Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednostavan računovodstveni softver

[es] :: IS i ERP :: Jednostavan računovodstveni softver

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 54588 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran-ets
Goran Culibrk

Član broj: 75804
Poruke: 24
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Jednostavan računovodstveni softver10.02.2008. u 22:24 - pre 196 meseci
pozz svima...
nadam se da nisam zalutao...
zanima je jedna stvarcica...
Naime, prijatelj mi poseduje malu firmu koja se bavi prodajom. Trenutno planira da se malo modernizuje, izmedju ostalog i da vodi inventar firme. Posto je relativno truba sa tim, zamolio me je da nadjem jednostavan program za vodjenje takvih poslova. Pokusao sam sa SPA-ERP-om ali mi je previse komplikovano. Da li postoji nesto jednostavno, a da je na srpskom jeziku? Verovatno je i previse traziti da bude besplatan :)
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.nps.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver11.02.2008. u 07:04 - pre 196 meseci
Za SPA-ERP nisam čuo, osim ako ne misliš na SAP. Ako misliš na njega, on definitivno nije za male firme. E sad da bude na srpskom, besplatno i dobro, to je malo teže.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

radenko
Ivan Radenkovic
bg

Član broj: 11979
Poruke: 95
*.imlek.co.yu.

Sajt: www.radenkovich.com


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver11.02.2008. u 08:06 - pre 196 meseci
Ako hoce besplatno, neka koristi OpenOffice Calc (to je besplatan Excel, naravno, da bi koliko toliko mogao komforno da prati trazene parametre u ovom programu, mora jako dobro da poznaje rad u ovom tipu programa).
Postoje i neka stvarno besplatna ERP resenja koja mozete skinuti sa interneta ukoliko mozete sami da ih pokrenete (sto bez prethodnog iskustva moze biti nemoguca misija), ako ne onda nekom platite da vam instalira i uradi inicijalni setup, verovatno i obuku.
Ivan Radenkovic
www.radenkovich.com
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10242 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver11.02.2008. u 09:36 - pre 196 meseci
Srpsko tržište je zaista bogato ponudom poslovnih softvera za sve moguće namene. Ima zaista i mnogo adresara, i nije teško naći spisak firmi koje se bave proizvodnjom tog softvera. Gorane, sve što treba je da potrošiš otprilike 2-3 sata surfovanja i eto tebi spisak firmi koje se time bave. Svaka od njih, takođe ima široku lepezu proizvoda.
E onda će kupac, tj. tvoj prijatelj morati da potroši 2-3 dana na kontakte se ponuđačima, sastanke i razgovore, da bi našao optimalnu varijantu za sebe.
Moj savet: drži se proizvođača softvera koji opstaje na tržištu bar preko 5 godina, kome je to osnovna delatnost i koji ima referenc listu od bar deset zadovoljnih korisnika. Nemoj se ustručavati da pozoveš nekog sa referenc liste. Batali "malog od mog kuma koji se razume u kompjutere" i "burazrska obećanja".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bubili19
ekonomista
Novi Sad

Član broj: 182946
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver30.05.2008. u 09:56 - pre 192 meseci
Postoji ERP na srpskom, radi ga jedna novosadska firma. A pogodan je i manjim firmama. Nije besplatan, al mislim da je povoljan. Probajte da nedjete na netu nešto više.
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.nps.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver30.05.2008. u 10:05 - pre 192 meseci
Postoji mnogo ERP rešenja na srpskom.
Ali, to što ga proizvođač nazove ERP-om, ne znači da on i jeste ERP. Posebno, jer ERP nije samo softver. To da li pripada u ERP rešenja treba da kaže tržište, a ne proizvođač.
Na prvi pogleda sam video da nema jednu od osnovnih karakteristika ERP rešenja - planiranje. Vidim da je navedeno samo budžet GK i planiranje resursa. Gde je tu planiranje proizvodnje, nabavke, prodaje...
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

bubili19
ekonomista
Novi Sad

Član broj: 182946
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver30.05.2008. u 10:31 - pre 192 meseci
Slažem se sa Vama da ERP nije samo softver.
Ovde sam mislila konkretno na ovo na cemu ja radim i mislim da je veoma dobar i pogodan manjim firmama za poslovanje.

