Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za software za recovery slika sa SD kartice ?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Preporuka za software za recovery slika sa SD kartice ?

[ Pregleda: 3524 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Preporuka za software za recovery slika sa SD kartice ?11.12.2006. u 09:06 - pre 211 meseci

Moze li neko da preporuci neki software za recovery podataka sa jedne SD kartice (Kingston, sa lifetime garancijom ;-) ) za koju je aparat (Canon Ixus) u toku rada izjavio "MEMORY CARD ERROR" i nije vise hteo da snima na nju. Nakon toga sam karticu izvadio (nisam je, ne daj Boze, formatirao ili sl.). U sam Ixus sam stavio druge kartice posle toga i sve je radilo najnormalnije - tako da sam utvrdio da je problem u kartici a ne u foto-aparatu. Sto je dobro

I sada, kada se ta kartica stavi u card reader operaivni sistem kaze "Card is not formatted - do you want to format it now?" - sto ja naravno ne zelim, barem ne jos uvek. Nema nekih bitnih slika na toj kartici, ali bi voleo da probam da spasim ove cisto za probu - da znam koji mi je program koristiti ako mi se tako nesto desi ubuduce, sa nekim bitnim fotkama...

 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.198.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Preporuka za software za recovery slika sa SD kartice ?11.12.2006. u 19:48 - pre 211 meseci
Citat:
zorpetus:
I sada, kada se ta kartica stavi u card reader operaivni sistem kaze "Card is not formatted - do you want to format it now?" - sto ja naravno ne zelim, barem ne jos uvek. Nema nekih bitnih slika na toj kartici, ali bi voleo da probam da spasim ove cisto za probu - da znam koji mi je program koristiti ako mi se tako nesto desi ubuduce, sa nekim bitnim fotkama...



Update: iako sam na kartici bio aktivirao onaj LOCK da se spreci svako, pa cak i slucajno pisanje (kako se situacija nebi pogorsala) sada citac kartica
vise i ne vidi ovu karticu, tj. pokusa kao da nesto izcita i nje i kaze na kraju "Insert card in drive N:"...
Kao da je kartica lagano umirala... i izdahnula konacno. Ko zna, da sam odmah uradio ponudjeni FORMAT - mozda bi sada i bila operativna (ali svakako
na njoj nikada nebi drzao nista bitno), a ovako je sada potpuno beskorisna - ne moze ni da se formatira, niti je bilo koji od programa za data
recovery "vidi".

Da stvar bude ironicnija, garancija (12 meseci) istekla pre nesto vise od mesec dana, a prodavcu je jedino ta garancija merodavna bez obzira
sto Kingston za nju daje dozivotnu garanciju...
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Preporuka za software za recovery slika sa SD kartice ?12.12.2006. u 12:29 - pre 211 meseci
Samo jedan tip, vezano za tu "lifetime" garanciju i sve druge "lifetime" garancije.

U ovom slucaju "Lifetime" se odnosi na period zivota pomenutog proizvoda, a ne na "lifetime" korisnika iste.
Proizvodjac pod "lifetime" podrazumeva period od pocetka proizvodnje pa sve prestanka prozivodnje i prestanka pruzanje
podrske za uredjaj.
E sada sto se tice kartica taj "lifetime" moze biti cak i kraci od godinu dana.
Prekinite da padate na marketing fore i spustite se na zemlju.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Preporuka za software za recovery slika sa SD kartice ?13.12.2006. u 09:00 - pre 211 meseci

Citat:
Ivand: Samo jedan tip, vezano za tu "lifetime" garanciju i sve druge "lifetime" garancije.

U ovom slucaju "Lifetime" se odnosi na period zivota pomenutog proizvoda, a ne na "lifetime" korisnika iste.
Proizvodjac pod "lifetime" podrazumeva period od pocetka proizvodnje pa sve prestanka prozivodnje i prestanka pruzanje
podrske za uredjaj.
E sada sto se tice kartica taj "lifetime" moze biti cak i kraci od godinu dana.
Prekinite da padate na marketing fore i spustite se na zemlju.



Meni u garantnom listu domace firme koja je karticu prodala pod garancija pise "dozivotno" - e sada, sta je mali djokica u toj firmi mislio kada je to pisao, ne znam, ali da je neki skuplji item i da slucajno pocnu da vrdaju - verujem da bi dovlacenje trzisne inspekcije za rukav prilikom podnosenja reklamacije pomoglo da se ista prihvati bez problema. ;-)

Ovako, za SD od 256 MB se generalno ne isplati zezati previse, ali kada sam vec sacuvao racun, i posto mi je pomenuta firma usput, i posto su prihvatili garanciju - ja eto nemam primedbi na "lifetime warranty" ;-)

Dakle, da rezimiramo:

a) mi smo sada off-topic (i dalje se trazi hint za neki dobar software za recovery podataka sa SD i sl. kartica)
b) ima garancija koje daju proizvodjaci (manufactorer warranty) - koje uglavnom ne tangiraju ljude koji robu kupuju u Srbiji
c) ima garancija koje daju prodavci (commercial warranty) - koja je u ovom slucaju bila "dozivotna" - ma sta god to njima znacilo - i kao takva je pravno obavezujuca za odnos prodavac-kupac. Posto na garanciji (a i u nasem zakonu) nema definicije sta znaci dozivotna garancija, onda cenim da je kupac moze tumaciti onako kako mu vise odgovara, a ako se prodavac buni - uvek moze da dovede trzisnog inspektora - i cenim da ce garancija biti prihvacena. A onda neka prodavac malo porazmisli sta stavlja na svoje garancije.
d) takodje postoje i "limited lifetime warranty"... ali, da ne sirimo temu...

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Preporuka za software za recovery slika sa SD kartice ?

[ Pregleda: 3524 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.