Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)

[es] :: Instant Messaging :: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)

[ Pregleda: 9286 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

[velja]
NBG

Član broj: 38450
Poruke: 3
*.yubc.net.



Profil

icon ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)13.05.2007. u 13:38 - pre 206 meseci
ako moze mala pomoc za totalnog noob-a...pokusavam da ubaicm u google talk svoje kontakte iz msn-a, po ovom uputstvu...

http://www.bigblueball.com/for...google-talk-aim-msn-yahoo.html

e sad procedura je : registrujem se na neki jabber server, registrujem msn transport, dobijem svoje kontakte u psi-ju i na kraju se oni kao automatski pojave u gtalku...

e taj zadnji deo nikako da se desi, a i nije bas logicno...mozda sam pogresno shvatio uputstvo...??
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)13.10.2007. u 19:16 - pre 201 meseci
Imam problem takodje. Odnosno kada pokusavam da izlistam servise na tom jabber serveru nikada ne dobijem msn, icq, transporte, (niti bilo koje druge). Probao sam vishe servera i uvek isto. Da li je neko ovo pokusao i da li je uspeo? tnx unapred.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
89.216.235.*

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)16.10.2007. u 22:37 - pre 201 meseci
Gtalk i MSN su razliciti protokoli i tesko ih je naterati da rade zajedno
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)16.10.2007. u 23:09 - pre 201 meseci
Citat:
BBS: Gtalk i MSN su razliciti protokoli i tesko ih je naterati da rade zajedno


Gresis i tek kako! Uspeo sam da ih nateram, najzad sam dobio u Gtalk-u msn korisnike.

Ako nekoga slucajno interesuje kako, neka prati upustvo dato u prvom postu (sto sam ja radio danima, uzaludno) ali neka umesto tamo poznatog servera proba server jaim.at i sve ce lepo raditi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
89.216.235.*

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)17.10.2007. u 18:29 - pre 200 meseci
A kako bi bilo da ti to lepo postujes kroz jedan tutorijal koji bi na kraju pronasao mesto u top temama ovog podforuma?
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)18.10.2007. u 15:56 - pre 200 meseci
Ne vidim zasto bih postovao sve iz pocetka kad vec postoji upustvo, jedina ce razlika biti u jeziku na kome je isto napisano. A druga stvar bi bila da umesto ursine.ca servera ukucas jaim.at

Ukratko;

1. korak
Download-ujes program PSI sa http://psi-im.org/ adrese.

2. korak
Podesis PSI da radi sa gmail.com nalogom, ko ne zna kako, evo upustva: http://psi-im.org/wiki/Google_Talk_HowTo

3. korak
Konektujes se na gtalk server, kliknes na ikonicu Service Discovery i u Adress baru (gde vec stoji gmail.com) obrises postojece i ukucas jaim.at Kada izlista transporte selektujes (msn, icq, aim... odnosno transport koji zelis da koristis) msn transport iz liste (klikom na MSN Transport) i kliknes gore u toolbaru na kljucic. Ukucas svoj username ([email protected], ne samo username) i password, zatim kliknes na Register.

Trebalo bi da u PSI kontakt listi pored gtalk usera dobijes i msn usere, koji ce verovatno traziti autorizaciju, kada ih sve dodas (ja sam radio rucno, jedan po jedan posto ne znam da li moze nekako automatski, a mislim da ne moze) tada se izlogujes sa PSI-a i ulogujes na Gtalk.

p.s. Ovo radis dok je Gtalk program izlogovan.

Nisam stavljao slike jer me je mrzelo, ako ne znate engleski citajte moj post i gledajte slike na http://www.bigblueball.com/for...google-talk-aim-msn-yahoo.html

Ako ima ikakvih pitanja, pitajte, rado cu vam pomoci ako znam.
 
