Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tuning i auto gas iskustvo

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Tuning i auto gas iskustvo

[ Pregleda: 6316 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

I miloseski
Miloseski Ilija
Pivnici-elektro odrzavanje i PLC
programiranje
Prilep

Član broj: 144828
Poruke: 40
62.162.146.*



Profil

icon Tuning i auto gas iskustvo28.01.2008. u 23:16 - pre 197 meseci
Imam Peugeot 307 1.6 16V kupio sam ga ,,polovan" sa 25000 km vozio sam ga oko 15000 i pomislio sam zasto da ne uradim TUN (cisto onako ,eto da probam pa sta bude nek bude) pa onda sam malo prosetao po NETu i video sam da za ovaj auto TUN nije nesto bog zna sta ,pa rekao sam sebi, sta je tu je ,nek budu i 10 PS valjda bi bilo bolje sa njim nego bez tih 10 PS .

Naiso sam na ovaj forum gde sam razmenio neka mislenja o TUNINGU za ovaj auto a neki od njih su bili u stilu : NEMOJ DA DIRAS TAJ AUTO NEGO PROMENI FILTER STAVI NOVI LONAC ALI TUN NEMOJ , kao francuzi su bili komplicirani u elektronici . Naiso sam na jedan decko koji radi TUN iz Bosne ne spominjem mu ime zasto nije fer ali me zeznuo ,auto je bio gori nego ranije pa sam trazio drugog TUNERA koji moze da URADI to a ne da mi samo proda gotov FILE , tada sam naiso na ********* , svaka cas coveku on je uradio TUN a ja sam bio zadovoljan s time sto sam dobio : od 0-100 pre TUNa je isao nekih 11,7 sek a posle tuna 10,3 sek , dobio sam ono sto sam trazio i zahvalio se coveku, normalnu sa EURICIMA.

Posto benzin kod nas u Makedoniji ide stalno u vis odlucio sam pre nedelju dana da postavim AUTO GAS Landi Renzo Multipoint posto godisno vozim nekih 25000 km .
Decko koji ugradjivao GAS nije mogao da veruje sta se desava , auto je ,,poludeo" bolje ide na GAS nego na Benzin ,kaze da je ugradio ovaj sistem jos na dve 307 sa istim motorom ali da ne idu ovako , naravno do tad nije znao da je auto TUNIRAN ,kad sam mu rekao za to on je pozvao decka da probamo i tu 307 icu.Probali smo ih na GAS ali nije bila ni blizu , pa onda njegova na Benzin a moja GAS , u prvu obe su bile tu negre za nijansu moja bolja , a kad ubacim u drugu prosao sam ga za 10 m trecu nisam ni pomislio da ubacim.
KO KAZE DA GAS NEIDE KAO BENZIN.

Auto trosi isto kao pre 8 a nekad 8,5 L/100km mesovita voznja do sada nisam imao nikakvih problema a nadam se i u buduce auto sada ima nekih 75000 km.
I mislim da je TUN odlican izbor.
macak
 
Odgovor na temu

rrlpg
R&R Electronic Auto Gas
Beograd

Član broj: 171545
Poruke: 2
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.lpgservice.net


Profil

icon Re: Tuning i auto gas iskustvo02.02.2008. u 09:17 - pre 197 meseci
Valjda je normalno da ide bolje na GAS



[Ovu poruku je menjao rrlpg dana 02.02.2008. u 11:42 GMT+1]
Ugradnja Auto Gasa www.lpgservice.net
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
91.150.109.*



+35 Profil

icon Re: Tuning i auto gas iskustvo03.02.2008. u 14:44 - pre 197 meseci
Zašto je normalno da ide bolje na GAS? Sa istom potrošnjom?
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Tuning i auto gas iskustvo03.02.2008. u 19:28 - pre 197 meseci
Isto pitanje?

Po meni je rezultat koji je "I miloseski" izneo nesvakidasnje dobar.
 
Odgovor na temu

djzi
Djura Zivanovic
Backa Palanka

Član broj: 161529
Poruke: 205
213.253.117.*



+1 Profil

icon Re: Tuning i auto gas iskustvo31.03.2008. u 13:36 - pre 195 meseci
pa normalno je da ide bolje na TNG,jer ima (ako se ne varam),102 oktana,
rezultat potrosnje je verovatno ispravnost i odrzavanje motora i samog TNG uredjaja.
cak sta vise ,nije tacno da ide bolje ako malo ODVRNES plin,u najvecem broju slucajeva
motor ce se gusiti ako naglo das gas,vec treba samo naci pravu meru,a to je uvek i mala potrosnja.
ljudi ja imam stojadina 1976.god. i palio sam cele zime na gas ,bez problema.

gas je zakon, i u neku ruku je zdraviji za motor (ne sapira ulje sa karika),bolje iskoristenje pri
procesu sagorevanja.jedino nije dobar kod sistema sa AC pumpom,jer ona radi u mestu.
MA SAMO POGLEDAJTE CENE GORIVA DANAS!!!!!!

i jedan mali savet za korisnike TNG:
ako vam neko kaze da kupujete drugo ulje za motor ili cak svecice(tipa V-line...),
to je glupost.Licno imam jako lose iskustvo sa tim.naravno ,na solidnom auto se nece
toliko primetiti,ali na stoyadinu 1976.god. se itekako oseti

[Ovu poruku je menjao djzi dana 31.03.2008. u 18:20 GMT+1]
zivot je tezak, ali je i grozan
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
85.94.114.*



+1232 Profil

icon Re: Tuning i auto gas iskustvo02.04.2008. u 00:46 - pre 195 meseci
Dosao si na forum koji se bavi tuningom i chiptuningom, vozis zastavu staru 32 godine, skuplje ti je da naspes rezervoar benzina nego sto vrijedi taj auto i jos nam drzis predavanja kako si palio cijelu zimu na plin i kako je normalno da sva auta idu bolje na plin nego na benzin... mis'im sta reci...
 
Odgovor na temu

djzi
Djura Zivanovic
Backa Palanka

Član broj: 161529
Poruke: 205
213.253.117.*



+1 Profil

icon Re: Tuning i auto gas iskustvo02.04.2008. u 03:29 - pre 195 meseci
ova poruka je moje izvinjenje,jer se trpam u pogresnu prikolicu_:

nisam vas hteo vredjati svojim prisustvom na temi,niti ponizavati ,obracajuci vam se,
ni omalovazavati vas jer vozim nacionalnu klasu(staru),iz HOBIJA.nadam se da vas necu previse
gnjaviti svojim prisustvom,
kad nam se putevi ukrste na nekim temama.


razlog mog obracanja je:
Citat:
BigFoot: Zašto je normalno da ide bolje na GAS? Sa istom potrošnjom?
Citat:
zarsilic: Isto pitanje?
Po meni je rezultat koji je "I miloseski" izneo nesvakidasnje dobar.


uz moje iskustvo sa TNG,i iskustvo mojih klijenata sam dosao do zakljucka iz proslog obracanja.
a inace vozim daewoo espero 2.0i 1997.god. abs,airbag,podizaci,klima,podesiv volan,podesivi farovi,
odmrzavanje retrovizora,pioneer 2X200W...

srdacan pozdrav
zivot je tezak, ali je i grozan
 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Tuning i auto gas iskustvo

[ Pregleda: 6316 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.