Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za kupovinu laptopa

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Preporuka za kupovinu laptopa

[ Pregleda: 5721 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

weebo
Nindza Kornjaca
nevazno
Tundra

Član broj: 179693
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Preporuka za kupovinu laptopa12.10.2009. u 21:35 - pre 176 meseci
Planiram kupovinu laptop rachunara pa mi treba savet i preporuka za isti jer iskreno ne znam za koji da se odluchim...
Najvishe me privlachi Toshibin asortiman, no planiram da ulozhim do 54.000 din. a mozda i do 50.000din...
Laptop bi se koristio uglavnom za muziku ali bi se igrala i po koja igra poput Battlefield-a :-)
Ako je moguce laptop ne mora da ima OS obzirom da planiram sam da stavim Win XP i pozeljno je da mozhe memorija da mu se proshiri do 8GB.
Unapred zahvalan!

[Ovu poruku je menjao weebo dana 13.10.2009. u 13:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa u Novom Sadu12.10.2009. u 22:02 - pre 176 meseci
Pozdrav,

kako je u naslovu insistirano na NS kao mestu za kupovinu, da se ne bismo sukobljavali sa Pravilnikom, sve preporuke ce se odnositi iskljucivo na tehnicke aspekte savetovanog laptopa, ne i na mesta kupovine.

 
Odgovor na temu

weebo
Nindza Kornjaca
nevazno
Tundra

Član broj: 179693
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa13.10.2009. u 12:40 - pre 176 meseci
Izvinjavam se, greshka u koracima (naslov prepravljen)...
Tehnicki aspekti me i zanimaju u nekom navedenom cenovnom rangu.
Unapred zahvalan!
 
Odgovor na temu

lepibole
Zaposlenje

Član broj: 234236
Poruke: 29
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa15.10.2009. u 00:20 - pre 175 meseci
toshiba a300
pozdrav
 
Odgovor na temu

mica86
Mica Mica

Član broj: 231480
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa15.10.2009. u 10:27 - pre 175 meseci
Ne bih da otvaram novu temu, pa cu postaviti moje pitanje ovde posto je isto

Planiram da kupim laptop, ali sto vise gledam to sam neodlucniji, raspolazem sa 450e.
Na koji model bi mi preporucili da potrosim novac, moze i malo vise od toga, ali malo
 
Odgovor na temu

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa13.07.2014. u 20:41 - pre 118 meseci
Pozdrav drustvo ...

Evo dosao je dan kad moram kupiti laptop za fakultet i potreban mi je savet ... Pored faxa i multimedije , igram League of Legends pa to uzmite u obzir .. Fax je medicinski pa pretpostavljam da mi tu ne treba bog zna kakva makina , znaci League of Legends i eventualno DoT-a je ono sto mora raditi :P

Cenovni rang je do 45-46.000 maximalno ... Ja sam gledao po netu i po meni se izdvajaju ove dve makine sa ne integrisanom grafikom ...

http://www.winwin.rs/laptop-i-...d-8570-1gb-dvd-rw-1180747.html

http://www.winwin.rs/laptop-i-...7670m-1gb-bt-3god-1184105.html

Ja licno mislim da bi Lenovo g500 odradio posao i da mozda te 3.000 din nije potrebno bacati ... E sad , treba mi vase misljenje jer je su u pitanju doticne igre :P

I da , s obazirom na fax pretpostavljam da mi je i bitan kvalitet tastature :)

Video sam extra makinu za 51.000 sa intel i5 , ali ako tako krenem nema kraja ...

Unpred zahvalan na svakom predlogu ...



Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
203.113.145.*



+43 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa14.07.2014. u 03:51 - pre 118 meseci
Moj glas ide Dell-u. Zasto, jednsotavno, sve je bolje na njemu, za posao koristim Dell vec 10 ak godina. Prezadovoljan sam. Doduse menjam ih svake 2 godine.Ali ni jedan nije prestao da radi.
 
Odgovor na temu

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa14.07.2014. u 10:14 - pre 118 meseci
Zahvaljujem na preporuci :)

I kako su samo vesto to namestili ... Sledeca bolja varijanta nije preterano skuplja , pa onda se zagledam na jos jace itd .. nema kraja :P

Sad bas gledam ovaj http://www.winwin.rs/laptop-i-...-1gb-bt-hdmi-3god-1184323.html pa me interesuje sta mu to znaci Intel Core i5-4200U 1.6GHz (turbo do 2.6GHz, 3MB cache, 2 jezgra) ... E sad se postavlja pitanje da li taj Dell 3521 moze da potera doticne igre ili je za to ipak bolji Lenovo :)

I da , vidim da ima Glare i Anti Glare ... koliko vidim da Glare ima reflekciju , pa me interesuje da li to jako utice na koriscenje itd ...


Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa14.07.2014. u 10:34 - pre 118 meseci
@nexteen
Mogao si neku mlađu temu iz mrtvih da podigneš.
 
Odgovor na temu

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa14.07.2014. u 17:10 - pre 118 meseci
Sorry :)

No sad sam natrcao i na ovo http://www.tehnomanija.rs/lapt...spire-v5-552g-85554g50akk.html cena 44.990 din

AMD® Richland APU Quad Core Processor A8-5557M
Brzina: 2.1GHz (Turbo do 3.1Ghz) Keš memorija

pise na drugom sajtu da je 2.1ghz ali navodno ima Turbo do 3.1ghz ... i to bi mogao uzeti u razmatranje , prednosti koje ja uocavam je , cini mi se jaca grafika , aluminijumsko kuciste , procesor se moze poterati do 3.1ghz , a mana je mozda sto je to Acer , ako je to neka mana u odnosu na Dell i Lenovo ?


Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
Odgovor na temu

ZZ Top

Član broj: 12015
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+27 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa14.07.2014. u 21:08 - pre 118 meseci
Vrlo je tesko dati preporuku obzirom na zahtevane hardverske specifikacije i situaciju na trzistu. Moja preporuka bi bila da uzmes onaj model koji daje najduzi garantni period - evo i zasto:

Trenutni trend kod proizvodjaca je ugradnja takozvanih BGA procesora, tj. procesora koji su zalemljeni na ploci. Vremenom tu dolazi do kvara da neki lem popusti i racunar postaje neupotrebljiv. Do sada se to popravljalo prekuglicavanjem ili zagrevanjem razlemljenih cipova - uglavnom u slucajevima grafickih karti, a narocito kod AMD-a. Medjutim sada proizvodjaci uglavnom prave viseslojne maticne ploce koje su znatno tanje nego ranije, pa je uspesnost ove procedure dovedena na minimum, tako da, u najvecem broju slucajeva sada je jedino resenje zamena kompletne maticne ploce sto je po pravilu van garancije vrlo skupo, a cesto i neisplativo. Naime sami procesori kod Intel-a sada dolaze u dve varijante u nazivu U i M. Procesori sa U oznakama su BGA varijante i cesto se mogu naci u jeftinijim modelima koji izgledaju super na papiru. Sa druge strane procesori sa oznakom M u imenu su normalni socket procesori i oni ne pate od kvarova tog tipa kao U varijante, ali su cesto znatno skuplji za isti dati model. Medjutim tu nije kraj, moras se raspitati i oko pregrejavanja samog cipseta jer su sada u cipsete integrisani i mama i tata - sto cesto zna da bude boljka kod pojedinih modela cipseta. Ali recimo da nadjes M varijantu procesora sa cipsetom koji nije sklon pregrejavanju, ti ces i dalje imati isti problem zbog graficke karte koja je u tvom slucaju imperativ. Iz tog razloga moraces da nadjes neke kompromise kako bi dosao do pouzdanog racunara koji ti nece crci skoro odmah po isteku garancije (za ovo su se svi proizvodjaci kolektivno ispraksovali i to osiguravaju koriscenjem bezolovnih legura kalaja od kojih lemovi vremenom pucaju kao tempirana bomba).

Ja vec neko vreme nisam u toku i iz tog razloga ti pisem na ovaj nacin, kako bi sam mogao da sagledas situaciju i izaberes ono sto se pokaze kao najpouzdanije. Naime prva solucija je da juris Intel M procesor sa integrisanom grafikom HD 4600. To u sirovim testovima dodje negde kao AMD 5850 sto bi trebalo da bude sasvim ok za ono sto ti trazis. Medjutim kada je predstavljen ovaj intelov SOC znam da je bilo nekih zalbi vezano za grafiku i da li se to ispravilo sa novim drajverima ili ne ja zaista ne znam - to, kao i preformanse, za igre koje hoces da teras moras proveriti, a najbolje je da to pitanje postavis na oficijalnom forumu igre, pa vidi koliki FPS mozes da ocekuje za koje setovanje i kolika je sada kompatibilnost sa novim drajverima. Ako se to ispostavi kao ok kombinacija, to bi ti bilo najbolje resenje. Druga varijanta je da juris neintegrisanu grafiku prema nameni. Naime u tvom slucaju jaca grafika od optimalne ne znaci bolje resenje, jer ces imati sa jedne strane vece grejanje i brze dovodjenje masine u status kvara, a sa druge strane autonomija baterije ce ti biti manja - a taj dobitak u vecem broju FPS-a ti neces moci da primetis. U toj varijanti kao polaznu tacku moras znati koliki je minimalni FPS koji ti omogucuje ugodno igranje. Proizvodjaci cesto reklamiraju grafike sa tzv. "average FPS" odnosno prosecnim FPS-om (a ne retko i max FPS - AMD je je ovde specijaliziran kod promocije svojih SOC masina), pa tako ta vrednost na papiru moze izgledati skroz ok, ali onda kada udjes u teamfight i kada svi igraci bace magije tebi ce se masina zakucati na recimo 5 FPS i ti ces biti totalno neupotrebljiv u krucijalnom momentu igre. Zato moras uzeti minimalni FPS kao referentnu tacku trazenja modela grafike koja ti odgovara. Tu se situacija opet komplikuje jer LOL cesto nije referentna igra za testiranje grafickih karti, pa ces morati pomoc opet traziti preko foruma igre. Fazon je da dobijes grafiku ciji ce minimalni FPS biti tik iznad tvog optimalnog.