Ne znam da li sad pricamo o istom, s obzirom o zabrani reklamiranja.
 
Odgovor na temu

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver30.05.2008. u 10:46 - pre 192 meseci
Citat:
bubili19: ...s obzirom o zabrani reklamiranja.


Mozete slobodno navesti naziv resenja ukoliko je to deo nekog sireg konteksta (objasnjenje/opis (ne)postojanja funkcionalnosti, itd.). Ono sto nikako ne moze, to su izjave tipa "Ko vam je kriv sto niste probali paket XYZ, na kome ja radim i meni je mnogo dobar.Tacka/znak uzvika.".
Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.orka.si.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver30.05.2008. u 10:58 - pre 192 meseci
Citat:
bubili19: ...Ne znam da li sad pricamo o istom, s obzirom o zabrani reklamiranja.


Pričamo o istom jer sam ja već video šta je u pitanju - Informix. Ne sporim da je to dobar softver, ali treba biti pažljiv sa dodavanjem oznake "ERP".
Za komentar moderatora, se slažem, ali s obzirom da ja sigurno ne reklamiram taj proizvod, u pitanju je Informatix.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

bubili19
ekonomista
Novi Sad

Član broj: 182946
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver30.05.2008. u 11:24 - pre 192 meseci
Ono sto nikako ne moze, to su izjave tipa "Ko vam je kriv sto niste probali paket XYZ, na kome ja radim i meni je mnogo dobar.Tacka/znak uzvika.




Moderator je malo ljut, s obzirom na neku od prethodnih poruka, ali ništa nije bilo zlonamerno, dajte malo osmeha.

Samo htedoh reci da postoje bolja rešenja i da je, po meni, ovo to, jer sa tim imam iskustva. Naravno, svako ima pravo izbora i to necemo da sporimo.
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.orka.si.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver30.05.2008. u 11:59 - pre 192 meseci
Slažem se sa tobom po ovom pitanje, od BlueSofta je sigurno bolji. Koliko vidim, to je jako dobar softver. Moja jedina primedba je da nije u pitanju ERP, jer danas svi tako nazivaju svoje softvere, čak i kada neznaju šta je to.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver30.05.2008. u 23:29 - pre 192 meseci
Čovek traži jednostavan računovodstveni softver (vidi naziv teme) a vi opet filozofirate.

Konkretan predlog s moje strane je WINGS.

U pitanju je domaće softversko rešenje izuzetnog kvaliteta i još boljeg odnosa cena/performanse. Posebna pogodnost je to što se mogu kupiti samo oni moduli koji su klijentu neophodni, a kasnije se po potrebi sistem može i proširiti. Imaju i odličnu podršku.

[Ovu poruku je menjao Buum dana 31.05.2008. u 00:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

radenko
Ivan Radenkovic
bg

Član broj: 11979
Poruke: 95
*.imlek.co.yu.

Sajt: www.radenkovich.com


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver02.06.2008. u 14:47 - pre 192 meseci
Citat:
Buum: Čovek traži jednostavan računovodstveni softver (vidi naziv teme) a vi opet filozofirate.

Konkretan predlog s moje strane je WINGS.

U pitanju je domaće softversko rešenje izuzetnog kvaliteta i još boljeg odnosa cena/performanse. Posebna pogodnost je to što se mogu kupiti samo oni moduli koji su klijentu neophodni, a kasnije se po potrebi sistem može i proširiti. Imaju i odličnu podršku.


To i ja kazem!
Ivan Radenkovic
www.radenkovich.com
 
Odgovor na temu

MallaBella
GM, Blink
Beograd

Član broj: 221560
Poruke: 6
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver13.12.2009. u 23:49 - pre 173 meseci
Postoji rešenje u vidu Datalab Pantheon Light verzije ERP-a. Jednostavan je za korišćenje, poseduje sve funkcionalnosti koje su potrebne maloj firmi, a uz to je i vrlo povoljan. Više info na: http://www.datalab.co.yu/panth...zeca/str_i_mikro_preduzeca_lt/
Nadam se da sam bila od pomoći, ukoliko je uopšte još uvek aktuelno.
 
