Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji

[es] :: Security :: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22107 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan.Markovic

Član broj: 97763
Poruke: 330

Sajt: security-net.biz


+19 Profil

icon Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji02.11.2009. u 21:36 - pre 175 meseci
http://netsec.rs/UserFiles/Fil...usta%20banaka%20u%20Srbiji.pdf
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama
XIV
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
212.200.214.*



+37 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji02.11.2009. u 22:18 - pre 175 meseci
Jel to bilo u dogovoru sa bankama ili???

 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.adsl.eunet.rs.



+67 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 08:33 - pre 175 meseci
Pa procitaj , videces da se radi o nezlonamernim tehnikama

u svakom slucaju , dicice se mnogo prasine oko ovoga :)

drago mi je sto parice cuvam u ozbiljnoj banci :)
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
212.200.214.*



+37 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 09:12 - pre 175 meseci
Nadam se da nisu analizirali Societe General banku :)
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 09:29 - pre 175 meseci
Analizirali su Web sajtove, ne i eBanking, mada verujem da bi i tamo nešto našli. Ovako deluje ozbiljno, mada su dali samo neke pie chartove i sve nekako deluje kao samoreklama upućena upravo prema tim bankama, u stilu: "Angažujte nas, mi smo vas provalili." Ili, platite nam da kažemo da li je sajt vaše banke bezbedan. Ukratko, ne znam šta da mislim, verujem da sajtovi sigurno imaju sigurnosnih propusta, ali sam istovremeno i skeptičan prema celoj ovoj priči bez dokaza, a istih nema u dokumentu.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Ivan.Markovic

Član broj: 97763
Poruke: 330

Sajt: security-net.biz


+19 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 09:45 - pre 175 meseci
@madamov

Tema je prilicno osetljiva ali mislim da ces odgovore na svoja pitanja naci ovde: http://msforge.net/blogs/levaj...i-sajtova-banaka-u-srbiji.aspx
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama
XIV
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 10:08 - pre 175 meseci
Odlicna tema za raspravu. Ide top.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.rs.



+257 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 10:29 - pre 175 meseci
@Danilo
Sto, imas neke veze sa doticnom bankom? Ili znas nesto sto mi ostali ne znamo?

@Earthquake
Zasto si tako siguran da cuvas pare u ozbiljnoj banci?

Ono sto mene zanima, ima li firmi po Srbiji koje rade full penetration test ili kako se to vec zove - znaci ne samo provera na remote exploite vec i sigurnost lozinki, unutrasnju dostupnost informacija od sluzbenika (npr. zapisivanje lozinki na papir zalepljan za monitor :)) i slicno? Kopanje po djubretu firme kako je to nekad radio Mitnick? Lazno predstavljanje?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Ivan.Markovic

Član broj: 97763
Poruke: 330

Sajt: security-net.biz


+19 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 10:36 - pre 175 meseci
Verovatno @Earthquake cuva novac u banci koja nema web site :)

I da, u Srbiji postoje firme koje se bave svim aspektima informaticke sigurnosti.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama
XIV
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.rs.



+257 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 10:38 - pre 175 meseci
:) Pa kako je onda zakljucio da je "ozbiljna" ako nema web site :)

@Ivan: da li i netsec spada u njih?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Ivan.Markovic

Član broj: 97763
Poruke: 330

Sajt: security-net.biz


+19 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 10:43 - pre 175 meseci
Da, netsec spada u te firme ;)
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama
XIV
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.207.*



+363 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 14:22 - pre 175 meseci
Ima li neko podatke koliko je zloupotreba izvrseno zbog ovih propusta? To bi bilo interesantnije cuti od onog sta bi bilo kad bi bilo...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
212.200.214.*



+37 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 14:53 - pre 175 meseci
@Jbyn4e

Nemam nikakve veze sa doticnom bankom, ali sam imao jednu "diskusiju" sa main adminom, radio sam nesto slicno kao i netsec.

Citat:
fanfon: Ima li neko podatke koliko je zloupotreba izvrseno zbog ovih propusta? To bi bilo interesantnije cuti od onog sta bi bilo kad bi bilo...


Zbog gore navedenih propusta nije bilo nikakvih zloupotreba niti ce biti, a i da bude to nije nikakva steta nego samo losa reklama za banku. Klijenti tako ne mogu biti osteceni, jer su to problemi koji u 99% slucajeva mogu samo da ugroze website.

Ozbiljnije stvari se nalaze na nekim drugim serverima, nisam jos video gde je website da je i ebanking, obicno ide odvojeno. Ali eto NetSec je analizirao vise sajtova, pa se nadam da ce dati nesto vise informacija.
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.adsl.eunet.rs.



