Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA

[es] :: Vesti :: ES leto manifestacija :: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA

[ Pregleda: 10957 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA27.05.2003. u 07:58 - pre 253 meseci
Već par puta je započinjana rasprava na ovu temu. Ne želim da je otpočnem ponovo, nego da utvrdim ima li interesenata opredeljenih za pokretanje ovakve inicijative, kako bih znao ima li smisla uopšte iznositi ove predloge na predstojećem ES LETU.
Želim da čujem samo mišljenja zainteresovanih, i molim vas bez suvišnih odgovora.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA27.05.2003. u 12:08 - pre 253 meseci
Izdavanje časopisa je vrlo skupa rabota a ako neke pare mogu da se skupe, onda treba unapredjivati forum.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA27.05.2003. u 12:36 - pre 253 meseci
Prvo treba odrediti cime bi se taj casopis bavio, znaci tema.

Druga stvar je odrediti ciljnu grupu.. Odnosno KOLIKO ljudi bi bilo zainteresovano da kupuje taj casopis... Jer ako nema kupaca, onda nema tiraza, a ako nema tiraza onad novina propada...

 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA27.05.2003. u 13:03 - pre 253 meseci
Osnovno pitanje kod pokretanja casopisa je pitanje finansiranja.
Skupa je to rabota.

Postoje tri nacina:
- Donacija. Iscima se grant pa se na osnovu njega novina isfinasira dok ne stane na noge. U srpskim uslovima obicno novina propada kad presusi "sisa".
- Jak privatnik ulozi mnogo ocekujuci da mu se to brzo vrati. U srpkim uslovima posle par brojeva baja shvati da gubi pare i ugasi casopis.
- Jak privatnik ulaze po malo nadajuci se da ce mu se na duge staze isplatiti. Nit' mnogo gubi, nit' dobija, srecan je sto moze da se pohvali pred drugarima da izdaje casopis i nada se da ce posao opstati i prosiriti se. U srpskim uslovima znaci da ljudi rade u nemogucim uslovima, za nikakve pare a takav je i kvalitet.

Za ES magazin je primenjiv model 1. uz projekciju da ce u buducnosti neko naci interes da snazno finansijski stane iza cele price jer donacije ne traju dugo.

Za pokretaje casopisa treba nekoiko ljudi koji su na neko vreme finansijski obezbedjeni, prostor i sve sto uz njega ide a osnovno je finasijski interes onog ko u casopis ulaze.
To sve kosta.

Manimo se coravog posla.
Sta fali forumu ovakav kakav je?
Informacje stizu trenutno.

Pozdrav Miloje
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA27.05.2003. u 13:47 - pre 253 meseci
Niko neće da finansira časopis tek tako na blef, pogotvo jer kod nas već ima nekoliko "IT" časopisa. Mislim da treba početi od web izdanja (e-zine), pa ako se pokaže kao posećeno/čitano, za početak uvesti simboličnu pretplatu na e-zine, dvoući sponzore i reklame, a posle će već lako da se štampa.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA27.05.2003. u 17:34 - pre 253 meseci
Na ovo po meni mozes zaboraviti (bar za sada). Vec par puta je ova prica kruzila na ovome forumu, a u vecini slucajeva ja zavrsila sukobom interesa i ideja. Sve je to teoratski jako fino i korisno, u praksi neizvodljivo.

Po meni, mnogo je interesantnije napraviti jednu obimniju, kvalitetno pripremljenu i odstampanu publikaciju koja bi izlazila svakih sest mjeseci. Ista bi obuhvatila sve [es] forume, clanke koji su pripremili clanovi [es]-a, koja bi predstavila [es] i u stampanom svjetlu, te prikazala pogled IT svijet iz ugla elitesecurity.org foruma.






 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.verat.net



Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA27.05.2003. u 17:41 - pre 253 meseci
mesecno neka svaki moderator, super moderator ili ko vec odabere u svom domenu najinteresantnije
topice i postove i da se to malo edituje i u pdf...ako bude dobro islo pare ce vam stici same
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.yubc.net



+105 Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA28.05.2003. u 03:40 - pre 253 meseci
Ne postoji ni jedan razlog za pokretanje casopisa ali postoji dosta razloga da se ne pokrece uopste.

1. Na nasem trzistu postoji mnogo casopisa koji se bave IT oblascu, od kojih su neki manje kvalitetni a neki (poput PC Press-a ) mogu da se svrstaju medju visoko kvalitetne casopise. Svaki casopis ima svoju ciljnu grupu pa da tako kroz broj casopisa mozemo zakljuciti da je IT oblast dobro popunjena.

