Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL

[es] :: ISP :: ADSL :: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL

[ Pregleda: 50332 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dolke022
Dean Dolic
Inđija - Novi Sad

Član broj: 80485
Poruke: 96
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.3dcrystal3d.com


+1 Profil

icon Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL21.10.2006. u 09:55 - pre 212 meseci

Evo ovako...

Odlucio sam se da isprobam ADSL, koji je posta uvela pre nepunih mesec dana...
E sada zanima me zasto je cena za isti paket duplo veca ako se uzima staticka IP adresa...

Ustvari moze li mi neko reci sta je STATICKA, a sta DINAMICKA IP adresa i koje su njihove sustinske razlike
jer je i razlika u ceni, kazem ponovo, vise nego duplo!!!
TheTruthIsOutThere
Nije meni krivo sto kradu moje ideje, vec ih zalim sto nemaju svoje!!! N.T.
There is appx 6.877.912.425 people in the WORLD, but sometimes all you need is
ONE - OTH

www.3dcrystal3d.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL21.10.2006. u 11:01 - pre 212 meseci
Citat:
dolke022: Evo ovako...

Odlucio sam se da isprobam ADSL, koji je posta uvela pre nepunih mesec dana...
E sada zanima me zasto je cena za isti paket duplo veca ako se uzima staticka IP adresa...

Ustvari moze li mi neko reci sta je STATICKA, a sta DINAMICKA IP adresa i koje su njihove sustinske razlike
jer je i razlika u ceni, kazem ponovo, vise nego duplo!!!

Je li moze prvo mala sala: pa dinamicka je dinamicka, a staticka je staticka ali, svaka sala pola zbilja:

dinamicka je uvek razlicita, kad god se ukljucis (valjda se desava i da je ista, ali to nisa ne znaci) i onda radis sta radis, ugasis, gotovo, nema te vise na webu;

staticka znaci da imas neki svoj stalni identitet ne webu, pa mozes imati razne stvari tamo, ljudi mogu da te nadju itd.

Ovo je onako, laicki, javice se uceniji ljudi od mene i bolje ti objasniti, ali to je odprilike sustina. Zato je staticka tako skupa.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
89.216.232.*



+5 Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL21.10.2006. u 12:09 - pre 212 meseci
Dinamicka ti nije javna ip adresa, odnosno nemas svoju adresu na internetu, dok kod staticke imas svoju adresu, znaci mozes da dizes raznoarazne servise itd..
Mislim, sto se tice surfa uopste ti nije potrebna staticka ip adresa.
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL21.10.2006. u 13:02 - pre 212 meseci
Citat:
Milos Zobenica: Dinamicka ti nije javna ip adresa, odnosno nemas svoju adresu na internetu, dok kod staticke imas svoju adresu


Gresis Dinamicka je javna kao i staticka samo sto je staticka uvek ista kao sto rece @tdjokic imas identiet na netu i bolje mogucnosti.........serveri i sl.........
Dok je dinamicka vidljiva drugima kao i staticka znaci javna je samo se menja i postoje razni servisi koji rade prilagodjavanje a o promenama ip adrese........





 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL21.10.2006. u 14:16 - pre 212 meseci
Milos,
MZ> Dinamicka ti nije javna ip adresa, odnosno nemas svoju adresu na
MZ> internetu, dok kod staticke imas svoju adresu, znaci mozes da dizes
MZ> raznoarazne servise itd..
MZ> Mislim, sto se tice surfa uopste ti nije potrebna staticka ip adresa.


Pomesao si dinamicki IP sa lokcalnim tj. privatnim IP-om.
Svaki racunar koji ima direktnu Internet konekciju preko modema ima javnu IP adresu. Ako je isti racunar povezan na lokalnu mrezu onda ima jos jednu, privatnu ili lokalnu, IP adresu, koja nije vidljiva na Internetu. Privatna IP adresa moze biti u sledecim opsezima:

10.0.0.0 - 10.255.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255

Drugo, javna IP adresa, dakle ona koja se vidi na Internetu, moze biti statcka i dinamicka, Staticka se ne menja, dnamicka se menja po odredjenoj dinamici.
Privatna, lokalna IP adresa, koja se ne vidi na Internetu moze takodje biti staticka ili dinamicka, u zavisnosti od toga da li racunar u lokalnoj mrezi dobija lokalni IP automatski pri svakom loginu na lokalnu mrezu ili se adresa definise fiksno. Koja vrsta javnog IP-a ce se koristiti zavisi od potreba korisnika. Na primer, javna, staticka IP adresa se odredjuje kad racunar hostuje web sajt koji mora biti vidljiv na Internetu non-stop. Dinamicka , javna IP adresa se dodeljuje racunarima koji su samo povremeno na Internetu.
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL22.10.2006. u 14:55 - pre 212 meseci
na koi način mogu da vidim koju ip adresu imam statičku ili dinamičku
> __________ NOD32 1.1821 (20061021) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
Hackman
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL22.10.2006. u 18:33 - pre 212 meseci
Hello Hackman,
H> na koi nacin mogu da vidim koju ip adresu imam staticku ili dinamicku

