj topic otvaram da date Vase primedbe, kritike, predloge i pohvale
Sledeci put mora da bude jos bolje
PR je mogao da bude bolje uradjen - ali falio je jedan covek za koordinaciju.
Falio je sinopsis programa i bolja priprema sa gostima.
Zurke posle - totalni promasaj, trebalo je za zadnje vece i samo to organizovati
posle 3-4 sati programa ljudi nisu bas mogli da se provode.

zvezde iz senke: Serbian fighter i Metalika... moji komplimenti i licna zahvalnost

aj udrite
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!07.07.2002. u 05:49 - pre 265 meseci
Zaboravi da kazem, upoznaop sam sjajne ljude, ali mi je krivo sto nisam imao mogucnosti da i popricam malo vise. Nadam se da cu ih sresti uskoro...
Ljudi koji su dosli na ES leto
McKraken - Uzice
Mario - Smederevo
Mungos - Banja Luka
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
*.verat.net



+2 Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!07.07.2002. u 09:49 - pre 265 meseci
Pa, da počnem od početka, kako to obično i ide:

Oh, so fancy internet

Usled spleta raznih okolnosti bio sam u mogućnosti da prisustvujem ovoj manifestaciji sam tri dana (od ponedeljka do srede). Obrazloženje:za nedelju jednostavno nisam imao prevoz, a posle je došao EXIT i cimanje oko smeštaja i tako to. Dakle, pričaću samo o dešavanjima na kojima sam bio (izdvajam saamo neke od njih).

1.Okrugli sto ˝Glavom o IT zid˝, zajedno sa projektom Rastko i ženama za kompom su bili pun pogodak,veliki plus za njih + (posebno za devojke).

2.Imao sam priliku da vidim i opipam jednog Mac-a, kao i da vidim Apple OS, predavanja caboom-a i McKrackena su takođe bila zanimljiva.

3.I da, upoznao sam jednu pravu legendu, Dragana Galica-Mrvu iuživao u njegovim predavanjima. On je izvadio ovo veče, mislim da Digital Inspirations (takmičenje u digitalnim formama) i nije baš uspelo (moje mšljenje).

Hteo sam da učestvujem i u takmičenju u pikadu, ali je ortak bio sprečen da me vodi, sam bih se verovatno izgubio u ovome velikom gradu.

Što se tiče žurki, mislim da nije bilo ni mesto ni vreme za takvu vrstu muzike. Moje mišljenje je da su otpočetka između tačaka trebale da se prave muzičke pauze, a da je u subotu trebala da se napravi velika žurka povodom završetka ES leta. Pisaću još, trenutno nemam inspiracije.

I, da. Imao sam čast da upoznam dosta sjajnih ljudi (uzeo sam tvoj termin Torbice,nisam mogao da nadjem drugi), ali (opet moram da te kopiram)mi je krivo što nisam imao mogućnosti da sa njima popričam malo više.Dakle, drago mi je zbog svih tih ljudi koje sam upoznao, ali bih morao da izdvojim neke:
Ivan Minić(SF,pristaje ti nick), uvek nasmejani Torbica, Gojko (nisam te zamišljao kao tako opuštenog), legendarni Dragan Galić-Mrva, Miloje Sekulić(čovek koga nisam upoznao ali bih voleo da jesam),Srđan Ilić (Shojke).Takođe, jedan veliki pozdrav svim devojkama koje su prisustvovale ES letu.e sa vazduhom ? bila posve�ena
 
Odgovor na temu

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
*.verat.net



+2 Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!07.07.2002. u 09:51 - pre 265 meseci
Znao sam da sam nešto zaboravio. Sve u svemu, manifestacija je zaslužila jedan veliki plus, mislim da je ovo bio veliki pogodak, nadam se da će se nešto slično organizovati sledeće leto (ako ne i pre).
 
Odgovor na temu

overflow
Goran Milosavljević
Integration & Internet Senior
Engineer @ Telenor
Beograd

Član broj: 396
Poruke: 345
*.yubc.net

ICQ: 106825659
Sajt: localhost


Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!07.07.2002. u 13:40 - pre 265 meseci
Mogu vam reci da sam se sinoc bas razocarao ... gde je najavljivan boom party???
Dolazim sinoc oko 1:40 sa dva ortaka i ortakinjom na zurku a u Bonafidesu nema nikoga ?!?!?!?!

Bas ne mogu da verujem, a najavljivane su cak i TV ekipe, ludnica ...
Sve sto je besmislenije, utoliko je bolje.
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!07.07.2002. u 14:48 - pre 265 meseci
Citat:
overflow:
Mogu vam reci da sam se sinoc bas razocarao ... gde je najavljivan boom party???
Dolazim sinoc oko 1:40 sa dva ortaka i ortakinjom na zurku a u Bonafidesu nema nikoga ?!?!?!?!

