Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pocket pc ili palm OS?

[es] :: PDA Uređaji :: pocket pc ili palm OS?

[ Pregleda: 6368 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svarog84
Novi Sad

Član broj: 34646
Poruke: 58
82.117.203.*



+7 Profil

icon pocket pc ili palm OS?19.12.2005. u 19:23 - pre 223 meseci
treba da uzmem neki PDA koji ce mi sluziti za fax (izracunavanje matrica, trigonometrija, formule sa vis promenljivih itd.), pa se dvoumim izmedju palma i pocket pc-a. Glavni razlog za to je sto za palm sigurno postoje programi i vecina kolega ih koristi a sigurno bi se odlucio za pocket pc u slucaju da mogu da nadjem slicna softverska resenja. Hvala
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?19.12.2005. u 21:13 - pre 223 meseci
Moje misljenje je da ti je stvarno sve jedno , da si pre par godina postavio isto pitanje verovatno bih ti rekao Pam, medjutim sad su i Palm i Pocket PC super softverski podrzani , tako da neces promasiti da uzmes bilo koj od ova dva. Odi u prodavnicu i uzmi onaj koji ti se najvise svidja ;)
 
Odgovor na temu

Misterio

Član broj: 439
Poruke: 54
213.244.197.*



Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?19.12.2005. u 21:51 - pre 223 meseci
Mada, palm os je u krizi. U ovom trenutku, da ja uzimam, uzeo bi neki pocket pc. Mislim da se palm nece izvuci iz krize, a da Microsoft takve nemilosrdno gazi.
 
Odgovor na temu

ortak
BNS

Član broj: 45178
Poruke: 74
*.donet.co.yu.

ICQ: 198279998


Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?20.12.2005. u 06:47 - pre 223 meseci
Slazem se sa Misterio-m! Pa potrazi na internetu te programe koji ti trebaju i onda se odluci!
 
Odgovor na temu

bmanj

Član broj: 50315
Poruke: 89
82.117.203.*



Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?16.01.2006. u 11:57 - pre 222 meseci
Na zalost, s obzirom da je Palm izdao uredjaj koji radi sa PocketPC OS-om, logicno se namece to da je najbolje da i mi predjemo na PocketPC uredjaje...
 
Odgovor na temu

fumaremigel
Miki Petkovski
BG

Član broj: 21501
Poruke: 154
194.106.175.*



+1 Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?17.01.2006. u 17:11 - pre 222 meseci
Imao sam palm neko vreme, ukradose ga...
Presao sam na PPC, nikad vise Palm, to sigurno...
 
Odgovor na temu

vladimirdj
3EMYH

Član broj: 61180
Poruke: 45
195.252.90.*

ICQ: 20322551


Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?18.01.2006. u 10:32 - pre 222 meseci
Ako coveku treba samo za fax, moze za 100-150e kupi neki polovan Palm Zire 72(nov 200) koji ce mu raditi i dobro a vec ima i vise nego dovoljno softvera za Palm.
Slazem se da je dobro platiti 300e za neki PPC a sto ako mu treba za to sto je
rekao?Palm ce mu raditi to dobro i brzo, uz to moci ce da slusa muziku, ima BT i moze
da radi sta hoce, ima strava organajzer i moze da izadje na net sa njim u svakom trenutku.A kamera ako zatreba:).
Sa kompjuterom se vezuje kako hoce a uredjaj je prilicno izdrzljiv za svakodnevnu upotrebu.
 
Odgovor na temu

svarog84
Novi Sad

Član broj: 34646
Poruke: 58
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?20.01.2006. u 16:40 - pre 222 meseci
Hvala svima na odgovorima. Nisam ogranicem kesom, i jednostavno zelim da uzmem bolji aparat. Trenutno razmisljam o hp hx4700 ali mi se ne svidja sto ima touchpad umesto kursora. Pored toga sto cu ga koristiti za fax ne bi bilo lose koristiti ga za zabavu. Takodje ne znam da li bi vredelo sacekati sledecu seriju uredjaja sa win2005 i da li bi mogao nadograditi 2003 na 2005. Palm mi se definitivno cini prevazidjen, pogotovo sto su najavili sledeci uredjaj sa win os. Takodje ne iskljucujem iz opcije ni neki dell ili FS, ovih dana cu definitivno odluciti sta da uzmem.
 
Odgovor na temu

newkid
Jason Newsted
Beograd

Član broj: 4323
Poruke: 59
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?20.01.2006. u 21:08 - pre 222 meseci
Ajde i jedan glas u prilog PalmOS-u. Inače sam pasionirani korisnik Palm uređaja. Počeo sam sa Palm IIIx, zatim sam na trenutak odlutao ka jednom SONY-ju (takođe sam PalmOS-om), ali sam se brzo opametio i ponovo kupio novog Palm-a (Tungsten T2). A trenutno ocekujem da mi stigne Treo 650.

U jednom momentu, na poslu sam dobio HP-ov PDA, koji sam posle par nedelja vratio. Secam se mnogo bezuspesnih pokusaja da sinhronizujem podatke, da pokrenem aplikacije i kompletne frustracije. Da ne pominjem da sam morao da ga punim svako veče. Ne secam se ni koji je model bio koliko je bilo lose iskustvo.

Elem, u prilog Palmu: mašine su kompaktnije, aplikacije se brže izvršavaju, istina nema multitaskinga, ali meni to ne treba. Baterije duže traju. Softvera imaš koliko hoćeš, besplatnog i onog koji se plaća a bogme ima i pirata, itd, itd... I još jedna važna činjenica. Do svake stavke, svake opcije na palmu ti je potrebno max dva, tri ili četiri tap-a (klika), dok na PocketPC-ju je kao i u Win-u, sve zavučeno i zakomplikovano.

