Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visa Alterna Societe General

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Visa Alterna Societe General

[ Pregleda: 5255 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.158.EUnet.yu



Profil

icon Visa Alterna Societe General12.07.2003. u 20:28 - pre 252 meseci

Koristi li neko ovu kreditnu (da, kreditna, nije greska) karticu SOCGENYU banke? Interesuju me iskustva sa njom, otplata rata, da li je primaju preko Interneta i sl.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General13.07.2003. u 01:44 - pre 252 meseci
Imam račun tamo, ali mi dosad nikakvo obaveštenje o toj kartici nije stiglo. Kakva je to kartica i odakle si saznao za nju?
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General13.07.2003. u 01:49 - pre 252 meseci
I mene zanima da li je prihvataju za net kupovinu?
 
Odgovor na temu

alex500
Alex Krajcek
Subotica

Član broj: 10518
Poruke: 55
62.32.54.*



Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General13.07.2003. u 14:54 - pre 252 meseci
Pre nedelju dana sam saznao u istoj banci da se jos uvek NE moze koristiti pomenuta kartica za net poslovanje... !
alex500-ZIVELI !!!
Echostar 2200 2CI,VIACCESS,irdeto-fun6in1
Skystar2 progDvb
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.107.EUnet.yu



Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General13.07.2003. u 20:36 - pre 252 meseci
Citat:
Balša:
Imam račun tamo, ali mi dosad nikakvo obaveštenje o toj kartici nije stiglo. Kakva je to kartica i odakle si saznao za nju?


Od "svog" bankara... Evo drzim flyer i zahtev za izdavanje.

U sustini, imas limit do kojeg mozes trositi, a to otplacujes ili 10. u narednom mesecu (odlozeno) ili na rate, s tim da rata dospeva na naplatu 10. u narednom mesecu. Za ovo drugo mozes odabrati da li otplacujes 25,50 ili 75% duga mesecno a kamata je 1.2%

Moze se koristiti za bankomate ali je neisplativo jer se naplacuje 3,5% (300din min) i moze se koristiti i na internetu. Za ino transakcije naknada je 1% (min 100din)

BTW, moze se koristiti i u inostranstvu i to sa dinarskim racunom...

Citat: "Alterna je Visa Classic kreditna kartica koja Vam omogucava da placate u zemlji i u inostranstvu, odlozeno ili na rate. .... Placajte dinarima u zemlji i inostranstvu..."
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General13.07.2003. u 21:24 - pre 252 meseci
Pa, koji su uslovi? Jel potreban depozit (i koliki, ako jeste)?
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General13.07.2003. u 22:28 - pre 252 meseci
Citat:
genesys:

Citat: "Alterna je Visa Classic kreditna kartica koja Vam omogucava da placate u zemlji i u inostranstvu, odlozeno ili na rate. .... Placajte dinarima u zemlji i inostranstvu..."


Hvala na informaciji.

Hm, ako za običnu Visa Classic traže 1000 € depozita, šta li tek traže za Alternu?
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
212.62.52.*



Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General13.07.2003. u 23:22 - pre 252 meseci
Citat:
Vukan Karadžić:
Pa, koji su uslovi? Jel potreban depozit (i koliki, ako jeste)?


Dobro pitanje...

Mislim da nije potreban poseban depozit jer se limit do kojeg mozes trositi odredjuje na osnovu visine tvoje plate (ja vec imam tekuci racun kod njih). Stvarno zaboravih da pitam treba li jos neka garancija.

Visa Alterna u Francuskoj: ovde

Google Prevod: ovde

modedit: koristite [url] oznake za duuuugaaačkeee adrese
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General13.07.2003. u 23:45 - pre 252 meseci
E, i ja sam tu stranicu sinoc gledao, zajedno sa prevodom by Gogle :) Chart Alternated :))
Anyway, moracu izgleda do "licnog bankara" da vidimo kako bi to (i da li) funkcionisalo u mom slucaju (nemam dinarski tekuci).
 
Odgovor na temu

gzivic
Goran Zivic
Nis

Član broj: 12593
Poruke: 1
*.medianis.net



Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General30.07.2003. u 22:12 - pre 251 meseci
Meni je kad sam se informiaso kod licnog bankara receno da moram da podnesem zahtev, pa ce oni da odluce da li ce mi dati ili ne karticu, s tim da ako ulozim depozit od 250 EUR sigurno dobijam karticu. Jedino mi nije jasno da li kad dobijem Visa Alterna karticu vracam postojecu Electron ili ne? Licni bankar kaze da se vraca, a na info telefonu kazu ne. Ovo je vazno zbog podizanja kesa.

P.S. Bas bi mogli da smanje mesecne troskove. Za Visa Alterna karticu su 300 din.
Pozdrav,
Ziva
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.reverse.qsc.de



Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General31.07.2003. u 09:05 - pre 251 meseci
Citat:

Meni je kad sam se informiaso kod licnog bankara receno da moram da podnesem zahtev, pa ce oni da odluce da li ce mi dati ili ne karticu, s tim da ako ulozim depozit od 250 EUR sigurno dobijam karticu.