+67 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji03.11.2009. u 22:49 - pre 175 meseci
Citat:
Jbyn4e:
@Earthquake
Zasto si tako siguran da cuvas pare u ozbiljnoj banci?


Citat:
Ivan.Markovic: Verovatno @Earthquake cuva novac u banci koja nema web site :)



ma ea nema pare , pa ne mora ni da se plasi

salio sam se naravno ...
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji04.11.2009. u 09:24 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan.Markovic: @madamov

Tema je prilicno osetljiva ali mislim da ces odgovore na svoja pitanja naci ovde: http://msforge.net/blogs/levaj...i-sajtova-banaka-u-srbiji.aspx

Pogledah, ali to je isti ovaj tekst, samo još u skraćenom obimu. Svako može da napravi tabelu, treba nešto opipljivije, a da opet ne ugrozi funkcionisanje tih sajtova. Naučio sam se da ništa više ne verujem na reč. B)
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Ivan.Markovic

Član broj: 97763
Poruke: 330

Sajt: security-net.biz


+19 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji05.01.2010. u 21:31 - pre 173 meseci
Da malo osvezimo temu :)

---
Sinergija09 Akcija rezultati

Firma Network Security Solutions je u toku ove akcije testirala 32 web prezentacije, od malih web prodavnica, preko sajtova pojedinih ministarstava do velikih finansijskih institucija.
Ni za jedan web sajt nismo bili u prilici da pošaljemo prazan izveštaj, a statistika kaže da po broju i nivou rizika bezbednosnih propusta pratimo svetske trendove.

Kao poseban podatak koji se ne nalazi u statistici, izdvojili bi smo to da se od velikog broja kompanija prijavljenih za Sinergiju09, samo mali broj odlucio da utvrdi da li su njihovi, kao i podaci njihovih klijenata bezbedni. To govori o velikoj i urgentnoj potrebi sprovodenja široke kampanje podizanja nivoa bezbednosne kulture (security awareness) u našoj zemlji.
--

PDF: http://netsec.rs/files/Sinergija09_Akcija_rezultati.pdf
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama
XIV
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji13.12.2010. u 11:47 - pre 161 meseci
Ovdje je rijec o testiranju web stranice neke banke, sto u sustini nema nikakve veze sa sigurnostima same banke ako elektronsko bankarstvo te banke nije povezano na neki nacin sa njihovom stranicom!! Znaci WEB Sajt moze da radi potpuno odvojeno od racunarske mreze banke i osvjezavanje podataka na sajtu moze da ide nekim drugim putevima..

Sigurnost web stranice banke uopste neigra nikakvu ulogu u sigurnosti naseg novca u toj banci..
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji13.12.2010. u 12:35 - pre 161 meseci
Kako to mislis?
Neki haker zbog propusta u njihovom sajtu skine lovu bas sa tvog racuna, ili uloguje se bas na tvoj nalog i poplaca neke racune (nebitno, karikiram)... sa cim to ima veze nego sa sigurnoscu tvog novca u toj banci?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji13.12.2010. u 12:46 - pre 161 meseci
Citat:
bojan.javorac: Ovdje je rijec o testiranju web stranice neke banke, sto u sustini nema nikakve veze sa sigurnostima same banke ako elektronsko bankarstvo te banke nije povezano na neki nacin sa njihovom stranicom!! Znaci WEB Sajt moze da radi potpuno odvojeno od racunarske mreze banke i osvjezavanje podataka na sajtu moze da ide nekim drugim putevima..

Sigurnost web stranice banke uopste neigra nikakvu ulogu u sigurnosti naseg novca u toj banci..


Jesi video nekada web banking?

https://rs.unicreditbanking.net/

Eto unicredit banka, kao sigurnosnu opciju koristi uredjaj Token, koji generise password za svaki login. Braca Rusi su davno provaili token i sistem generisanja passworda.

Sve sto je na web-u, ima propuste.

Samo sto nisam siguran da je Netsec radio sigurnost web bankinga, nego samo sigurnost sajtova od banaka...
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.broadband.blic.net.



+11 Profil

icon Re: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji13.12.2010. u 13:36 - pre 161 meseci
Ma dobro to sve stoji za banke koje imaju Web banking slazem se ali ja sam samo htjeo reci da one banke koje nemaju ovu opciju web bankinga nemaju ugrozen sistem na taj nacin vec na druge nacine.. samo sam to zelio naglasiti i da kod tih banaka ne moze da se pristupi racunarskoj mrezi samo banke putem njihovog web sajta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Statistika bezbednosnih propusta banaka u Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22107 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.