Sto se tice samih proizvodjaca tu je vrlo nezahvalno govoriti ovaj je ok, a ovaj nije. Prosto zato sto je trziste vrlo dinamicno, pa tako na servisu je najmanje prisutan recimo Gericom ili Medion, ali to ne znaci da su ovi brendovi kvalitetni jer prosto nije bilo toliko prodaje njihovih modela kao kod drugih proizvodjaca, pa samim tim i ne mogu se naci u servisima u nekom vecem broju. To vazi za sve proizvodjace, a mozda najbolji pokazatelj je da samu izradu maticnih ploca u 90%+ slucajeva kod svih proizvodjaca obavlja Foxconn. Dakle inicijalno sve dolazi iz iste fabrike, gde prizvodjac udovoljava specificnim zahtevima brenda sto na kraju ima posledicu da li ce zadati model imati neku sporednu dzidzabidzu koja odlikuje dati brend vise ili manje. Zato kada nadjes specifikacije koje ti odgovaraju, finalnu odluku donosi iskljucivo na osnovu broja meseci pisane garancije u odnosu na datu cenu i neces pogresiti.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa15.07.2014. u 09:54 - pre 118 meseci
Po tome jedino Dell dolazi u obazir jer jedino oni daju 3 god garancije koliko ja vidim :)
Opsirno si ti pojasnio ... hvala na trudu , a vidim da dobijas i + sto bi znacilo da je duzina garancije svima bitna :P

Ma ovo je da izludis ... cenovno mi najvise odgovara Lenovo G500 , po nekom mom izboru Lenovo G505s , a po garanciji Dell Inspirion 3521 .. i sto je jos gore nisam iz BG-a da mogu proci jeftinije jer sve ovo je jeftinije naci tamo ( Lenovo G505s 45.000 din recimo ) , em ne volim da naracujem preko neta , em ne mogu da provucem karticu i to uradim na rate ... ali nadam se da cu naci neko resenje .. da li je bitno da ima aluminijumsko kuciste ili ?
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
Odgovor na temu

ZZ Top

Član broj: 12015
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+27 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa15.07.2014. u 17:07 - pre 118 meseci
Evo gledao sam malo i video da je Intel promenio nomenklaturu tako da ovo M i U sada ima druga znacenja, jedini nacin da se proveri da li je neki CPU PGA ili BGA je da se pojedinacno gleda u specifikacijama na sajtu proizvodjaca.

Elem, Haswell grafika je i dalje u debaklu tako da nista od te price. To znaci da moras juriti ovu drugu opciju CPU + "neintegrisana" grafika - opet bih u izboru procesora svakako preporucio Intel jer se osetno manje greje.

Sto se cene tice ako ces bas kod WinWin-a imas opciju kod njih da ako nadjes bolju cenu istog modela da ti spuste na tu cenu, ali onda ta cena vazi samo za solarno placanje.

Po mom licnom misljenju materijal izrade nije toliko bitan.
 
Odgovor na temu

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa15.07.2014. u 18:04 - pre 118 meseci
Potvrdjeno za WinWin , evo odgovora :)

Da, to je tačno. Ukoliko pronađete identičan artikal sa istim uslovima kupovine u ponudi neke druge prodavnice po nižoj ceni, pošaljite informaciju na [email protected] i kolege će Vam nakon provere odobriti kupovinu po istoj ceni, a uz to Vam poslati i poklon za vernost. Sve najbolje.

Jos jednom hvala na svemu :)



[Ovu poruku je menjao nexteen dana 15.07.2014. u 23:18 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Preporuka za kupovinu laptopa16.08.2014. u 20:46 - pre 117 meseci
@ZZ Top .. ovo za CPU PGA ili BGA je vrlo interesatno .. uopste nisam o tome razmisljao.. znaci ako se kojim slucajem uzeo CPU BGA napravljen je propust u kupovini :) koliko je to cesto da taj lem puca... jel moguce da je to tako osetljivo?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Preporuka za kupovinu laptopa

[ Pregleda: 5721 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.