2.Za ES casopis bi pre svega bili zainteresovani u pocetku samo clanovi kojima bi to mozda bilo zanimljivo prva 3-4 broja a kasnije bi se doslo do toga da se kupovinom casobisa nista ne dobija jer je sve to prisutno na forumu i to besplatno i sa trenutnim ogovorima i diskusijama.

3.Kolicina novca koje bi bila potrosena u svrhu pokretanja casopisa je ogromna ako se uzme u obzir da on (Casopis) nije neophodan koliko poboljsanje foruma i njegovo unapredjenje.

4.Pokretanjem casopisa i njegovim vrlo verovatnim gasenjem posle 4-5 brojeva moze se doci do loseg odjeka u javnosti a sve u vezi ES foruma i uopste ES kao organizacije.

Sve ovo govori da je ideja za pokretanje casopisa verovatno plod necijeg naivnog razmisljanja u trenucima dosade, bez nekog plana i konkretnih dokaza isplativosti takve investicije.

P.S. Jos se ni ES Leto nije zavrsilo (ni pocelo) a ves se razmislja o necemu desetom....to nije dobro...
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA28.05.2003. u 05:00 - pre 253 meseci
Ja reko bez suvišnih odgovora, a ono skoro ništa osim toga. Odavno smo došli do zaključka da je pokretanje ozbiljnog informatičkog časopisa skup posao. Samo sam hteo da vidim ima li zainteresovanih (čitaj: ozbiljnih) za ovaj predlog, jer bi deo budžeta sa ES LETA bio uložen i u ovo.

Citat:
STELLANOVA reče!
Sve ovo govori da je ideja za pokretanje casopisa verovatno plod necijeg naivnog razmisljanja u trenucima dosade, bez nekog plana i konkretnih dokaza isplativosti takve investicije.


Ako gdina Zorana Torbicu nazivaš naivnim onda ti skidam kapu!

Ako smo završili mogu da zatvaram temu?
 
Odgovor na temu

PsYhO

Član broj: 19
Poruke: 416



Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA28.05.2003. u 11:17 - pre 253 meseci
=)
hahahahahahhaha
i ja skidam kapu liku koji za torbaka kaze da je naivan :)
mozda malo misteriozan, ali nikako naivan.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.yubc.net



+105 Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA28.05.2003. u 15:27 - pre 253 meseci
Citat:
i ja skidam kapu liku koji za torbaka kaze da je naivan


:) Hvala :)

Ja sam taj zakljucak izveo iz cinjenice da neko hoce da pokrene casopis bez ikakvog elementernog saznanja uvezi sa stanjem u IT novinarstvu....

P.S. Ako Torbica ima inicijativu za pokretanje casopisa zasto onda ima tako puno njegovih postova??? :)
 
Odgovor na temu

cbbj
Aleksandar Veljic

Član broj: 3230
Poruke: 151
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA28.05.2003. u 16:01 - pre 253 meseci
Ja se radujem kao da casopis vec postoji i svim snagama podrzavam takvu inicijativu i uvek cu je podrzavati!

Stavise, stavicu sve svoje raspolozive kreativne snage da podrzim takav projekat!

Treba li da naglasim da casopis vec sada ima svog lektora. Znam da je to mali korak za casopis, ali je ipak nesto :). Dajte, ljudi, nemojte da nam propadne ova inicijativa zbog tradicionalne neposlovnosti okruzenja u kome smo. Ovo je jedna od najboljih inicijativa koje sam do sada cuo. Ja ne mogu strucno da doprinesem tome, a ni nekim znanjem, ali svojim jezickim umecem sasvim sigurno da mogu i hocu!

Dakle, hajde da oformimo redakciju, ako je moguce i da imamo barem nesto, a potom i da krenemo sa casopisom. Za pocetak moze da bude nesto skromno i da bude online, ali potom moze da se razvija i dalje... jer sta nas moze ograniciti kada udruzimo svoje kreativne snage?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA28.05.2003. u 17:35 - pre 253 meseci
Nema ništa od toga...pa jel vi ljudi znate koja kinta treba za pokretanje, a kasnije za održavanju u životu jednog časopisa...ne možemo da skupimo locu za server, a ovde pričamo o časopisu???
 
Odgovor na temu

[es] :: Vesti :: ES leto manifestacija :: INICIJATIVA ZA POKRETANJE ES ČASOPISA

[ Pregleda: 10957 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.