Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moneybookers I zemlja Srbija

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Moneybookers I zemlja Srbija

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88322 | Odgovora: 211 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Majstor Stefke
Beograd

Član broj: 152336
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Moneybookers I zemlja Srbija08.04.2009. u 12:31 - pre 182 meseci
Pozdrav!

Imam cudan porblem. Kreirao sam Moneybookers racun kako bih povlacio sredstva sa jednog sajta ciji sam clan. Radim kao ilustrator, i do sada su mi iz Amerike slali cek. Medjutim, traje mesec dana dok ne stigne do Beograda, i jos mesec da bi se izvrsila provera.

Nakon sto sam kreirao racun kod Moneybookers-a, otisao sam do banke da kako bih sa svog deviznog racuna poslao $20 na svoj Moneybookers racun, da bi cela stvar zazivela i da bih izvrsio proveru kako sve funkcionise. Medjutim, u banci ne zele da mi posalju novac nego mi traze svrhu zbog cega ja saljem taj novac. Pobeleo sam objasnjavajuci, ali oni nece da prihvate moje razloge, vec kazu da razlog mora biti clanarina, neki depozit, ili ne znam ni ja sta, kako bi se ta sredstva mogla knjiziti. Pisao sam Moneybookers-u u vezi ovog problema, ali do sada nije stigao odgovor. Ima li neko iz Beograda koji ima iskustva sa ovime, ko bi mi pomogao. Sta da radim?


Srdacan pozdrav.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.telenor.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija08.04.2009. u 13:56 - pre 182 meseci
a sto uopste saljes novac na MB ako hoces samo da uradis verifikaciju naloga?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija08.04.2009. u 14:20 - pre 182 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...-kako-gde-stock-sajtovi-ostalo

Koja banka je u pitanju?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Majstor Stefke
Beograd

Član broj: 152336
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija08.04.2009. u 14:43 - pre 182 meseci
Hvala na interesovanju. U pitanju je Banka Inteza. I nisu se do sada bog-zna koliko proslavili... barem ne ovde kod mene. Da, tako je - zelim da izvrsim verifikaciju naloga. Sledece nedelje treba da povucem neki novac sa racuna i ovo mi se cinilo kao dobar nacin, a i to su mi preporucili u Moneybookersu...
 
Odgovor na temu

Majstor Stefke
Beograd

Član broj: 152336
Poruke: 14
213.198.200.*



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija09.04.2009. u 08:42 - pre 182 meseci
Da, uplata preko virtuon kartice na moneybookers je izgleda resenje za ovaj problem. E sad jos da vidimo da li ce da funkcionise preuzimanje novca
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.telenor.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija09.04.2009. u 22:43 - pre 182 meseci
ja sam svoj nalog verifikovao tako sto su mi poslali neki kod sa obicnim pismom
i sljaka mi super od tada MB
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija10.04.2009. u 08:09 - pre 182 meseci


Nema potrebe da se dize novac sa deviznog racuna na moneybookers. Npr RF banka to ne dozvoljava jer im je takvo interno pravilo.
Traze razlog zasto se novac salje u inostranstvo, odnosno neku vrstu profakture, koju tesko da vam moze poslati Moneybookers.

Moneybookers nalog se verifikuje preko kucne adrese i/ili depozitom preko Visa Virtuon kartice.
Posle toga je nalog funkcionalan da prima, salje novac kao i povlacenje novca sto je cilj u ovom primeru.