A što se tiče činjenice da je Palm izdao mašinu sa PocketPC OS-om, to je samo pokušaj da se dograbi parče korporativnog tržišta u americi, koje ne priznaje ništa što nije napravio MS. Čist biznis.

Kad malo bolje pogledaš stanje na tržištu u americi, najprodavaniji smartphone je Treo 600/650. Provereno. Tako da mislim da je Palm daleko od odumiranja. Činjenica da mu se udeo u tržištu smanjuje, ali opstaće on još dugo, verovatno duže nego što će moj novi Treo da živi.

Ipak, ovo je samo moje mišljenje.

Pozdrav,
Miroslav
 
Odgovor na temu

Carnivore
Puno ime
Da

Član broj: 20232
Poruke: 556
*.mtulink.net.



Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?20.01.2006. u 23:15 - pre 222 meseci
Svarog, ti ne napisa koliko namjeravas da potrosis na PDA.
DM7000S, SG-2100A, Invacom 0,3dB
 
Odgovor na temu

svarog84
Novi Sad

Član broj: 34646
Poruke: 58
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?22.01.2006. u 11:38 - pre 222 meseci
Pa rekao sam vec da mi novac nije problem. Newkid je jedini nesto pozitivno rekao za palmOS, mada me svi i dalje ubedjuju da uzmem neke win PDA. Takodje prcvi put cujem da je neko rekao nesto lose za HP a za 4700 svi trube da je trenutno najbolji PDA na trzistu. Nisam do sad koristio PDA sa windowsom tako da stvarno ne znam koje su mu prednosti i mane u odnosu na palm.Takodje nisam napomenuo da me ne zanima GSM/PDA .
 
Odgovor na temu

Alex_Z
Alexic Nenad
Beograd

Član broj: 53919
Poruke: 66
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?22.01.2006. u 14:56 - pre 222 meseci
Model 4700 jeste babaroga ali ima jednu manu: to je nedostatak petosmernog dugmeta kao kod svih normalnih uredjaja. Ja sa, ga koristio samo jedan dan pa je moguce da sam subjektivan ali nikako nisam mogao da se naviknem na onu njegovu plocicu. Jedno je laptop a drugo sprava koju drzim u levoj ruci a desnom pokusavam da usmerim strelicu, prevlaceci kaziprstom preko touch... stojeci na ulici i trazeci u imeniku neciji broj.
Ja koristim Palm ali ni ovaj novi Bilijev, 05, OS nije los, koliko sam video.
Medjutim, jos uvek je daleko vise dobrih aplikacija za Palm OS nego za Pocket PC i jos uvek distributeri Pocket PC ne vode racuna o pratecoj opremi za iste (zastitne folije, torbice, tastature...) trudeci se, pri tom da zaradu ostvare, ne po broju prodatih uredjaja, nego na osnovu cene prodatog artikla.
Dakle, aplikacije za Palm se lakse nalaze, jeftinije su, uredjaji su jeftiniji, ima vise pratece opreme na domacem trzistu...
Ali, Palm je izgubio bitku sa Majkrosoftom kada je razvoj operativnog sistema u pitanju i pitanje je da li ce za godinu dana biti svezih aplikacija za Palm OS.
Zato je moja preporuka da uzmes neki od Pocket PC i to sa novim OS, kod nekog od ovlascenih distributera.
Naravno, utvrdi prvo da li mozes da dodjes do aplikacija za njega bez nekih vecih problema.
Pouzdano znam da je Informatika dobro snabdevena Dell uredjajima i periferalijama i da su spremni da pomognu i oko nabavke aplikacija ali i da su skuuupi!

 
Odgovor na temu

svarog84
Novi Sad

Član broj: 34646
Poruke: 58
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?22.01.2006. u 23:44 - pre 222 meseci
I ja sam rekao da mi se ne svidja touchpad kod 4700, to me i odbija kod njega. Sto se della x50 tice, ljudi se zale na bateriju, ima samo 1100 mAh naspram 1800 HP-ovih. A jedini windows 2005 koliko znam je u aximu x51v koji ko zna kada ce doci kod nas.
 
Odgovor na temu

vladimirdj
3EMYH

Član broj: 61180
Poruke: 45
195.252.91.*

ICQ: 20322551


Profil

icon Re: pocket pc ili palm OS?23.01.2006. u 11:54 - pre 222 meseci
Ljudi taj touchpad je 3AKOH kad se naviknes na njega a
4700 je u svemu odlican PDA...medjutim SAD, on NIJE SAMO
za trigonometriju, matrice i funkcije:).
Touchpad inace ne koristim kada je uredjaj u portrait modu
ali kad je u landscape-u MENI je izrazito koristan! To izgleda ovako:
uredjaj tada stoji kao neka konzola u ruci i drzis ga sa obe sake;
levim palcem mozes lagano da prelazis preko touchpada i kontrolises
uredjaj. Naravno da postoji i dugme za iskljucivanje touchpad-a i mozes
skroz da ga ugasis da ga vise nikad ne vidis!
Moje pitanje je, za sta je od vasih potreba PALM OS prevazidjen??
Koristio sam dugo i Palm i WinOS i postoji jednaka softverska podrska
i za jedno i za drugo...sta ocekujete da vam taj uredjaj u 99% radnog vremena
radi, a da ne moze recimo neki T5 ili Tx ili noviji LifeDrive?ili Zire 72 koji je po
mom misljenju najboji jeftini Palm?
Ako imate novac, napred HX 4700(hx 2750 -isti uredjaj,manji ekran veci ram), AXIM ili FS, a za 150-200e manje bilo koji od gore navedenih Palm-ova rade savrseno.
 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: pocket pc ili palm OS?

[ Pregleda: 6368 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.