Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?

[es] :: Home Theater :: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 31118 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?11.01.2010. u 20:14 - pre 173 meseci
U želji da se ponovim rešio sam da kupim DVD recorder sa hard diskom.
Želim da snimam tv program (kao nekad sa VHS-om), programiram snimanje, to kasnije gledam, prebacim svoje VHS kasete na DVD itd...
Krenuo sam u potragu za takvim uređajem i naravno posetio, pored mnoštva radnji, i naš omiljeni sajt ES.

Saznao sam sledeće:
ZA DVD recorder: sve je tu, snima, reže, snima u zakazano vreme, čita fajlove sa USB fleša, čita DivX.
PROTIV njega: snimljeni materijal se ne može prebaciti na drugi medij sem narezan na DVD, nemogućnost povezivanja na internet i na računare u kući, brzina čitanja sa USB-a, brzina rezanja, kompatibilnost sa materijalima rezanim na drugim mašinama, kompatibilnost sa formatima DVD-, DVD+ itd.

Naravno nemaju svi DVD recorderi sve ove probleme...

U radnjama sam našao stare modele (neke bez USB-a i nekih opcija) od 13.000 dinara.
Cene su išle i do 40.000.
Optimalno je bilo oko 19.000 do 20.000.
Toliko sam bio spreman da izdvojim.

Stupio sam i u kontakt sa gospodinom koji je imao 3 takva uređaja različitih proizvođača i sve ih prodao (i upoznali smo se preko jednog takvog oglasa).
Šta je on na kraju uradio?
Kupio kvalitetnu TV kartu (70€)!

To mi nije padalo na pamet da uradim, jer:
1. TV kartu imam (najjeftiniju) i koristim je za gledanje tv-a. Ranije sam i snimao tv program, igrao se sa raznim formatima itd.
2. imamo u kući dva kompa. Uvek je neki od njih zauzet i zamislite da nešto baš tada treba da se snimi...svađa...haos.
Ili gledam tv u dnevnoj sobi, pa trčim u drugu sobu da pritisnem REC.
3. još jedan komp u kući je skuplja varijanta i nemamo mesta.

Onda sam napravio "biznis plan".


Hej, pa ovo i nije tako skupo !
Bar ne u poređenju sa DVD recorderom koji sam ionako planirao da kupim...

[Ovu poruku je menjao deki999 dana 12.01.2010. u 20:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deki999 dana 12.01.2010. u 20:08 GMT+1]
deki
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon napomene za sklapanje11.01.2010. u 20:26 - pre 173 meseci
Napomene:
1. ploča je microATX sa integrisanom grafikom i zvukom
2. procesor je malo slabiji, ali pošto je sve što želim radilo na celeronu 1.7 koji koristim već 6-7 godina
radiće na bilo kojem procesoru novije generacije
3. memorija najjeftinija koju budem našao
4. DVD najjeftiniji koji budem našao
5. TV karta među skupljim modelima zbog nekih naprednih funkcija, o tome ćemo kasnije
6. kućište desktop ili baš za HTPC
7. hard disk već imam, a može se uzeti bilo koji...
deki
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon HTPC kućište ...11.01.2010. u 20:35 - pre 173 meseci
Odlučio sam se za kućište
http://www.itsvet.com/proizvod/frontier-opera-op17a-bk-450w/comp_comp_case/75/944.
Cena: 2280.00, dakle u okviru budžeta.

Solidno je, uzevši u obzir cenu.
Napajanje je 400 i kusur...
Od crnog mat lima, napred glossy plastika i malo sive.
Mesta za 2 optike i 3 harda.

Poklopci i napajanje:


Prateći delovi:


Pogled odozgo (bez poklopca):


Mesto za jedan hard disk, nazad desno:


Mesto za drugi hard disk, napred desno:


Odozgo nadole, optika, optika, hard disk:


Donja strana (bez poklopca):


Rupa odakle napajanje (valjda) vuče vazduh (ili duva):


Donja strana sa poklopcem i zalepljenim nogicama od gume:



Nazad:


Napred (bez prednje maske):


Vraćam prednju masku na svoje mesto:



Na radnom mestu:



Vratanca:


[Ovu poruku je menjao deki999 dana 11.01.2010. u 22:16 GMT+1]
deki
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon PC za multimediju (HTPC)? Iskustva.11.01.2010. u 21:19 - pre 173 meseci
Dalje idem sa pločom i procesorom.