Bas ne mogu da verujem, a najavljivane su cak i TV ekipe, ludnica ...

nije bilo interesovanja za zurku, rekoh, odnosno trebalo je zadnje vece samo za zurku odvojiti, mnogo je 3-4 sata programa pa zurka ;)
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!07.07.2002. u 15:15 - pre 265 meseci
Da, u stvari većina ljudi je otišla posle toga na exit sa kojim nemamo šanse da se takmičimo naravno.. tako da je sve moralo da bude otkazano na kraju. Mislim na žurku, ne na program pre toga..
 
Odgovor na temu

don_kiza

Član broj: 441
Poruke: 14
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!07.07.2002. u 19:35 - pre 265 meseci
Recimo da sve u svemu nije bilo lose. Ako izuzmemo redovna kasnjenja, ostalo je bilo ok. Par ljudi me je prijatno iznenadilo (pre svega torbica i gojko) - mislio sam da imaju jedno tries' i kusur godina, al' ono medjutim.
Ono sto me je stvarno razocaralo je bio odziv ljudi. Ocekivao sam bar 2-3 puta vecu guzvu.

Bice bolje...
Don Kiza
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!07.07.2002. u 19:59 - pre 265 meseci
Citat:
don_kiza:
Recimo da sve u svemu nije bilo lose. Ako izuzmemo redovna kasnjenja, ostalo je bilo ok. Par ljudi me je prijatno iznenadilo (pre svega torbica i gojko) - mislio sam da imaju jedno tries' i kusur godina, al' ono medjutim.
Ono sto me je stvarno razocaralo je bio odziv ljudi. Ocekivao sam bar 2-3 puta vecu guzvu.

Bice bolje...


Torbica i ima. A gojko je ~82 god.
PS: torbica te je mozda prevario mladalackim izgledom posto se konacno obrijao :P
 
Odgovor na temu

ledeni
Agencija za potrazivanje i naplatu

Član broj: 562
Poruke: 116
*.absolutok.net

Jabber: ledeni@jabber.com


+1 Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!08.07.2002. u 16:23 - pre 265 meseci
Pozdrav za brata don_kizu...

Naravno da se slazem s tobom brate. Bili smo zajedno ;))))))
"...Kad to cuse pope Milo polece mu sablji ruka,
a dva oka ko strijele sijevnuse u hajduka
vojvode se uplasise od izgleda vuka gorskog..."
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.dialup.blic.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!09.07.2002. u 14:33 - pre 265 meseci
Stvarno odlicna organizacija. Mozda ce zlobnici reci da nije, ali ako se uzme u obzir da je kompletan program odradila grupa entuzijasta i da je kvalitet predavanja bio na veoma visokom nivou i sve to za dzaba ES Leto je sigurno jedan od najvecih i najkvalitetnijih IT dogadjaja u Srbiji ove godine, cak i sire. Kao i svaka manifestacija tu su bile tzv. "djecije bolesti" organizacije. Program je kasnio pa pola-sat vremena sto i nije neka zamjerka posto se raja na to bila vec od 3-4 dana i navikla.

Malo o predavacima. Veliki plus manifestaciji donijeli su likovi tipa Mrve, McKrakena i Imreta (grobara) koji su sa velikom dozom humora svoje radove prikazali. Takodje od strucnih predavaca, meni se posebno dopao profesor (brada) koji je pricao o sigurnosti, takodje dosta dobro predavanje je imao i lik koji je nastupao sa Mrvom. Djuric (e-trgovine) je takodje dosta kvalitetno odradio posao. Dolazak Baneta Andjelica je stvarno bio veliki plus, mada je on fakticki na sve
jedno pitanje izbjegao da da odgovor (posebno Sukijeva). Mene je nekako dolazak Varagica razocarao. Savjeti u vezi e-comm su bili tipa: izbjegnite jednu ili dvije splash strane prije sadrzaja na stranici i sl. Takodje i pored moje dobre volje ja nisam bio u mogucnosti da se usredotocim na predavanje kao i ostalih 80% gledalaca. Takodje u prezentacije je spominjao neku firmu cini mi se Fresh&Co za koju sam ja prvi put cuo kao i vecina likova oko mene, bas sam na tu
temo razgovarao sa nekoliko poznatih faca sa ES foruma. Iako mozda covjek posjeduje veliko teoretsko znanje, meni se cini da nema bas dovoljno prakse i ono sto je najgore nezna da zaokupi paznju gledalaca. Razgovor sa caboom-om je prosao u dosta opustenoj atmosferi i na dosta fin nacin je prikazan projekat. Dosta zanimljivo predavanje su odrzali Sloba i Spop o dosta atraktivnoj temi. Sto se tice ekipe iz mobtela, prvo veca (cetvrtak) ekipa iz inzinjerskog sloja je skroz lose odradila posao. Takodje momak koji je pricao je valjao gluposti tako da ga Serbian
Fighter na svaku drugu rijec ispravljao a u jednom trenutku se djevojka koja je bila s njim i malo starijim likom na predavanju okrenula nasem stolu, inace odmah ispred njih i rekla nesto Fajteru u fazonu: "Ma pusti ga bre, lupa covek". Drugo vece sarmatna plavusa i momak koji je bio s njom su stvarno odrzali dosta kvalitetno predavanje i za tri koplja nadmasili prethodnu ekipu.

