Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezbolno VHS u DVD?

[es] :: Video kompresija :: Bezbolno VHS u DVD?

[ Pregleda: 10204 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Orca84
Milan Sreckovic
Belgrade

Član broj: 56560
Poruke: 96
*.gw-1.bg.krstarica.net.

ICQ: 41980895


+1 Profil

icon Bezbolno VHS u DVD?06.06.2005. u 21:58 - pre 229 meseci
Moze li mi neko pomoci pri izboru hardvera i softvera (i postupka) za "bezbolno prebacivanje" (visoka rezolucija bez ispustenih frejmova i bez gubitka sinhronizacije zvuka i slike) videa sa VHS-a na DVD.

Hvala unapred.

P.S.

Pomagajte ljudi, pomagajte hitno...
Comfortably Numb
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
213.244.221.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?06.06.2005. u 22:35 - pre 229 meseci
ako u jednoj recenici pominjes VHS i visoku rezoluciju, to nije dobro... :)

VHS standard je dosta slab sto se tice rezolucije (320x240 tj. 352x288) ako se dobro secam, tako da ako zelis da ocuvas skoro identicnu sliku grebuj ga u 640x480, i obavezno radi deinterlace

sto se tice softvera, ja koristim Virtual dub, mada ima puno softvera (premiere itd., zavisno od platezne moci)
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Orca84
Milan Sreckovic
Belgrade

Član broj: 56560
Poruke: 96
*.gw-1.bg.krstarica.net.

ICQ: 41980895


+1 Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?07.06.2005. u 10:19 - pre 228 meseci
Hvala puno, mada vas moram zamoliti za jos jednu stvar (ja se stvarno izvinjavam sto sam bezobrazan). Mislim, meni je najveci problem pri prebacivanju - gubitak sinhronizacije kad nesto skidam u visokim rezolucijama, na nizim (320x240), sve radi ok, medjutim ako radim sa 640x480, na nekih pola sata snimka, imacu kasnjenje od oko 10s.
Comfortably Numb
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?08.06.2005. u 20:33 - pre 228 meseci
Da, takvi problemi se javljaju kod losih TV kartica.

Problem se obicno javlja zbog dropovanja, mada sam ja vec video avi i bez dropa a da je izgubio sinhron. Najbolje resenje je nabavka druge TV kartice, naprimer LeadTek WinFast2000XP ce odraditi savrseno posao u 768x576 ili 720x576, kako vec volis.

Mada najbolji kvalitet mozes dobiti ako prebacis sa VHS-a na DV, pa onda ugrebujes preko firewire, pa to posle filterujes. DV codec ce imati neke gubitke, ali to je zanemarljivo u odnosu na kvalitet VHS-a, koji ti je source. Najvise se isplati koristiti filtre za chrominance, posto VHS ima visok nivo suma. Sto se tice deinterlace-a, ja to uopste ne bih radio, posto DVD itekako podrzava interleave, a posto ti je slika vec dovoljno ocajna, nemoj je dodatno kvariti. Svakako bih preporucio jedan levels filter, da se malo podigne kontrast, i sharpen bi bio super, mada ce prouzrokovati povecanje suma, ali to se moze otkloniti sa denoise filtrima. Ako pakujes u divx, verzija 5.0.2 pro ce ti lepo iscistiti sliku ako stavis preprocessing i psychovisual enhancements na maksimum. Samo pazi na fildove ako nisi uradio deinterlace, sa TV kartice obicno dobijas top field first, dok ako ides preko firewire onda je lower field first. Filtrirani materijal snimi sa nekom lossless kompresijom, kao sto je na primer HuffYUV, (4.1.1 je dovoljan, VHS nema ni toliko), i onda pakuj u DIVX ili MPEG2, ali obavezno sa 2 pass!!!

To je valjda to, ako nisam jos nesto zaboravio.

Eh da, ako radis deinterlace, onda je najbolje da odradis blend fields toegether, a posle sledeci filter neka bude ovaj general convolution:

0 -128 0
0 512 0
0 -128 0

bias = 0
enable clipping da bude setovan. (ovo je za VirtualDub)

bye
 
Odgovor na temu

Orca84
Milan Sreckovic
Belgrade

Član broj: 56560
Poruke: 96
195.252.103.*

ICQ: 41980895


+1 Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?09.06.2005. u 00:01 - pre 228 meseci
Hvala puno
Comfortably Numb
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?09.06.2005. u 11:55 - pre 228 meseci
@simche:

Nece mu to pomoci, ja sam ranije imao PixelView PlayTVPro, i gubio sinhron i u VirtualDub-u redovno, bez ijednog drop-a. A pakovao sam u PanasonicDV, pa u MJPG, cak sam pokusao i uncompressed, nekad sam imao dropova, nekad nisam nijedan, ali sinhron sam gubio svaki put. Uglavnom vredi pokusati, ali nije 100% resenje.