Obično se priklanjam Asus-u i Intelu.
Ploča, kao što rekoh, treba da ima grafiku (za HD video).

Da li integrisane grafike Intel® GMA X4500 može da tera HD video?
A Intel® GMA 3100?
Ovo su najjeftinije Asus ploče

Imaju li takve grafike izlaz za TV?
Ako nemaju, onda moram da kupim i grafiku?

Svaki savet je dobrodošao...




[Ovu poruku je menjao deki999 dana 11.01.2010. u 22:51 GMT+1]
deki
 
Odgovor na temu

D27

Član broj: 246158
Poruke: 13
80.93.232.*



Profil

icon Re: DVD recorder ili PC za multimediju (HTPC)? Iskustva.12.01.2010. u 12:27 - pre 173 meseci
Svaka čast za ovo, i ja nameravam nešto slično u skorije vreme da sklopim. Ne znam da li i koje integrisane kartice podržavaju HD, ja imam na racunaru nVidia 9600 gso, ima hdmi izlaz, podržava bez problema sve aktuelne igrice, znači na sve ovo nabaciš kasnije i bezžičnu tastaturu i još ako imaš lcd tv ( normalno i zbog HD-a ) i uz sve imaš i ok igračku konzolu. Cena ove grafe je oko 4500 pa mislim da se dodatni trošak isplati.
Mene zanima sledeće, kako ćeš da rešiš sistem hlađenja, jer jedna od najvećih boljki ovakvih sistema je ostvariti što manji nivo buke kako bi se program na tv-u normalno pratio. Ovde sem ventilatora moraš da povedeš i računa koliko ti buke stvara hard disk. I Dvd drajv je poželjno da je što tiši, ali ako je i nešto bučniji, sadržaj prebaciš na hard i piči. Ovo je moj predlog, ko ima bolji nek izvoli, i ja sam zainteresovan ...
I još nešto, pretpostavljam da uz bolju tv kartu daljinac se podrazumeva, ali kako recimo "nabudžiti" da se preko nekog daljinskog upravljača puštaju filmovi preko divx i dvd plejera, mp3 muzika ....
Pozdrav i samo napred
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?12.01.2010. u 12:42 - pre 173 meseci
Dodatni trošak za grafiku izgleda da ne gine.
Planiram neku bez ventilatora, samo pasivno hlađenje.

Da imam LCD, ne bi trebala grafika (oni valjda imaju D-sub ulaz) ili grešim ?

Po dosadašnjim iskustvima buka harda nije bila problem, već imam sličnu varijantu u dečijoj sobi.

TV karta će biti najskuplji deo.
Imaće daljinac naravno, čak mislim da će moći da se na daljinac pali i gasi komp i moći će da se pali kad ima zakazano snimanje.
Šlag na kraju.

Hvala što si se javio.
Potrudiću se da svoja iskustva prenesem i tako bar nekom olakšam posao.

[Ovu poruku je menjao deki999 dana 12.01.2010. u 20:09 GMT+1]
deki
 
Odgovor na temu

D27

Član broj: 246158
Poruke: 13
80.93.232.*



Profil

icon Re: DVD recorder ili PC za multimediju (HTPC)? Iskustva.12.01.2010. u 13:05 - pre 173 meseci
Ma mislio sam na lcd prevashodno zbog gr. karte i igrica kad je sve tu ;), i ja trenutno imam crt Samsung 70 cm, a što se tiče daljinca za divx, mp3 ... pa i bežični miš može da završi posao ...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: DVD recorder ili PC za multimediju (HTPC)? Iskustva.12.01.2010. u 14:13 - pre 173 meseci
Pozdrav,

Dejane, nisam odgovarao kada si zapoceo temu jer mi se cinilo dosta zbunjivo sve sto si naveo, od pocetka do kraja, pa reko' - neka prenoci.

