Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moneybookers i Visa Virtuon

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Moneybookers i Visa Virtuon

[ Pregleda: 4857 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Moneybookers i Visa Virtuon28.09.2006. u 20:01 - pre 213 meseci
Kako se verifikuje kartica (Visa Virtuon u mom xxx slucaju) na xxx Moneybookers.com?

Hocu da vec jednom odradim xxx stvar; xxx me u mali mozak vec nedeljama a da se nisam pomakao ni milimetar od pocetka.

(Secam se da mi je moneybookers.com vec prosipao te fore sa nasumicnom svotom izmedju 1-3 evra, ali kako da me zaduzi za tu svotu kada su mi xxx bankarke unele pogresnu adresu e-poste (xxx budale ne znaju za donju crtu!) - ali to je xxx ispraveljno; sada se to ni ne pojavljuje (verifikacija kartice) a ne mogu da ubacim svotu na njihov xxx moneybookers da mogu da upotrebim xxx stvar; potom pokusam preko xxx bankarskog racuna gde mi kazu kako treba da posaljem xxx bilo koju svotu na neki racun u Frankfurtu, xx'x te; ne moze da se posalje nista jer nemam nista na moneybookers (a minimum je xxx 0.01 xxx evra), a xxx bankarke kazu kako nista ne moze rucno da se prebaci (tj. da ja lepo njima kazem - e - taj-i-taj racun, 1 cent, i 'aj u p1cku materinu), nego je sve (KKKKKAAAOOO!!!) automatski preko interneta; nemaju xxx blage veze sa citavom xxx stvari; xxx kreten1 sa moneybookers su mi cak poslali i xxx pismo koje u sebi sadrzi xxx kod za verifikaciju da si na toj xxx adresi koju si xxx naznacio na njihovom xxx mestu)

Citava xxx zbrka oko jedne xxx kupovine, i da mi nikada vise ne treba xxx moneybookers, xxx li mu mater...

POMOC!
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

datadag
SCG

Član broj: 6130
Poruke: 29
89.216.236.*

ICQ: 173460920


Profil

icon Re: Moneybookers i Visa Virtuon02.10.2006. u 19:05 - pre 213 meseci
Morao bi malo da pojasniš ovaj deo sa emailom i greškom.

Procedura je sledeća:

Na MB sajtu ostavis podatke svoje VISA Virtuon kartice, oni sa računa (tvog) skinu neki iznos od 1-3$.

U izveštaju koji dobijaš od RF banke ili odeš kod njih i tražiš vanredan izvod pogledaš koliko su ti skinuli, loguješ se na MB sajt i uneseš taj iznos u verifikaciju kartice. Nakon toga možeš da normalno radiš.

Šta sve može da krene loše:

sačekaj barem 3-5 dana pre nego odeš u banku po izvod jer oni (banka) nisu baš toliko ažurni.
iznos na izveštaju nije tačan po MB. Obzirom da se novac kalkuliše po kursu u trenutku transfera može se desiti razlika na drugoj decimali tipa +0.01 ili -0.01.

TO bi trebalo da bude dovoljno da rešiš situaciju sa MB.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Moneybookers i Visa Virtuon20.10.2006. u 18:23 - pre 213 meseci
Citat:
datadag
"...
U izveštaju koji dobijaš od RF banke...
..."

...Eh da... kanda je to problem... Nisam uzeo Visa Virtuon kod RF banke...
(kako znati koja banka podrzava koje sajtove (pretpostavljam da postoje neki kriterijumi (mada mi nije jasno koje kriterijume moze podrzavati ova moja ako ne potrzava moneybookers (a PayPal ne podrava Srbiju je l' tako?))))
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

datadag
SCG

Član broj: 6130
Poruke: 29
89.216.236.*

ICQ: 173460920


Profil

icon Re: Moneybookers i Visa Virtuon20.10.2006. u 18:42 - pre 213 meseci
Nebitno je da li imas racun kod RF ili neke druge banke. VISA kartica se izdaje po uputstvima VISA Internacional a banke su samo posrednici u poslu.

Ukoliko VISA Internacional podrzava online transakcije (cinjenica) bilo koja VISA (debitna ili kreditna) moze se koristiti za transfer novca na MB.

Izvestaj o promenama na racunu povezanom za karticu imas pravo da trazis kada god to pozelis ili ako imas E-banking mozes pogledati u real-time putem interneta.

 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Moneybookers i Visa Virtuon20.10.2006. u 20:57 - pre 213 meseci
Citat: (datadag)
----------------------------------
"Izvestaj o promenama na racunu povezanom za karticu imas pravo da trazis kada god to pozelis ili ako imas E-banking mozes pogledati u real-time putem interneta."
----------------------------------

Koristim E-banking. Sta god da radim nista se ne menja.
Pokusavao sam da "upload"-ujem novac na MoneyBookers - ne funkcionise.

Prvi put kada sam uneo podatke o Visa Virtuon kartici e-mail mi je od strane sluzbenika banke bio pogresno unisen (pretpostavio sam da je samo zato problem sa "upload"-om/verifikacijom, ali eto, ipak ima jos razloga za sprdnju).
Uzgred - kako izbrisati prethodne kartice sa liste (imam samo jednu, a pokusavao sam vise puta (tacnije 3 puta (jednom sa pogresnim e-mailom u banci, drugi put sa opcijom "Visa" (pa nije radilo), treci put sa opcijom "Delta / Visa debit" - posto je sve to vrlo konfuzno (nigde nije specificno naznacena Visa Virtuon kartica u opcijama) - i opet nista)))?

Usput, evo sta oni u MoneyBookers pretpostavljaju (ne znam da li su i drugi mali ovakva iskustva):

"Please be informed that you have not found a verification amount in
your card statement because your verification deposits were not successful
and practically we could not debit the amount (1.01-2.99 EUR).

Please note that your credit card deposits have been rejected from the
card issuer bank. The probable reason for the rejection is that
Moneybookers uses gaming/e-stored value codes for card
transactions and some banks do not allow the transfer of funds to parties with
such description."

Dakle, dosli smo do novog aspekta u celoj stvari?
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Moneybookers i Visa Virtuon20.10.2006. u 21:07 - pre 213 meseci
Mozda je resenje da ponovo probam da verifikujem karticu - KAKO?

...

[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 23.10.2006. u 21:32 GMT+1]
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
Poruke: 262
195.252.117.*



+12 Profil

icon Re: Moneybookers i Visa Virtuon31.10.2006. u 19:13 - pre 212 meseci
Neces moci ponovo da je verifikujes jer su tvoji podaci vec registrovani kod njih. Imao sam isti problem jer mi je banka pogrešan iznos zaduzila(ispravljeno posle 10-ak dana) pa sam tri puta uneo pogresan iznos sto je dovelo do blokade mog naloga. nije bilo moguce ni da otvorim novi nalog. Kad vise nisam znao sta da radim, obratio sam im se mail-om i objasnio situaciju. Poslao sam im sliku zaduzenje u banci (PrintScreen aplikacije za e-bankarstvo sa podacimo o tacnom zaduzenju) i ljudi su mi odblokirali racun i dozvolili prenos novca.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Moneybookers i Visa Virtuon

[ Pregleda: 4857 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.