 
Odgovor na temu

Majstor Stefke
Beograd

Član broj: 152336
Poruke: 14
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija10.04.2009. u 08:19 - pre 182 meseci
Hvala puno na ovom profesionalnom odgovoru. Juce sam poslao zahtev za verifikacijom kucne adrese, i cekam odgovor. Znaci, kada se izvrsi ova verifikacija, moj racun u Monebookers bi trebalo da bude funkcionalan?
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.telenor.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija10.04.2009. u 08:23 - pre 182 meseci
da, moci ces da saljes nekom novac sa njega na drugi MB nalog, da placas sa njega (npr Skype), i da povlacis pare na svoj devizni racun u banci
 
Odgovor na temu

ivankul
Beograd

Član broj: 86448
Poruke: 17
93.87.131.*



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija13.04.2009. u 21:08 - pre 182 meseci
Pozdrav ljudi,

Jel zna neko kako objasniti sluzbenicama u banci sta je moneybookers i kako uopste otvoriti devizni racun i prebaciti pare pomocu swift-a. Danas sam bio u Hypo banci i kad sam je pitao, prvo me je gledala belo, a onda pocela da me ubedjuje kako to nije moguce, kako treba da pravdam te pare nekako i ne znam ni ja sta :/

Koju banku preporucujete?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Majstor Stefke
Beograd

Član broj: 152336
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija14.04.2009. u 07:16 - pre 182 meseci
Pozdrav!
Potpuno i sertifikovano je nemoguce objasniti ljudima u banci sta je Moneybookers. Ucinio sam sve sto mi je palo na pamet ali nisam uspeo. Najbolje ce biti da potpuno zaboravis i svedes komunikaciju sa bankom na minimum, a da od Moneybookers-a trazis verifikaciju adrese. Poslace ti poruku da su primili tvoj zahtev za verifikacijom i da ce ti kod sa uputstvom poslati na kucnu adresu.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.telenor.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija14.04.2009. u 11:41 - pre 182 meseci
a i po srpskom zakonu ne mozes ti tek tako da posaljes pare nekom
 
Odgovor na temu

ivankul
Beograd

Član broj: 86448
Poruke: 17
93.87.163.*



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija14.04.2009. u 15:46 - pre 182 meseci
Citat:
Majstor Stefke: Pozdrav!
Potpuno i sertifikovano je nemoguce objasniti ljudima u banci sta je Moneybookers. Ucinio sam sve sto mi je palo na pamet ali nisam uspeo. Najbolje ce biti da potpuno zaboravis i svedes komunikaciju sa bankom na minimum, a da od Moneybookers-a trazis verifikaciju adrese. Poslace ti poruku da su primili tvoj zahtev za verifikacijom i da ce ti kod sa uputstvom poslati na kucnu adresu.


Poslao sam taj zahtev sad cekam da stigne. Izgleda da je ovo sto si rekao za svodjenje komunikacije na minimum najbolje resenje...oticicu u Intesu otvoriti devizni i to je to... Jedino sto me brine jeste sto cu ja imati prilicno redovno prilive na taj racun od nekih internet poslova, legalnih naravno... verovatno ce mi zatraziti posle nekog vremena, ako ne i odmah da naznacim odakle su ti prihodi, a verovatno treba placati i porez...jel ima neko iskustva sa ovim?
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija15.04.2009. u 07:56 - pre 182 meseci
Citat:
ivankul: Poslao sam taj zahtev sad cekam da stigne. Izgleda da je ovo sto si rekao za svodjenje komunikacije na minimum najbolje resenje...oticicu u Intesu otvoriti devizni i to je to... Jedino sto me brine jeste sto cu ja imati prilicno redovno prilive na taj racun od nekih internet poslova, legalnih naravno... verovatno ce mi zatraziti posle nekog vremena, ako ne i odmah da naznacim odakle su ti prihodi, a verovatno treba placati i porez...jel ima neko iskustva sa ovim?


Za redovne prihode, po meni, najbolje resenje je da povlacite na VISA karticu koju ste ostavili na moneybookersu. Povlacenje kosta fiksno 1.80 evra i traje 3-5 radnih dana. Kada legne novac dobijete SMS iz banke i odete i podignete bez ikakvih dodatnih pitanja.

Ukoliko zelite da primate novac direktno na devizni racun onda mora da se potpise izjava u banci prilkom prve uplate. U ovoj izjavi date objasnjenje po kom osnovu stizu pare. Ja licno nisam imao problema u RF banci sa ovom izjavom i sve je zavrseno za 5 minuta.