Prenocilo, nastavila se tema i ja sam sada siguran da sam potpuno zbunjen:

1. sta tacno zelis da postignes ovom investicijom, ako mozes potanko?

2. u cemu se razlikuje obican PC visenamenskog obelezja od ovog koji posebno sastavljas, ne mislim samo na HW vec i na ulogu/namenu?

3. ako dobro shvatam, a vecinu ne shvatam bas dobro, raspitujes se za HD ali nemas LCD televizor?

4. daljinac koji rukuje racunarom u odredjenim funkcijama, ukljuciv i gasenje, stara je stvar. Postoje gotova resenja i ne moras se mnogo oko toga muciti. Imali su ga mnogi, ukljuciv i mene, ali vecina nas ga je napustila zbog nepotrebnosti iz raznoraznih razloga. Daljinac u Tvojoj zamisli ima jos neku ulogu sem menjanja kanala na TV tjuneru i gasenja racunara?

5. da li je citava prica bazirana na ideji da upgrade-ujes svoj stari racunar i da to bude standardna multimedijalna masina? Ako jeste, prebacicemo temu u adekvatniji forum jer onda nije rec o multimedijalnom uredjaju kakve ovaj forum opisuje, obzirom da nije rec o stand-alone komponenti, cak ni u najsirem smislu.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon PC za dnevnu sobu (HTPC)?12.01.2010. u 14:44 - pre 173 meseci
1. komp koji će stajati u dnevnoj sobi i služiti za multimediju. Biće prikačen samo na TV. Probaću da bude bez tastature i miša.
2. ni po čemu, ili po kućištu
3. HD da nabavim sada, da posle kad nabavim LCD ne bude potreban upgrade
4. "Probaću da bude bez tastature i miša." Kad stigne i TV karta softver koji ide uz nju trebalo bi da omogući sve radnje.
5. nije u pitanju upgrade, već nova konfiguracija. I sam sam se dvoumio za mesto na forumu, ali čitava priča je i potekla od DVD recordera (vrlina i mana) pa sam tako započeo. Ako misliš da treba da ode u deo gde su konfiguracije, onda ću promeniti i naslov, ali bih sa temom nastavio.

Hvala

[Ovu poruku je menjao deki999 dana 12.01.2010. u 20:09 GMT+1]
deki
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: DVD recorder ili PC za multimediju (HTPC)? Iskustva.12.01.2010. u 18:26 - pre 173 meseci
Pozdrav,

da, u tom slucaju bih da prebacimo adekvatniji forum jer bi se, pretpostavljam, tamo kudikamo vise informacija moglo sliti u samu temu.

Apropo HD izlaza, mozda je OK razmisljati na temu integrisanoga sa bilo kakvim izlazom jer uglavnom je to cist bonus obzirom da se cenovno ne razlikuje od neintegrisane ploce, a da tek vremenom pazaris grafiku koja radi posao.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC). Komponente. 14.01.2010. u 11:51 - pre 173 meseci
Šta je dalje bilo?


Hard disk nije kupljen. Imam ga od ranije.







[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 03.02.2013. u 23:12 GMT+1]
deki
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)? Moje komponente.14.01.2010. u 12:40 - pre 173 meseci
Ploča je ok. Ima 2 PCI i 1 PCI-E.
U jedan pci ide TV karta i u pci-e ide grafika. Taman ima malo mesta da bude hladnije.

Procesor je ok. Hteo sam da se častim sa E5300, ali ga nije bilo. Tu bi se trošak uvećao za 15-20€.
Bolje je ovako da ne odstupam od teme i od budžeta.

Memorija mi se učinila skupa, čak sam sa početnih 2GB smanjio na 1GB. Koristiću ovu koju imam, za kasnije ćemo videti.

DVD rezač je standardan. Ništa posebno.

TV karta-srce sistema-je ok. Malo skuplja, ali videćemo da li vredi kasnije kad se sistem bude uhodao.
Puno kablića u pakovanju, lep daljinski, pozlaćeni kontakti, dodatna pločica za low-profile kućišta...