Inace dobra stvar vezana za VDub jeste sto se moze odraditi denoise prilikom grebovanja, to puno znaci kada je VHS u pitanju.
 
Odgovor na temu

djolepiv
djolepiv
far away

Član broj: 26420
Poruke: 76

ICQ: 104103188
Sajt: aedorde.com


+1 Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?27.06.2005. u 00:49 - pre 228 meseci
meni pixelview radi pos'o skroz ok, grebujem u vdub-u...
samo mana mu je sto ne radi kako treba (da ne detaljisem) pod winxp i win2000, pa koristim win98, sto nije bas najbolje jer win98 radi samo na fat-u a on ima file size limit... mada vdub i to resava grebovanjem u vise fajlova od po 2gb.
 
Odgovor na temu

pecello
Nadj Robert
Vojvodina

Član broj: 13589
Poruke: 9
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?04.07.2005. u 11:23 - pre 228 meseci
Ja sam za takve poslove uzeo Canopus ADVC100 analogno/digitalni konverter pa preko firewire-a u makinu,pa sam seckao,pravio dvd sa vhs traka.
Ali postoji i Pinnacleov MovieBox USB koji hardverski enkoduje odmah u MPEG
format,preko USB-a ulazi signal,ne zavisis od makine,brzine,a nisam ni imao problem
gubljenja sinhronizacije....
posle materijal seckam sa VIDEOREDO ,a dvd pravim sa ulead ...

 
Odgovor na temu

Hlurion
Novi Sad

Član broj: 209231
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?01.07.2009. u 13:10 - pre 179 meseci
Poceo sam da presnimavam sa VHS-a na hdd preko neke stare pinnaclove kartice preko kompozitnog ulaza, posto samo to imam na Video uredjaju.
Za to sam koristio osnovni pinaklov program za gledanje tv-a, posto u virtual dubu mi kaze : error 418 unsupported video format.
Uspesno je snimio, ali se u 3h snimku pojavljuje znatno odstupanje zvuka/slike. Znam da nije do video rekordera, jer je dok je snimao bilo uskljadjeno. Snimao je u mpeg2 kodekom u 720*576.
Molim vas da mi pomognete, sa ovim, jer se ne moze sinhronizovati naknadno jer se pomeraj javlja stalno.
Probao sam sa chris tv programom koga cak nije hteo ni da pokrene, a pre je radio ok.
Virtual dub radi samo u 352*288 rez, sto mi je malo.
Druga stvar je sto dok se gleda bez snimanja sa vhs-a sve je zvuk je normalan i dosta dobar, kad se snimi i pusti je glasniji i gube se detalji u zvuku zbog prevelike glasnoce.
Jos da dodam da cpu nije problem (valjda) jer sam pratio opterecenje i bilo je svo vreme oko 50%
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.107.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?08.07.2009. u 16:40 - pre 179 meseci
virtualdub ima problema sa sinhronizacijom u mnogim slucajevima. probaj obaviti capturing sa WinDVR 3 to je po mnogima najbolji program za snimanje sa TV kartica. takodje probaj besplatni DSCaler
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.home.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?14.07.2009. u 12:24 - pre 179 meseci
To ne moze da ide tako kako vi radite, a da nema vidljivog gubitka sinhronizacije.Potreban je TBC uredjaj (Time Base Corrector) da bi to sve bilo presnimljeno kako treba, ili neka kartica tipa Decklink, AJA, Matrox...

Naime, te kartice imaju TBC ugradjen, ali je potrebno povezati i zvuk i sliku preko njih...
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Sofrontije
Beograd

Član broj: 72461
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bezbolno VHS u DVD?14.07.2009. u 13:18 - pre 179 meseci
Za mene je jako dobar Pinnacle Studio, a sto se zvuka tice line in mora biti smanjen skoro do kraja, uostalom prvo isprobaj dok ne dobijes zadovoljavajuci ton. Takodje probaj da poiskljucujes sve pozadinske programe, jer se desinhronizacija slike i zvuka najcesce javlja zbog slabog procesora ili premalo sistemske memorije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Bezbolno VHS u DVD?

[ Pregleda: 10204 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.