Dalja ja bih se licno zahvalio bih svim ucesnicima i organizatorima koji su me stvarno odlicno prihvatili i prema meni se odlicno ponasali tako da sam stvarno u tih 5-6 dana uzivao i upoznao gomili odlicnih likova i stvarno sam zakljucio da mi je dolazak na ES Leto bio jedan od najboljih poteza ove godine.

Stvarno momci vi ste odlicni i stvarno vas mogu zvati (ajde i mene s vama posto sam i ja ESovac)
srpskom IT avangardom (B.Andjelic)


I da za kraj. Tombola ne bi bila to sto jeste da ju nije odradila sarmatna hostesa
.... takodje fala Mrvi za 50 pivi...

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

PsYhO

Član broj: 19
Poruke: 416



Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!09.07.2002. u 18:30 - pre 265 meseci
Bilo je ql
zezanje do bola
:)
nemogu komentare da pishem sada pisacu ih drugom prilikom
ali po mom mishljenju trebalo bi da se organizuje i ES-jesen,zima pa i prolece?
es jesen?
mislite o tome
:)
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
217.26.76.*

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!10.07.2002. u 16:42 - pre 265 meseci
Drustvo drago mi je da na forumu, u medijima , a zadnjih par dana i u prijateljskim racunarskim firmama i kompanijama cujem samo pozitivne komentare za proteklo ES leto...
Drago mi je da sam Vas sve upoznao, ali mi je isto toliko zao sto nismo imali malo vise vremena da razmenimo misljenja i iskustva...
Ovom prilikom posebno pozdravljam sve mlade ljude koji su neumorno dva dana lepili plakate, pozdravljam sve sponzore koji su se odazvali na vise nego nesigurnu i ushitrenu ideju...
Zeleo bih da posebno pozdravim torbicu i Micu koji su mi bili pravi saradnici u organizaciji celog hepeninga, a iskreno se nadam i ja njihov...
SerbianFigter i Metalika su odlicni momci i svaka im cast na angazovanosti i siguran sam da bez njihovog ucesca ovaj festival nebi bio ni upola ovoliko prijatan...
Moje vidjenje ES leta ce te citati u letnjem dvobroju "Internet ogledala", tako da nebih nesto suvise ovde lazglabao, i isto toliko bih zeleo da mi svi koje ovde nisam spomenuo oproste...
Smatram da je ovo ES leto dokazalo da smo jaki kao zajednica i da ce mo u buducnosti zauzeti veoma ozbiljno mesto u IT industriji i da je vazno da cuvamo interese krajnjih korisnika jer bez nas te industrije nebi ni bilo...
Ne zelim jos uvek da komentarisem ES jesen, zimu itd... Sescemo opet svi zajedno i videcemo sta nam je raditi i koji su bili propusti...

Puno pozdrava ekipo...
 
Odgovor na temu

don_kiza

Član broj: 441
Poruke: 14
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!13.07.2002. u 11:39 - pre 264 meseci
Drago mi je da je neko (mungos) dao komentar na inzenjersku ekipu iz mobtela. Nisam hteo ja da ih pljujem, ali nivo njihovog znanja je na nivou obicnog korisnika. Lose, jako lose. Ne mogu cak ni da se vade da su iz PR sektora pa im je tehnologija nepoznanica. Sto se tice same ideje ES leta, sjajna ideja, ali sledece godine treba animirati znatno veci broj ljudi. U svakom slucaju ako ova prica preraste u tradicionalnu i ostane krajnje neformalna, ima sanse za IT u ovoj zemlji.

Inace ShojkE je super lik i zamolio bih sve slobodne devojke koje posecuju forum a imaju manju dioptriju od +-5 da mu se jave (kume jel dovoljno shlihtanja za taj dvobroj Ogledala koje smo posteno dobili preko veze?)

Don Kiza
 
Odgovor na temu

alf_yu
Poslovodja servisa, Auto servis UNO
Vracar,Beograd

Član broj: 403
Poruke: 102
*.verat.net

ICQ: 78456958
Sajt: www.dunlopcentar.rs


Profil

icon Re: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!14.07.2002. u 14:50 - pre 264 meseci
Momci samo reci hvala!!!!!!!
Svaka cast,iskreno nisam mislio da cete uspeti sve da "povezete"
Prvo marketinski ste solidno uradili.I na BK-a ste bili,pa u City-ju,polarotoru..Video sam (mada posle ES-leta) da ima clanaka i u raznim novinama ima i u Svetu kompjutera)
Uspeli ste sponzore da "nabavite"
Dosta ljudi je "predavalo"

Svaka cast samo sledeci put jos bolje!!!!I Jace!!!!!!!

Pozdrav Ekipi ES
Alien Life Form
 
Odgovor na temu

[es] :: Vesti :: ES leto manifestacija :: Analiza ES leto - dajte Vase misljenje!
(TOP topic)

[ Pregleda: 13322 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.