 
Odgovor na temu

ivankul
Beograd

Član broj: 86448
Poruke: 17
93.86.158.*



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija15.04.2009. u 17:25 - pre 182 meseci
Citat:
djordjeno: Za redovne prihode, po meni, najbolje resenje je da povlacite na VISA karticu koju ste ostavili na moneybookersu. Povlacenje kosta fiksno 1.80 evra i traje 3-5 radnih dana. Kada legne novac dobijete SMS iz banke i odete i podignete bez ikakvih dodatnih pitanja.

Ukoliko zelite da primate novac direktno na devizni racun onda mora da se potpise izjava u banci prilkom prve uplate. U ovoj izjavi date objasnjenje po kom osnovu stizu pare. Ja licno nisam imao problema u RF banci sa ovom izjavom i sve je zavrseno za 5 minuta.


Djordjeno hvala na korisnim informacijama, jedino sto me buni jeste da na sajtu moneybookers ne pise da je VISA podrzana u Srbiji vec samo cek i swift.
 
Odgovor na temu

tihiprle
student

Član broj: 165952
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija22.04.2009. u 22:24 - pre 181 meseci
Nedavno sam otvorila nalog na Moneybookersu i verifikovala kucnu adresu. Posto je na Moneybookers sajtu pisalo da treba verifikovati i bankovni racun tako sto ce se uplatiti minimum 5 evra na MB nalog, pokusala sam to da uradim u Intesi gde imam otvoren devizni racun. Medjutim u Intesi su mi rekli da provizija iznosi 30 evra na svaki transfer novca, bez obzira da li primam ili saljem pare, jer toliko korespondentna banka trazi da se rezervise. Naravno, odmah sam odustala od tog nacina verifikacije. Ni na jednom forumu nisam videla da se iko zalio na veliku proviziju, pa me zanima da li je i u ostalim bankama takav slucaj i koja je najpovoljnija tj. gde da otvorim devizni a da me ne oderu svaki put kad treba da podignem novac?
 
Odgovor na temu

Majstor Stefke
Beograd

Član broj: 152336
Poruke: 14
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija23.04.2009. u 08:47 - pre 181 meseci
I ja sam poslao moneybookers-u zahtev za verifikacijom adrese. Evo je proslo vec dve nedelje i nisam dobio nista iz poste, posto oni iz moneybookersa to salju na kucnu adresu obicnom postom.

Koliko je tebi trebalo vremena da dobijes verifikaciono pismo?

Ja sam do sada bio isplacivan cekom, i bas ovih dana ponovo moram da trazim da mi posalju cek posto mi moneybookers racun jos uvek nije verifikovan. Cekam u proseku 3 nedelje da bi mi stigao cek i onda jos mesec dana da bi se izvrsila provera. Nakon toga mogu da podignem svoj novac. Sto se tice provizije, ona nije strashna - oko $3 na $100. Jedino me ovo cekanje smara, medjutim, sta cu, ziv covek se na sve navikne!
 
Odgovor na temu

tihiprle
student

Član broj: 165952
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija23.04.2009. u 11:15 - pre 181 meseci
Citat:
Majstor Stefke:

Koliko je tebi trebalo vremena da dobijes verifikaciono pismo?



10ak dana
 
Odgovor na temu

ivankul
Beograd

Član broj: 86448
Poruke: 17
91.150.107.*



Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija23.04.2009. u 15:19 - pre 181 meseci
Ja jos cekam, proslo je 8 dana...
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Moneybookers I zemlja Srbija24.04.2009. u 07:54 - pre 181 meseci
Pozdrav,

Iz iskustva znam da pismo stize za najvise 7 radnih dana.
Usput taj kod koji dobijete ima svoje vremensko ogranicenje, tj ne moze se za npr mesec dana od slanja ukucati.
Koliko je tacno taj period to ne znam ali nije beskonacan.

Mozda nasa posta strajkuje ili niste dobri sa postarom? :)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Moneybookers I zemlja Srbija

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88322 | Odgovora: 211 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.