Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da izmenim izgled forme u C#-u?

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako da izmenim izgled forme u C#-u?

[ Pregleda: 4791 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jox

Član broj: 4699
Poruke: 23
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Kako da izmenim izgled forme u C#-u?06.08.2002. u 12:27 - pre 263 meseci
Hocu da mi forma nema klasican izgled neko na primer kao WinAmp ima drugaciji "okvir", ili da bude u nekom posebnom obliku, tipa krug...
Kako se to radi? jel u Paint metodu forme ili????
 
Odgovor na temu

ImPlant
Panajotis Zamos
bgd

Član broj: 730
Poruke: 238
*.verat.net

Jabber: aqw137@gmail.com
Sajt: weevify.com


Profil

icon Re: Kako da izmenim izgled forme u C#-u?06.08.2002. u 16:26 - pre 263 meseci
u winamp-u to sto vidis je skin preko cele forme (forma bez title bar-a) ba zato izgleda drugacije. to sa skinovima ne bi trebalo da je tesko mada ja ne znam kako se radi ali ono sa krugom mislim da nemozes da odradis.


.
look
closer

DON'T
PANIC
 
Odgovor na temu

Jox

Član broj: 4699
Poruke: 23
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: Kako da izmenim izgled forme u C#-u?06.08.2002. u 22:10 - pre 263 meseci
Mislim da nisi u pravu... jer ako dodje do kocenja u WinAmp-u, odma se pojavljuje prazan beo prozor, sa obicnim vindozinim toolbarom... pa je moja pretpostavka da u tom slucaju event onPaint nije "overrided", nego vindoza koristi sopstveni... mada verovatno mi razmishljanje i nije na mestu, u svakom slucaju, to sa formom bez toolbar-a je konstruktivan predlog...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kako da izmenim izgled forme u C#-u?06.08.2002. u 22:38 - pre 263 meseci
Jedan trik: mozes da namestis neku sliku da bude BackgroundImage property forme. Zatim kao Transparency key forme stavis neku boju koja je prisutna na toj slici i onda ce ta boja da bude 'prozirna' :)

Kombinujuci ovu mogucnost sa onim sto ti je savetovao ImPlant (iskljucivanje Titlebara-a forme) efektivno mozes da dobijes forme svih mogucih oblika, forme koje imaju 'rupe' pa se vide drugi prozori itd itd...

Jedna stvar, nisam siguran, ali mislim da te mogucnosti sa TRANSPARENCY i OPACITY svojstvima ne rade na Win9x/ME sistemima.

HTH

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako da izmenim izgled forme u C#-u?06.08.2002. u 23:57 - pre 263 meseci
Ovaj trik je odavno nedostajao VB 6.0 programerima :(. Bezveze je samo sto je ovaj trik OS dependant a posto Win 98 i Win Me ne podrzavaju 'layered windows' zato i nema vajde od primene ovih zezalica na tim OS-ovima.

Interesuje me samo (nisam probao) da li je edge anti-aliasing primenjen na tako dobijene prozirne regione na prozoru, tj. na prozore nepravilnog oblika ? Da li su ivice i dalje 'krzave' kao kada recimo u starom VB-u primenimo CreateEllipticRgn i ostale potrebne apije da bi se dobio prozor u obliku kruga ili elipse ? Jel probao neko ?
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Jox

Član broj: 4699
Poruke: 23
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: Kako da izmenim izgled forme u C#-u?07.08.2002. u 14:49 - pre 263 meseci
Siguran sam da nekako moze to da se postigne i u vin98-ci.... setite se stupidnog mp3 plejera Sonic (ili tako nesto), kome je glavni adut bio bas ta TRANSFORMERS SKIN mogucnost... tj. forma u obliku baloncica i kojekakvih gluposti, sve to naravno na 98mici
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako da izmenim izgled forme u C#-u?08.08.2002. u 12:55 - pre 263 meseci
Ma nije problem da se napravi prozor nepravilnog oblika i u Win 95 ako treba. Odi na Google i kucaj 'shaped form' ili sl. i videces da ima gomila gotovog koda za to.

Ja sam mislio na ovo sto je degojs pomenuo : transparencija, tj. prozirnost odredjenih regiona na prozoru - to je OS zavisno.

pozdrav
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako da izmenim izgled forme u C#-u?

[ Pregleda: 4791 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.