Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?

[es] :: Ostali hardver :: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?

[ Pregleda: 6985 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stevanobivan
aleksandar stevanovic
kregujevac

Član broj: 144001
Poruke: 52
*.eunet.rs.



+2 Profil

icon Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?29.12.2008. u 20:52 - pre 186 meseci
Stampac je lexmark x5075,otprilike znam nesto u teoriji nikad pre ovo nisam radio pa cu verovatno da pitam gluposti al molim vas za malo strpljenja.Kad kupim kabl da povezem racunar i stampac, cuo sam da prvo treba da instaliram drajvere za stampac pa tek onda da ga povezem za racunar da li je to tacno?Dalje ova vrsta stampaca je u isto vreme i fax e tu mi je najveci problem,sta meni treba da povezem da to radi?Imam tel. kabl koji ide ,ako sam dobro shvatio iz stampaca u tel. prikljucak, racunar i stampac povezani USB kablom i trebalo bi da imam i modem-koji modem da kupim?I pored toga sto povezujem stampac u struju to je sve sto se tice povezivanja?Kad instaliram modem,kad kacim modem pre svega posle svega, i sta je jos tu bitno da se kaze-sve sto imate da kazete -slusam?
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.139.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?29.12.2008. u 21:13 - pre 186 meseci
Za FAX nisam upucen ali za ovo drugo jesam.
Moras povezati USBom komp i stampac i onda instalirati drajvere, ako ga ne povezes trazice on to sam od tebe....

Da od povezivanja sa kompom najosnovnije je struja 220VAC i USB....a za fax nisam bas siguran da li da ti objasnjavam jer se ne razumem dovoljno u to...

Sto se tice modema, pa valjda moze bilo koji modem za konekciju na internet, ADSL, Dial Up....nisam siguran....ali moze valjda...

Ma i modem se kaci onmah...sve to montiras u isto vreme.....

Drugo nesto nemam sta da ti kazem, nego srecno i polako...imas upustvo za sve u kutiji stampaca sigurno.....
Pozdrav
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

stevanobivan
aleksandar stevanovic
kregujevac

Član broj: 144001
Poruke: 52
*.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?29.12.2008. u 21:43 - pre 186 meseci
Dali to znaci povezati stampac i racunar pa instalirati drajvere pa posle pustiti u rad tj. utaknuti u struju?Posto sam video na nekom forumu da coveku nije hteo da radi lexmark dok nije reinstalirao racunar i prvo instalirao drajvere onda je bilo sve u redu.Inace to mu je bio odgovor od nekog.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.139.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?29.12.2008. u 21:56 - pre 186 meseci
Pazi ukljuci stampac u struju, onda povezi komp i stampac, onda isntaliraj drajvre, pre toga upli stampac...i onda kad se instalira sve onda restar i stampac morada radi....to je 1000000%
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?29.12.2008. u 22:06 - pre 186 meseci
Za početak pročitaj uputstvo, u njemu uglavnom piše kako se uređaj povezuje i kako se instalira. Nije retka kombinacija da se prvo instaliraju drajveri pa se tek onda sve povezuje, siguran sam da je tako sa mojim skenerom dok za štampač nisam siguran pošto ih svaki čas menjam pa ne pamtim.
 
Odgovor na temu

stevanobivan
aleksandar stevanovic
kregujevac

Član broj: 144001
Poruke: 52
*.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?30.12.2008. u 00:08 - pre 186 meseci
ptak 13 evo procitaj sta pricaju dva lika na forumu http://www.benchmark.rs/forum/...ighlight=lexmark%2Cinstalacija
znaci mnogo mi je vazno ovo posto ne instaliram sebi nego prijatelju koji zivi podalje od mene,i ne bih mogao da mu reinstaliram racunar....sta kazes?

Mada dobra je calexx-ova opaska,pod uslovom da su predvideli ovaj problem.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?30.12.2008. u 04:34 - pre 186 meseci
Postoji vise vrsti i nema univerzalnog pravila:

- uređaji koji se uključe u USB i struju prije instalacije drivera
- uređaji koji se uključe u USB i struju tokom instalacije drivera
- uređaji koji se uključe u USB i struju nakon instalacije drivera

Najbolje je krenuti od onog što piše u uputama ili napomenama uz drivere. Za fax, nevidim što bi ti trebao modem? Fax se kako si i sam rekao priključuje na telefonsku utičnicu - radi sam za sebe neovisno od računala.

 
Odgovor na temu

stevanobivan
aleksandar stevanovic
kregujevac

Član broj: 144001
Poruke: 52
*.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?30.12.2008. u 18:37 - pre 186 meseci
Modem sam i video na uputstvu....Nisam nesto citao uputstvo jer nije moj stampac pa je covek to odneo,tako da ne znam bas pojedinosti,ali sa slike rekao bih da treba.Dali uopste postoji takav neki multifunkcionalni uredjaj za koji treba modem , a da znate za to?
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?30.12.2008. u 21:57 - pre 186 meseci
Sta ti sad nije jasno? Lepo ti ljudi kazu procitaj uputstvo, kao nemas verovatno ga mozes skinuti sa neta.

Multifunkcionalan uredjaj neke stvari moze da uradi bez racunara, (foto)kopiranje i slanje/prijem faxa. Taj model ima standardan modem 33,6.
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

stevanobivan
aleksandar stevanovic
kregujevac

Član broj: 144001
Poruke: 52
*.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?30.12.2008. u 23:21 - pre 186 meseci
Sve mi je je jasno...kad budem otisao na lice mesta videcu o cem se radi.pozdrav
 
Odgovor na temu

moravac22
moravac22
nezaposlen
selo

Član broj: 167783
Poruke: 16
*.uforce.net.



Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?23.01.2010. u 17:06 - pre 173 meseci
Za pomenuti stanpac Lexmark X5075 ketridji se ispraznili no 28-29 neprihvataju nikakvo punjenje znaci bacanje.e sad cuo sam da ketridji no 34-35 veceg kapaciteta se pune
pa pitam ljude koji ovo poznaju-dali moj stanpac prihvata ta punjenja?
Zahvalan na odgovoru..
 
Odgovor na temu

martinle1
Leskovac,Srbija

Član broj: 284344
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?04.05.2011. u 19:47 - pre 158 meseci
Ja sam kupio stampac pre dve godine fenomenalan je,ali problem su kertridzi.Imas dve verzije kertridza 34-35 i 34xl-35xl...Obe verzije se pune,ali posle 6-7 punjenja na displeju stampaca se javlja cart.error.To ti znaci da je kertridz crko...a nov 34 je oko 3200 din,a ja platio stampac 4500 din!Uzas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Trebalo bi da instaliram stampac,ako moze par pitanja....?

[ Pregleda: 6985 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.