Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OS programiranje-sta je sve potrebno

[es] :: Kernel i OS programiranje :: OS programiranje-sta je sve potrebno

[ Pregleda: 4472 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wlada88
wladimir dinic
Nis

Član broj: 94949
Poruke: 64
*.bankerinter.net.

Sajt: www.super-bre.co.nr


Profil

icon OS programiranje-sta je sve potrebno24.05.2006. u 15:50 - pre 217 meseci
1) Da li neko moze da mi kaze nesto o OS programiranju, konkretno, koje jezike je potrebno znati, koji program je potrebno koristiti i ako moze neki link ili uputstvo za ascii programiranje (sta znace komande mov, test, call, int, tj. za sta se koriste).
2) Skinuo sam sa neta operativni sistem sa lokacije http://www.menuetos.be/download.php/M64-041.ZIP?.10 ia to je u stvarii IMG file. Kao ga mogu isprobati, da li to moze ostetiti moj trenutni OS-Windows i ako moze jos neka pomocu vezi sa ovim?


Unapred hvala
WLADDA88
 
Odgovor na temu

amel
Bosna

Član broj: 9063
Poruke: 43
*.dsl.de.colt.net.



Profil

icon Re: OS programiranje-sta je sve potrebno27.05.2006. u 09:57 - pre 217 meseci
1. TOP: Razna onlajn literatura za razvoj operativnih sistema. Sto se tice prog.jezika C, C i samo C, bilo bi dobro da poznajes Assembly Language na nasem Asembler i naravno (kompletnu) architekturu procesora (AMD, i386 ili za koji vec prograsmiras) i tako dalje da znas gdje i kako poceti.

2. IMG moras kopirati na Cd koristeci neki Burn Untility kao NERO. Restartujes komp. i pokrenes Instalaciju. Misim da manuetOS ima mogucnost da se instalira i da radi paralelno sa drugim OS ali prije svega napravi backup svog OS-a i podataka, nikad se ne zna.

Ali sto se tice prvog, moras dobro zagrijati stolicu, c i asembler paralelno.
Scanner
 
Odgovor na temu

wlada88
wladimir dinic
Nis

Član broj: 94949
Poruke: 64
88.202.127.*

Sajt: www.super-bre.co.nr


Profil

icon Re: OS programiranje-sta je sve potrebno27.05.2006. u 16:35 - pre 217 meseci
hvala
WLADDA88
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: OS programiranje-sta je sve potrebno31.05.2006. u 13:46 - pre 217 meseci
img mislim da je floppy image, tako da bi trebalo sa dd (dwire? nestoo takvo mislim da ima za dos) da se stavi na disketu...
a naravno, moze i na cd. (moralo bi)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: OS programiranje-sta je sve potrebno10.06.2006. u 16:10 - pre 216 meseci
Sto se tiče IMG fajla, probaj da ga, koristeći program RawWrite, snimiš na floppy disketu...
SLIder.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: OS programiranje-sta je sve potrebno11.06.2006. u 03:04 - pre 216 meseci
RaWrite, obavezno za NT, ako imas w2k ili wXP

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

wlada88
wladimir dinic
Nis

Član broj: 94949
Poruke: 64
*.bankerinter.net.

Sajt: www.super-bre.co.nr


Profil

icon Re: OS programiranje-sta je sve potrebno08.07.2006. u 23:02 - pre 215 meseci
Hvala na pomoci, pomocu RaWrite sam otvorio IMG file, i sve fajlove koji su bili "ubaceni" u file sam prebacio na disketu, ali preko boot-a nisam mogao da je otvorim, prijavljivao je neku gresku. Da li sam ispravno postupio, ili je potrebno da se fajlovi prebace na startnu disketu, ili je nesto trece problem?
A sto se tice OS PROGRAMIRANJA,ja sam poceo ozbiljno da proucavam C, pa me interesuje, kad bih napravio neki program ( makar bio i najprostiji ) koji bi se mogao "smatrati" operativnim sistemom, kako bih ga mogao pokrenuti
WLADDA88
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.teol.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: OS programiranje-sta je sve potrebno10.07.2006. u 09:51 - pre 215 meseci
Probaj ovdje da kontaktiraš Danila Šegana, on je za Diplomski imao Razvoj operativnih sistema, gdje je momak to super odradio. Ja sam pročitao većinu texta i mogu reći da mi je štošta toga u vezi OS programiranja mnogo jasnije... Imam ja taj njegov rad ali je možda bolje da potražiš od njega lično, možda ima još nešto...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Kernel i OS programiranje :: OS programiranje-sta je sve potrebno

[ Pregleda: 4472 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.