Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB.NET 2003 problem

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VB.NET 2003 problem

[ Pregleda: 1960 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmmm

Član broj: 14893
Poruke: 46
*.proxy.cg.yu



Profil

icon VB.NET 2003 problem19.10.2003. u 19:49 - pre 249 meseci
Imam nekoliko problema sa VB.NET 2003

1. posto na jednoj formi imam mnogo kontrola (bas, bas mnogo), uvijek kada se prebacim na Form1 design mode, CPU ode u 100% zauzeca, VB.NET se blokira na nekih 20-30 sekundi (valjda dok uradi repaint ili sto vec), i tek mi onda prikaze formu (tako da mi se ne mili raditi). Postoji li nacin da se nesto iskljuci, da bi mi se forma prikazivala momentalno (napominjem da program kada ga pokrenem kao .exe radi super brzo, ali dok je u vb.net design modu radi sporo repaint forme - cekanje je sve vece sto sam dodavao vise kontrola u program; a imam i preko 22000 linija koda)?

2. kada sam u design modu od Form1, pa kada kliknem na bilo koju kontrolu dva puta (da mi se otvori code editing za tu kontrolu), cekam po nekih 10-20 sekundi - moze li nesto da se iskljuci da bi se to momentalno desavalo)?

3. program kada ga pokrenem sa F5 se pokrece sporije (nekih 5-7 sekundi), a kada ga pokrenem kao .exe pokrece se za najvise sekundu - sto je u pitanju?

4.kada iz code editinga predjem u form designer, desava se pomenuto cekanje od nekih 30 sekundi, i tada mi se u vecini slucajeva forma potpuno repaintuje - posto na formi imam nekoliko tab kontrola, ne pozicionira mi se u malo prije toga otvorenu karticu na tab kontroli, nego na prvu karticu od prvog tab-a!?

5. ah, da - tab kontrola mi ima problem sa misem - naime, kada se setam kroz kartice na tab kontroli, nakon nekoliko klikanja na kartice, desi mi se da misa ne mogu da pokrecem po cijelom ekranu, nego samo do ivica tab kontrole - tj. cijelom vrhu ekrana i lijevoj strani ne mogu da pristupim! (po nekih 5 cm lijevo i gore su mi nedostupni). Da bih to ispravio, moram da misem kliknem na bilo koji drugi program u taskbar-u i onda to opet radi do sljedeceg klikanja na ugnijezdene tab kontrole u VB.NET-u.

6. opet tab kontrola - kada radim form design i kada prvi put otvorim formu, imam sve menije na letecem meniju koji dobijem desnim klikom na kontrolu na formi (copy, paste, bring to front/back...), ali cim misem kliknem na neku karticu na tab kontroli, kada nakon toga kliknem na kontrole, nemam te podmenije (stavljeni su na visible i disabled)! zasto? (tj. imam samo onaj najgornji podmeni, mislim da je open code ili nesto tako). da bih ovo izbjegao, zatvorim formu u designeru, opet je otvorim i onda sa TAB tasterom idem do odredjene kartice na tab kontroli i tu podesim bring to front ili copy/paste.

7. u vb6 je postojala jedna fina stvar - nesto kao array kontrola - tj. da ne bi imali recimo label1, label2, label3... mogli smo da imamo label1(0), label1(1), label1(2)... (to se radilo tako sto se kontrola na formi prvo Copy, a zatim Paste i tada vb6 pita d a li da se napravi array kontrola jer kontrola (label1) vec postoji - ako se klikne YES, onda se dobija label1(0), label1(1), label1(2)... label1(15)... Postoji takva mogucnost u VB.NET?

Evo moje konfiguracije:

CPU AMD AthlonXP 1600+
Motherboard Gigabyte KT333
RAM 768 MB DDR333 mhz Kingston
HDD 80 GB Maxtor

Dakle, program radi odlicno kada ga pokrenem kao .exe ali u vb.net-u radi sporije (posebno repaint forme).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: VB.NET 2003 problem19.10.2003. u 20:13 - pre 249 meseci
1 i 2 su zbog toga sto VB.NET parsira tvoj vb fajl kada ides iz design moda u source mode. Dobra stvar kod toga je to sto su promene odmah vidljive, a losa je to sto zahteva vise hardvera.

Ne postoji resenje osim da probas da refaktorujes program. Obicno 22000 linija koda u jednom fajlu i nije najbolje resenje. Pogledaj da li taj form moze da se razbije na vise objekata.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: VB.NET 2003 problem19.10.2003. u 23:45 - pre 249 meseci
1, 2, 4 - Visual studio mora da procita kompletni kodza inicijalizaciju forme (sekcija windows autogenerated code) sto bi kod tebe moglo da iznese i do 3-4000 linija. Sta se cudis tu ?

