Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc oko odabira USB Wireless kartice-antene

[es] :: Wireless :: Potrebna pomoc oko odabira USB Wireless kartice-antene

[ Pregleda: 6432 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mandic_N
Nikola Mandic
Student
Zrenjanin

Član broj: 192423
Poruke: 9
213.253.117.*



Profil

icon Potrebna pomoc oko odabira USB Wireless kartice-antene15.12.2009. u 18:40 - pre 174 meseci
Pozdrav, potreban mi je pomoc oko odabira wifi antene. Pre mozda 2 meseca kupio sam AirLive Wl-1600USB High Power wireless 11g USB Dongle. Rekli su mi da je to extra jaka kartica tj. da cu imati super signal, medjutim ja nisam zadovoljan signalom, potrebna mi je jaca kartica da bih hvatao bolje besplatni wifi signal iz stana ( Gradski besplatni internet ) putem laptopa. Ja imam integrisanu wifi karticu medjutim signal je los, tako da vas molim da mi preporucite neku bolju eksternu karticu USB sa antenom koja je jaca od ove moje AirLive.

Ja se ne razumem toliko u wireless opremu, tako da mi je svaka pomoc dobrodosla.
Pokusao sam da zamolim prodavce u radjnama da mi objasne i preporuce, ali svaki samo zeli da prda ono sto ima na svom lageru...



Hvala na pomoci, ja sam u Novom Sadu, studiram tako da sam u nemogucnosti da priustim bilo kakav drugi vid interneta, i mislim da bi mi bolja usb kartica bila dobra investicija posto mi je internet vazan.

P.s. Izvinite ako sam duplirao post, prelistao sam sve postove vezane za wifi, meni treba jednostavno koja kartica po vasoj preporuci, koji model ili na koje oznake da obratim paznju prilikom kupovine. Hvala


Nikola Mandic.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko odabira USB Wireless kartice-antene15.12.2009. u 21:20 - pre 174 meseci
Tesko ces naci neku extra jaku karticu koja ce raditi bez problema bez eksterne antene.
Razlika izmedju svih kartica je u nijansama (naravno ima izuzetaka) sto se tice snage.
Tebi je najbolje i verovatno jedino resenje postavljanje neke malo jace antene (usmerene) na tu karticu i videces kako to radi drugacije.
Odakle uzimas internet,kakvih prepreka ima izmedju i koja je daljina u pitanju?
 
Odgovor na temu

Mandic_N
Nikola Mandic
Student
Zrenjanin

Član broj: 192423
Poruke: 9
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko odabira USB Wireless kartice-antene15.12.2009. u 21:38 - pre 174 meseci
Internet je GradNoviSad, gradski besplatni internet u centru, po mojoj proceni nekih 300m vazdusne linije je udaljen predjanik. Nisam tacno siguran gde je ap... Imam signal ali je slab i nestabilan.

Ovako izgleda moja sadasnja usb antena

Mislio sam ako mozete da mi predlozite neki jaci model, kako bih dobio pouzdaniji signal.
Hvala !
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko odabira USB Wireless kartice-antene15.12.2009. u 22:39 - pre 174 meseci
Neznam da li znas nekog radioamatera,ali svaki ce reci da je u svakom primo/predajnom sistemu najvaznija antena za pouzdanu vezu.
Sa slabom antenom ne vredi pojacavati snagu.
A ti iako nadjes jacu karticu dobices bolji odlazni signal ali ako ta jaca kartica ima istu osetljivost prijemnika onda si opet na pocetku.
Mozda ce ti neko i preporuciti neku karticu i to ce mozda i raditi ali to ce biti cista sreca ako proradi bez ikakvih problema.
Zasto ne probas nesto ovako?
Ne gubis nista a mozda pomogne...

http://www.buckrocks.com/CantennaUSB.html
http://www.youtube.com/watch?v=yDVydiiBfiE&feature=fvw
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.uns.ac.rs.



+54 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko odabira USB Wireless kartice-antene16.12.2009. u 12:36 - pre 174 meseci
Tvoj USB wireless ima priključak za spoljnu antenu (ako je takav kao što je na ovoj fotki). Lepo odvrneš tu "pendrek" antenicu i tu spojiš neku spoljnu antenu. Antenu možeš da napraviš sam, ima tu tema o tome, ili da je kupiš i montiraš je napolje.. Ako nemaš nekih velikih prepreka do AP-a na koji se kačiš, sigurno će bolje raditi nego sa originalnom antenicom.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

Mandic_N
Nikola Mandic
Student
Zrenjanin

Član broj: 192423
Poruke: 9
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko odabira USB Wireless kartice-antene17.12.2009. u 14:44 - pre 174 meseci
Hvala na pomoci, probacu da navrnem jacu antenu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Potrebna pomoc oko odabira USB Wireless kartice-antene

[ Pregleda: 6432 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.