Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

StarOffice i nasa slova

[es] :: Linux desktop okruženja :: StarOffice i nasa slova

[ Pregleda: 3593 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tigerheart
Mladen Komac
VMware SME / IT Architect
NIL ltd.
Celje

Član broj: 306
Poruke: 461
*.verat.net

Jabber: tigerheart@elitesecurity.org
Sajt: www.linkedin.com/in/komac


Profil

icon StarOffice i nasa slova24.08.2001. u 22:03 - pre 275 meseci
Evo jednog zanimljivig texta koji sam nasao na www.linux.org.yu ..:

StarOffice itekako MO?E da radi sa na?im slovima, samo ?to fontovi moraju da se posebno instaliraju.

Uz StarOffice 5.1 dolazi program spadmin (u Office51/bin direktorijumu) koji slu?i za dodavanje fontova, ali ?e on - na ?alost - da odradi samo pola posla, tako da mo?es da ga zaboravi?. Procedura koju ja ru?no primenjujem za dodavanje na?ih fontova funkcioni?e jos od verzije 4.0 i ide otprilike ovako:

1. treba ti Type 1 font sa na?im slovima po nekom pogodnom rasporedu, ta?nije trebaju ti *.afm i *.pfb fajlovi.

2. *.pfb-ove prekopira? u Office51/fonts/type1. Tu jo? treba editovati fajlove fonts.scale i fonts.dir koji izgledaju isto kao odgovaraju?i za x-server, a osim njih i psres.upr koji ima malo specifi?an format. Uglavnom, pogledaj kako je ura?eno za one fontove koji ve? postoje u SO, pa isto uradi za one koje dodaje?.

3. *.afm-ove prekopiraj u Office51/xp3/fontmetrics/afm

4. opet prekopiraj *.pfb-ove (ili linkuj, kako ti volja ;) ) u Office51/xp3/pssoftfonts

5. jo? treba srediti fajl Office51/xp3/psstd.fonts

spadmin zapravo odradi tacke 3-5, a 1-2 moras sam. Posle svega treba restartovati StarOffice i, naravno, proveri da li sve valja.


--
Mladen Komac
VMware SME / IT Architect
Web site: http://www.linkedin.com/in/komac
Blog: http://guru4hp.blogspot.com


 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: StarOffice i nasa slova

[ Pregleda: 3593 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.