3 - I to je sasvim normalno, svaki put kad ides na start (F5) iz studia, studio prvo kompajlira (Building started ...), zatim startuje kompajlirani .exe. Usteda od 5-7 sec koju dobijas kad startujes .exe direktno jeste zbog neizvrsavanja kompajliranja. Cini mi se da se ne moze iskljuciti ta opcija, ali proveri.

4b - Visual studio .Net se ne ponasa kao VS6. tj kod tab kontrola fokus ide uvek na prvu karticu(sa najmanjim indeksom ocigledno), kako u dizajnu tako i u rantajmu. Ovo uisto ne mozes da izbegnes, a cini mi se da je to mnogo bolja varijanta nego u 6-ici.


5 - Desava se. sta ces, pojacaj mashinu


Ali ....
Izgleda da ni 768 MB rama nije dovoljno za studio
Koliko ti memorija zauzima applikacija kad je startujes?


Preporuka:

-Korisiti procedure/funkcije za blokove programa koje vise puta pozivas.
-Koristi klase (isto kao i gore)
-Objekat na formi ne mora da ima jednokratnu upotrebu, tj. jedan textbox mozes da upotrebis vise puta, za unos vise razlicitih podataka.



"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

mmmm

Član broj: 14893
Poruke: 46
*.crnagora.net



Profil

icon Re: VB.NET 2003 problem20.10.2003. u 00:54 - pre 249 meseci
Podaci o zauzecu memorije (koristim Windows Task Manager za gledanje podataka - s tim sto sam dodatno ukljucio i sljedece kartice: IOReadBytes, IOWriteBytes):

kada samo ucitam postojeci projekat u VB.net, proces devenv.exe zauzima 36,364kb; IOReadBytes 73,593,610 bytes, kada pokrenem progam (F5), tada mi VB zauzme jos nekih 10-tak MB, a sam program (projekat.exe) nekih 30MB (ta cifra se penje sa radom u programu); a u tom momentu mi je slobodno 396484 kb RAM-a. Dakle, (makar za moj projekat) 768 MB ram-a izgleda dovoljno (napomena, to mi je instalacija winxp-a sa "milion" nekih programcica).

Sto se tice primjedbe 5 - (mis i tab kontrola) - ipak mislim da je u pitanju bug - ne znam da li se to desava i kod drugih (probao sam nekoliko verzija mouse drivera i ne pomaze - mish je A4 tech WOP-35 optical)

Pozdrav


ps
sto se tice pojacavanja mashine, pojacao bih je, ali ne znam sto mi je pametnije da uradim - da li da sad uzmem nForce2 + AthlonXP 2500+ Barton 333mhz FSB 512k cache ili da cekam da cijene malo padnu uvodjenjem Pentiuma 5 i AMD 64 pa da uzmem ili AthlonFX ili nekog Pentiuma sa 800 mhz FSB
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
..g.yu.59.240.213.in-addr.arpa

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: VB.NET 2003 problem30.10.2003. u 08:47 - pre 249 meseci
Pazi stavka 5 ti se ne desava zbog misa, vec je do nekog bug-a dal' u studiu ili u samom windowsu (meni se desavalo par puta i sa iskljucenim studiom).

dalje kad gledas zauzimanje memorije aplikacije startuj je samostalno van studia. Load koji si ocitavao je od studia i aplikacije i sasvim je "normalno" da on raste, tj. to mu po microsoftu dodje kao normalna pojava. meni devenv ide do 180-220 mb, zavisi koliko dugo radim.

u svakom slucaju aplikacija ti je preglomazna, a sta uopste i radi ???

trenutno radim na jednoj aplikaciji, osrednje optimizovanoj, koja ima oko 50+ formica i par klasa, i omanju tonu koda. sve u svemu aplikacija retko kada prelazi load od 50 mb, a moram da priznam da se aplikacija moze dosta optimizovati (sta ces nemamo vremena)

sto se tice ps-a ne znam. Zavisi koliko imas para
konfiguracija ti u biti nije losa, tako da ti to nije izlaz. Druga stvar jeste koje mashine ti imaju buduci korisnici? zamisli aplikaciju koja trazi za hardverski minimum pentim 5 na 3GHz sa 1GB RAM-a.
Sta bi radio kad ti korisnik kaze da je spremio neki pentium I sa 32 MB RAM-a.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VB.NET 2003 problem

[ Pregleda: 1960 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.