Da, zavisi od visine plate da li moras da ulozis depozit ili ne.

Citat:

Jedino mi nije jasno da li kad dobijem Visa Alterna karticu vracam postojecu Electron ili ne? Licni bankar kaze da se vraca, a na info telefonu kazu ne. Ovo je vazno zbog podizanja kesa.


NE vracas. Electron karticu zadrzavas zbog bankomata, sa Alternom imas dosta mali limit za podizanje kesa + 3.5% (min 300din) ti je harac za podizanje kesa sa njom.

A usput, sto da im ne placas 2x mesecne troskove? }:->
Citat:

P.S. Bas bi mogli da smanje mesecne troskove. Za Visa Alterna karticu su 300 din


Vidis, to sam i zaboravio da pitam..
 
Odgovor na temu

dragonn
Belgrade

Član broj: 17536
Poruke: 5
*.beotel.net



Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General11.12.2003. u 01:06 - pre 247 meseci
E ovako,

Sto se ALTERNA kartice tice,da krenemo ...

Mesecni limit se odredjuje na osnovu plate ili na osnovu depozita koji se ostavi.

By the way, depozit za classic nije 1000 vec je 500 Evra i to u slucaju da ne ide plata preko banke, ako ide depozita vise NEMA...

Alterna ne sluzi za podizanje gotovine, zato i ostaje electron,odnosno classic kartica.
NE placa se duplo nadoknada vec zavisi dal ide u paketu sa Electron (300 dinara su tad obe) ili sa Classic (400 dinara je tada).

NA netu se koristi bez ikakvih problema, sve se preracunava dalje u dinare...

Eto, konsultujete se sa bankarom i lepo sve saznate...

Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.reverse.qsc.de



Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General11.12.2003. u 13:49 - pre 247 meseci
Citat:
dragonn:
E ovako,

Sto se ALTERNA kartice tice,da krenemo ...

Mesecni limit se odredjuje na osnovu plate ili na osnovu depozita koji se ostavi.



Ili oba

Citat:
Alterna ne sluzi za podizanje gotovine, zato i ostaje electron,odnosno classic kartica.


Sa Alternom mozes da podizes novac ali su visokim haracem i jako niskim limitom to bukvalno onemogucili... Pa moras da ima i Electron i Alternu.

Citat:

NE placa se duplo nadoknada vec zavisi dal ide u paketu sa Electron (300 dinara su tad obe) ili sa Classic (400 dinara je tada).


Meni recheno drugachije. A za prvi mesec kako imam Alternu, naplatili mi standardnih 180 za Electron i nista vise. Sada ce drugi "port paye", pa cu da vidim.

Citat:

NA netu se koristi bez ikakvih problema, sve se preracunava dalje u dinare...


Tako je.

Citat:

Eto, konsultujete se sa bankarom i lepo sve saznate...


E nije tako, jer ni "licni" bankari izgleda ne znau neke stvari. Naprimer: Ako ti je limit veci od prihoda, moras da im ostavis i menicu. Mene je bankar zvao jedno 3 sata posto sam preuzeo karticu da mu odnesem i to :-D A Da mi je odmah rekao, ne bih ni uzimao karticu...
 
Odgovor na temu

dragonn
Belgrade

Član broj: 17536
Poruke: 5
*.yubc.net



Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General26.08.2004. u 20:17 - pre 238 meseci
opet ja!1

Sto se tice alternne odnosno menice, ne znam zasto je problem ostaviti menicu ako se redovno izmiruje naplata...

Nnaknada za podizanje gotovine nije harac, kreditna kartica je za kupovinu , debitna za podizanje novca a kredit se uzima gotovinski , tarife su standardne kao i u bilo kojoj drugoj banci, cak mozda i povoljnije (primer delta ili reiffeizen, proverite kod njih), bankre preko takodje, mada ne svuda ali ...



 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Visa Alterna Societe General27.08.2004. u 10:51 - pre 238 meseci

Dobro doshao posle 8-9 meseci

Sto se tiche menice, ne volem da olako potpisujem takve stvari. Ako je vec potpisujem, barem da znam zbog chega.

A sto se tice nadoknade za podizanje gotovine Alternom, izvini, ali to je harac. Tacnije, sa time forsiraju da drzis u novcaniku i elektronku pored alterne. Elektronka meni vec godinu dana sluzi iskljucivo za podizanje para sa bankomata, i da mi svakog prvog u mesecu skinu veci iznos sa rachuna nego sto bi trebalo. Neke banke jednom godisnje naplacuju posedovanje kartice, a ne mesecno ...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Visa Alterna Societe General

[ Pregleda: 5255 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.