Odgovor na temu

Digital Priest
Dejan Pejčinovski
software architect, new dimension
New Dimension
Pančevo

Član broj: 62522
Poruke: 27
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.nd.rs


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver14.12.2009. u 00:49 - pre 173 meseci
To ni nikoli prepozno, ko ERP izvajanje v mestu. Mislim, da je še vedno čaka na namestitev, če se je odločil za uporabo ERP programsko opremo. To je le dvajset mesecev čakanja, navsezadnje.

Izjemno sem vesel, da slišim, da mikro podjetja v Srbiji, so za izvajanje ERP programskih sistemov. To je nenavadno, ampak, da je spet, da je Slovenski proizvod v Srbiji kjer je vse zaidejo in ERP v STR je pravkar postalo običajno.

Vaš komentar je vredno čakati, in celo priporočljivo uporabiti več kot obstoječega, če obstaja.

s spoštovanjem,
digitalni duhovnik.
 
Odgovor na temu

MallaBella
GM, Blink
Beograd

Član broj: 221560
Poruke: 6
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver14.12.2009. u 09:30 - pre 173 meseci
Prvo da se zahvalim kolegi Google Translate-u koji mi je pomogao da razumem prethodni post.

Verovatno postoji više razloga zbog čega su male firme počele da razmišljaju na temu uvođenja ERP-a. Prvo, na tržištu su se pojavile verzije ERPa koje su njima upravo namenjene. Drugo, cene licenci su sada prihvatljivije. Treće, oni koji imaju nameru da opstanu na tržištu moraju naći pouzdano rešenje za svoje poslovanje.

Mislim da vlasnici STR-ova ne treba da imaju otpor što je slovenačko rešenje u pitanju pogotovo jer imaju rešenje na srpskom, prilagođeno našim propisima, imaju lokalnu podršku, implementaciju i pouzdanu firmu koja stoji iza svega.

Pomislite samo na jednu činjenicu: ako za istu cenu dobijate međunarnodno priznato rešenje umesto rešenja lokalnog programera koji ne daje nikakvu garanciju i podršku, mislim da nećete imati dvojbe!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver14.12.2009. u 10:11 - pre 173 meseci
Nije li nekorektno da u nebesa dizes strano i ERP resenje i lepis mu svakojake superlative a da domaca resenja ruzis bez ikakvih skrupula?

Domaca resenja, pogotovo za manje firme, po pravilu bivaju izabrana upravo zato sto su kvalitetna, iza njih stoje timovi koji vrlo dobro znaju sta rade, imaju odlicnu podrsku i imaju cenu koja je prilagodjena kupcima a ne naduvanu.

Ti verovatno pod dobrom podrskom smatras i to da moras sam da prevodis sa slovenackog. :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver14.12.2009. u 10:58 - pre 173 meseci
I ne samo to. Iako je knjigovodstvo, tj. knjigovodstveni propisi veoma slični u skoro svim evropskim zemljama, računovodstvena praksa je čudo !
Znam da ne postoji neki kantar koji će jednoznačno da izmeri kvalitet softvera i podrške. Ali, ako uzmemo da, makar teoretski, ispred sebe imam dva softvera sličnog kvaliteta, uvek ću izabradi domaći. Upravo zbog iskustva proizvođača u domaćim vodama pravila, propisa, i prakse.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver14.12.2009. u 10:59 - pre 173 meseci
Kad se samo setim koliko su se Rusi (za njih znam iz lične prakse, za ostale ne) čudili podatku "poziv na broj" koji se upisuje na virmanu tj, uplatnici, a stiže kao informacija sa bankarskog izvoda !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MallaBella
GM, Blink
Beograd

Član broj: 221560
Poruke: 6
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver14.12.2009. u 11:12 - pre 173 meseci
Molim Predraga da ponovo pročita moj prethodni post.
Domaća rešenja ne "ružim" jer ne generalizujem - svako pojedinačno rešenje ima svoje prednosti i manje (i domaće i strano).
Moj komentar se odnosio na podršku koju svoijim korisnicima mogu da pruže pojedinačni lokalni programeri (one-man firme). Ako za cenu od 100-200 eur mogu da dobijem rešenje koje ima ozbiljnu referencnu listu, sigurno ću se za to i odlučiti, bilo to domaće ili strano rešenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Jednostavan računovodstveni softver

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 54588 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.