Odgovor na temu

miljenko2003
Beograd

Član broj: 22540
Poruke: 305
89.110.203.*



Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)06.01.2008. u 18:53 - pre 198 meseci
radi li ovo sa elitovim jabber serverom?
tj idem probati C:
kaboom kaboom
 
Odgovor na temu

miljenko2003
Beograd

Član broj: 22540
Poruke: 305
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)06.01.2008. u 20:44 - pre 198 meseci
takodje i meni radi sa jaim.at
da li je moguce na elite serveru ovo, tj koja komponenta je na jaimu dozvolila ovo C:



[Ovu poruku je menjao miljenko2003 dana 06.01.2008. u 21:58 GMT+1]
kaboom kaboom
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)07.01.2008. u 19:22 - pre 198 meseci
Ja nisam uspeo da ga nateram da radi sa es serverom, pitao sam i random-a, koji mi takodje nije znao pomoci, reko mi je samo da su "neki ljudi" uspeli da ga nateraju da radi sa es-om, ali nije precizirao da li se radi o talk.google.com serveru. Mada cisto sumnjam da je mogutje upariti es i google, ako neko ipak zna kako molio bih da objasni.

Takodje, odavno sam prestao da se trudim oko es-ovog jabb servera, iz cistog razloga sto je cesto bio down. Na zalost, ni account vise nemam, :(
 
Odgovor na temu

PiceCLuE
Blokovi, NBgd

Član broj: 27338
Poruke: 156
*.vektor.net.

Sajt: blokovi.com


Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)24.01.2009. u 10:45 - pre 185 meseci
Hej pa ovi servisi sa jaim.at se mogu dodati i na elitesecurity jabber. Ja sam dodao msn servis jer mi trenutno vise odgovara od msn.elitesecurity.org posto podrzava group chat.
Inace, moze da se doda i na google kao sto je Zoran Milovanovic opisao par postova iznad.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)27.01.2009. u 20:43 - pre 185 meseci
to je primer jedne od osobina jabbera - otvorenost :)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
89.248.169.*

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)29.01.2009. u 10:10 - pre 185 meseci
Ima li mogućnost da u Psi-u bez gtalk-a koristim MSN kontakte?
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)29.01.2009. u 10:50 - pre 185 meseci
Ima ako otvoris nalog na bilo kom jabb serveru koji podrzava ubacivanje "externog" transporta ili sam podrzava msn transport.

Mislim da sa jabber.org mozes uraditi to.
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.com.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)29.01.2009. u 21:54 - pre 185 meseci
Imam nalog na jabber.org

To se vidi i iz potpisa.

Preko jaim.at i gajim.org mogu se registrovati, ali ne mogu da se ulogujem u account.

Treba li i gde treba da se prijavim za MSN ili za Yahoo?

<message from="msn.gajim.org" type="error" to="[email protected]" >
<error type="auth" code="401" >
<not-authorized xmlns="urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-stanzas"/>
<text xmlns="urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-stanzas">MSN transport could not log into your MSN account [email protected]. Please check that your password is correct. You may need to re-register the transport.</text>
</error>
<body>Login Failure</body>
</message>
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)29.01.2009. u 22:07 - pre 185 meseci
Pa da, zato sam ti i rekao da mislim da je moguce i sa jabber.org serverom.

Sto se otvaranja msn-a tice, ja stvarno ne znam. Otvorio sam moj pre 10 godina i to je to... Nikada nisam proveravao taj mejl, niti bilo sta.

hint: hotmail.com live.com msn.com neki od ovih mora da ti pomogne! :)

Sa srecom!
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.blutmagie.de.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)29.01.2009. u 22:40 - pre 185 meseci
@Zoran Milovanovic

Uspeo sam hvala, sad imam Live ID mog mrskog M$, ali imam kolega koji koriste MSN pa se sad mogu dopisivati.

Hvala puno, nisam ni pogledao pismo što su mi poslali.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)29.01.2009. u 22:58 - pre 185 meseci
Ako ne otvoris mejl 3 meseca (cini mi se) mejl ce da ti ugase, ali ti zato taj LIve ID ili kako se vec zove ostaje. Sto i nije tako lose :)

A sada sam se setio da postoji mogucnost da koristis svoju email adresu kao passport za msn... ali tek o tome nemam pojma.. to mi je sve tako konfuzno i glupo :)
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.b0b3r.pl.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)29.01.2009. u 23:07 - pre 185 meseci
Da ubacim to u claws-mail pored mojih 10 adresa ne fali još jedna, jel tako?

Ta email adresa je ustvari MSN Live ID a šifra je od registrovanja Hotmail-a.

Pa sad ću staviti u claws-mail, neka čamori.
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: ubacivanje kontakta iz msn-a u gtalk (preko psi-ja)

[ Pregleda: 9286 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.