Grafika je silent, biće dovoljna. Ima HDMI, nema TV-out.
Moraću da zamenim grafiku sa starijim kompom dok nekad ne stigne LCD.

Hard disk je dodatna ušteda. Staviću 160GB. Biće dovoljno.

Iako sam na Linuxu, za ovaj komp će morati da ide XP.
Zbog loših iskustava sa Linuxom i video obradom, zbog dobrih iskustava sa XP-om i video obradom i zbog softvera koji ide uz TV kartu.

Probaću i neki media centar...

Što se tiče budžeta, ja sam ok. U okviru predviđenog.
Spas je bio hard disk i memorija koje sam imao.
Za neke buduće graditelje možda neće biti baš primamljivo da daju još 50-60€ za hard i memoriju.
Da imam LCD, ne bi trebala grafika, ali šta je tu je.




deki
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?14.01.2010. u 16:55 - pre 173 meseci
Šta si mislio pod tim "Da imam LCD, ne bi trebala grafika"? Koliko vidim ploča koju si izabrao nema ni HDMI ni DVI izlaz. Tako da ti grafička uz ovu ploču treba u svakom slučaju.
I ja sam se razmišljao da napravim nešto slično, ali bih gledao da potrošnja struje bude što manja. Kad dođe leto ne treba mi još jedno grejno telo
Ako hoćeš dobar media centar mogu da ti preporučim XBMC. Ja ga koristim i veoma sam zadovoljan.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?14.01.2010. u 16:58 - pre 173 meseci
Pozdrav,

hajde jos jednom pogledaj sta je kupio, mozda uocis i neku grafiku kupljenu ;)
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon PC za dnevnu sobu. Utisci posle sklapanja.15.01.2010. u 09:14 - pre 173 meseci
Da imam LCD kupio bih ploču sa HDMI, na to sam mislio.
Ovako izabrao sam najjeftiniju varijantu.

Nisi se dobro izrazio, nije u pitanju potrošnja, nego grejanje (mada je povezano).

Mašinu sam sklopio i grejanje jeste veliki problem.
Manje grejanja znači više ventilatira znači više buke.
Ubi me grafika koju moram da koristim , a koja ima najbučniji ventilator od svih.

U cilju smanjenja buke sam uradio i zamenu ventilatora na napajanju.
Pošto je samo kućište jako jeftino, možete zamisliti kakvo je napajanje (jeftino i bučno).
Taj ventilator na napajanju izbacuje vazduh iz kućišta.

Skinuo sam i dva mala ventilatora sa kućišta, i oni su bili bučni.

Dodao sam ventilator od 12cm na kućište sa gornje strane i on izbacuje vazduh.
Ventilator je iza optike, ne iza napajanja sa gornje strane.
Zbog glupe, ogromne grafike, nije mogao da stane ventilator sa gornje strane iza napajanja.
Nema mesta.

Ubedljivo najbučnija je optika, ali ona ne radi stalno, pa nema ni veze.

Da se razumemo, buka je relativna stvar.
O buci pričamo samo kad je u kući tišina. Ako radi ili tv ili se čuje muzika itd, buka nestaje.

PS:Sad vidim da ne postoji slika kućišta sa gornje strane.
Ima dva rešetkasta otvora, jedan iza napajanje, dakle sa leve strane, iznad grafike i tv karte.
Jedan iza optike, sa desne strane iznad procesora.
Ventilator sam hteo da stavim iznad tv karte, ali gafika je prevelika i to nije moguće.

[Ovu poruku je menjao deki999 dana 15.01.2010. u 10:28 GMT+1]
deki
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?16.01.2010. u 01:12 - pre 173 meseci
Krenuću uskoro i ja da sklapam svoj Home Teatre (tj. da nabavljam komponente). Danas sam probao na svom računaru da koristim Wii kontroler za upravljanje kursorom miša. Fantastična stvar kad pokreneš XBMC!!! Tastatura? Miš? Kome to treba?!
Računar koji ću sklopiti zbog toga mora obavezno imati Bluetooth.
Optiku ne planiram da uzimam tako da me taj deo buke ne brine. Važno je da ne greje i da može da izvuče FullHD .mkv (ako u skorije vreme kupim TV koji ima višu rezoluciju nego ovaj sad). Naravno HDMI je obavezan. Inače, HDMI prenosi i zvuk. Dosta korisna stvarčica kad ti nije potreban 5.1 zvuk (zvuk dolazi sa TV-a tada, a ne iz kompjuterskih zvučnika).