To mozes videti u podesavanjima za TCP/IP protokol za Internet konekciju koju koristis. Ako imas adsl router, onda na racunaru u TCP podesavanjima stoji Lokalna staticka IP adresa preko koje je racunar povezan sa rouerom. Router ima jednu lokalnu staticku i jednu javnu IP adresu, koja je kod kucnih korisnika iskljucivo dinamicka. Da bi video koji tip javnog IP-a ima router, moras se ulogovati na router i videti u podesavanjima da lie definisana staticka javna ili se adresa dodeljuje automatski.
Ja nemam router, pa detalje moze dati neko ko ga koristi
 
Odgovor na temu

LordVLAD
Software Engineer at Telvent DMS, Novi
Sad
NS / VS

Član broj: 68599
Poruke: 142
*.ptt.yu.

Sajt: www.nswebdevelopment.com


Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL22.10.2006. u 19:36 - pre 212 meseci
Trenutnu IP adresu mozes videti na recimo http://www.ip2location.com

Inace uz pomoc servisa kakav je npr. http://www.dyndns.com moze se dobiti kvazi-staticka adresa - dobija se jedinstveni hostname kome se mapira trenutna dinamicka IP adresa...
Mhmmm, BEER!!! :-)

Pih, neko mi maznuo username - Delija... :-)
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL23.10.2006. u 01:59 - pre 212 meseci
Ja imam ruter dakle imam statičku ip adresu
> __________ NOD32 1.1825 (20061022) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
Hackman
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL23.10.2006. u 07:10 - pre 212 meseci
Hackman,
H> Ja imam ruter dakle imam staticku ip adresu


Ako racunas i router kao deo sistema, onda imas dve lokalne, staticke IP adrese i jednu javnu, dinamicku, kad si na Internetu.
 
Odgovor na temu

Okac73
Oktavian Ardeljan
Varilac,Protehel
Beograd

Član broj: 174351
Poruke: 2
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL26.10.2008. u 18:36 - pre 187 meseci
Pozdrav svima,
mene buni jedno pitanje: ima li veze ibor IP adese sa koriscenjem "torenta"?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL26.10.2008. u 18:58 - pre 187 meseci
Nema, pod uslovom da se radi o javnim a ne privatnim. Nije važno da li je statička ili dinamička, važno je da bude javna a ne privatna.
 
Odgovor na temu

Wonderfall
Novinar, EMG
Beograd

Član broj: 263746
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL19.07.2011. u 21:29 - pre 154 meseci
Pozdrav, ljudi, imam jedno pitanje koje je potpuno laičko, možda i glupo, ali svejedno ću ga postaviti. Ako vidim tri IP adrese koje se razlikuju samo u poslednje dve cifre na primer: xxx.xxx.xx.125, xxx.xxx.xx.121, xxx.xxx.xx.115), šta to znači? Da li su one nekako povezane, da li je reč možda o istim korisniku...? Ima li sve to neke veze?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL27.07.2011. u 08:59 - pre 154 meseci
Ako su javne ip adrese onda 99% pripadaju istom provajderu.
Ako su iz privatnog opsega onda znaci da su ti racunari na istoj lokalnoj mrezi.
 
Odgovor na temu

kosovac54
Dragan Lazic
garaza
Stari mlin

Član broj: 4955
Poruke: 274
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL11.05.2017. u 14:47 - pre 83 meseci
Moje pitanje je konkretno:
Da li ja mogu sa statickom ip adresom da napravim svoju dns adresu I da pokrenem svoj server da ce me moji klijenti koristiti moje usluge bilo gde u Evropi ?
poozz
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL11.05.2017. u 15:13 - pre 83 meseci
i u Evropi i u Americi :D

Naravno da mozes, samo mislim da ti je upload bedan, nemoj nisaniti da bude neki ozbiljan server ;-)
Ali kao eksperiment, zasto ne..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL11.05.2017. u 16:30 - pre 83 meseci
Stvar je da mogu da uvale privatnu ip adresu ukoliko je dinamicki ip, dok kod staticke ona mora biti javna.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL12.05.2017. u 07:01 - pre 83 meseci
Da, to sam zaboravio, to je nova praksa sad :-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Razlika izmedju staticke i dinamicke IP adrese - a vezano za ADSL

[ Pregleda: 50332 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.