Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi programiranja Linux kernel modula

[es] :: Kernel i OS programiranje :: Pitanje u vezi programiranja Linux kernel modula

[ Pregleda: 3168 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dempl_dempl

Član broj: 111638
Poruke: 18
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Pitanje u vezi programiranja Linux kernel modula18.05.2007. u 17:19 - pre 206 meseci
Ok, poceo sam da pisem ( ucim ) za Linux Drajvere i posle 30-ak minuta moje karijere drajver-programera naleteo sam na jedan problemcic.

Kako da spojim kernel modul sa nekim fajlom u /dev direktorijumu?

Ja sam mislio da se to radi ovako:
Code:

    Major = register_chrdev(0,"mojneDrajver",&fops);

    if(Major < 0)    
     {    
      printk( KERN_DEBUG " \n engage driver : Failed to regiter device with %d major number \n",Major);
      return Major;    
      }



i da se on otvori negde u /dev ili /proc


medjutim , izgleda da ne... posto to ne radi.....

ajde ljudi , brze pomagajte , izlazak najboljeg drajvera svih vremena je dovedeno u pitanje
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi programiranja Linux kernel modula18.06.2007. u 12:20 - pre 204 meseci
Ma, upravu si ti, samo sto ne radi tek tako...

Ti si time napravio virtualni drajver, a tek kad pozoves mknod sa zadatim parametrima, onda ce na fajl sistemu da se napravi fizicka manifestacija tvog virtualnog drajvera.

Alternativno, mozes u /etc/rules.d ili gde god da drzis udev pravila da dodas novo pravilo koje ce da pravi tvoj omiljeni drajver u /dev cim se ucita modul jezgra.

Pozdrav
Filip

PS: A cime ti se bavi drajver?
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

dempl_dempl

Član broj: 111638
Poruke: 18
212.200.123.*



Profil

icon Re: Pitanje u vezi programiranja Linux kernel modula20.06.2007. u 14:11 - pre 204 meseci
Ma ....
Hteo sam da napravim drajver koji moze da mount-uje udaljeni ftp direktorijum kao lokalni, a onda mi je jedan Slackware-ovac rekao da to vec postoji....
Mislim , ideja je korisna za bilo koga ko se bavi pravljenjem sajtova, ali izgleda da su linux-ovci ljudi puni ideja, tako da se sete svacega pre tebe....
 
Odgovor na temu

[es] :: Kernel i OS programiranje :: Pitanje u vezi programiranja Linux kernel modula

[ Pregleda: 3168 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.