Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Testiranje ispravnosti napojne bez otvaranja kućišta?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Testiranje ispravnosti napojne bez otvaranja kućišta?

[ Pregleda: 2599 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.0.*



+16 Profil

icon Testiranje ispravnosti napojne bez otvaranja kućišta?09.03.2008. u 20:34 - pre 196 meseci
Ispričavam se na temi, ali hitno mi je jer sutra moram da nosim comp na servis.

O čemu se radi?
problem je počeo jutros a evo mu opisa ovdje http://www.elitesecurity.org/t313818-1#1882185

danas sam pokušavao poslje gore navedenog problema da ponovo snimim win.
radio sam po uobičajenoj proceduri kao i svaki drugi put, kad se pokrene onaj CD i kad završi one svoje prve korake bez problema, kad dode do djela windows is starting up il nešto sl. ono kad se bira šta dalje oš
za repair stisni R, za set up Windows press Enter, snači čim dođe do tog djela opet se sam sad samo ugasi, ne resetira.

Prijatelj mi je imao sličnih problema, i kaže da je njemu napojna otišla bila, a imao je identičan problem kao i ja.
E sad mene zanima, pošto mi je comp još pod garancijom, dali postoji ikakav način da provjerim dali je do napojne bez da otvaram kućište (jer tada gubim garanciju).

I želim da budem 100% uvjeren da je do napojne, jer tamo na servisu gdje sam comp kupio ne ulazi kvar software -a (win-a) u garanciju te to dodatno naplaćuju. Pa ne želim da se nađem u situaciji da mi izmisli neki razlog i kaže formatirali smo ti bla bla, kad to mogu i sam.

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Testiranje ispravnosti napojne bez otvaranja kućišta?09.03.2008. u 22:54 - pre 196 meseci
Pa osnovna provera je da odes u BIOS i da proveris napone i okaci kako oni izgledaju ovde na temi. Intuicija i iskustvo mi govore da je ova tema vise za hardversku sekciju foruma tj. maticne ploce i memorije ili konfiguracije nego za Windows desktop. Bilo bi takodje od koristi da nabrojis od kojih komponenata ti se sastoji konfiguracija.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Testiranje ispravnosti napojne bez otvaranja kućišta?11.03.2008. u 12:08 - pre 196 meseci
bez otvaranja jako tesko. mozes da probas ono pomenuto iz biosa, mada to nije uvek merodavno. jos mozes i da proveris:

1. da li si mozda menjao podesavanja za sata diskove u biosu? (ide/native/raid)
2. ako imas flopi, neko moze da ti snimi program gold memory, da bar eliminises memoriju kao uzrok problema.

to sto je kod druga bilo napajanje problem, uopste ne znaci da je i kod tebe. najpametnije bi bilo da ti nosis u servis pa nek oni vide. cim ni sama instalacija windowsa ne prolazi, 99% problem nije os - 1% otpada na mogucnost da si na istom kompu ceprkao nesto sa linuxom ili vistom ili nekim trecim os-om koji sad buni xp-ov setup.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.0.*



+16 Profil

icon Re: Testiranje ispravnosti napojne bez otvaranja kućišta?25.03.2008. u 00:26 - pre 196 meseci
ok, hvala sa zakašnjenjem, comp sada radi, izgleda da nije bilo do napojne, nego do prašine na hladnjaku od procesora.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Testiranje ispravnosti napojne bez otvaranja kućišta?

[ Pregleda: 2599 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.