Nego, da li si video prenosni Hard disk koji ima TV izlaz? Ne znam sad tačno kako se zovu takvi uređaji. Kolega je hteo da kupi jedan pa ću videti sa njim da mi da linkove. Ima kodeke (mogu da se uploaduju drugi po potrebi), Full HD film kompresovan u MKV fajlu pušta bez problema sa sve srpskim titlovima. Možda takav uređaj nekome može da zameni klasičan media centar?
 
Odgovor na temu

RADOVAN IV
EPS
okolina Lazarevca

Član broj: 34476
Poruke: 222
93.86.2.*



+7 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?17.01.2010. u 12:45 - pre 173 meseci
I ja nesto razmisljam o ovome, ovo sam nasao kao preporuku na jednoj slicnoj diskusiji u hr.

Gigabyte MA78GM-S2H (izvrsna onboard grafika) - ADM




Athlon X2 4850e (hladan ko led, ako nece ici pasivno onda ce mu trebati vrlo malo zraka) - ADM
2x1Gb Kingmax DDR2-800 - ADM
WD Green Power od 1TB (spor ali hladan i tih) - ADM
DVD Rezac - tesko pitanje. Koliko se sjecam, hvalili su Asus. ( Ovo zbog buke i dodatnih troskova i nije potrebno, dovoljno velik hdd i na njega sva multimedija, a ako treba nesto prebaciti sa optike, to se lako ostvari preko mreze i "glavnog" racunara )

E sad, ovde je zahtev bio TIHA I POUZDANA konfiguracija za htpc, a tek onda je uslov bila i cena ... ne znam koliko bi ovo izaslo kod nas , uz kuciste i napajanje naravno.

Citat:
component: ...
Nego, da li si video prenosni Hard disk koji ima TV izlaz? Ne znam sad tačno kako se zovu takvi uređaji. Kolega je hteo da kupi jedan pa ću videti sa njim da mi da linkove. Ima kodeke (mogu da se uploaduju drugi po potrebi), Full HD film kompresovan u MKV fajlu pušta bez problema sa sve srpskim titlovima. Možda takav uređaj nekome može da zameni klasičan media centar?


Daj neku informaciju o ovome, strasno me zanima ...


[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 19.01.2012. u 17:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

RADOVAN IV
EPS
okolina Lazarevca

Član broj: 34476
Poruke: 222
93.86.2.*



+7 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?17.01.2010. u 13:47 - pre 173 meseci
Neku vrstu htpc sa sve odlicnim daljincem sam dobio u sklopu laptopa koji sam kupio , radi se o Acer Aspire5720g i stvarno odlicno funkcionise, ali opet ko da stalno prikljucuje i raskacinje laptop sa tv-om....
Evo kako izgleda

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?18.01.2010. u 07:15 - pre 173 meseci
XBMC je FANTASTIČAN !!!
Instalirao sam ga na XP i sve savršeno radi.
Svakom bi ga preporučio.
Dovoljan je samo daljinski i to je to.
Od dodatnih opcija koje mogu da se instaliraju pomenuo bih:
YouTube, YouTube filmovi, traileri...
National geographic,
Gmail check,
Flickr,
Internet radio,
i gomila toga...
(npr. Blue ray čitač od LG-a nudi pristup internetu i YouTube, ali samo to !)

Ja imam sve za iste pare...


@component hvala za preporuku za XBMC.
Daj malo objašnjenja za taj Wii daljinac...
Kako se to sklapa?
Ja mogu samo da kupom daljinac, ne moram celu konzolu?

@RADOVAN IV
malo sam ljubomoran na tvoju ploču...super je...
Ipak mi ne bi rešila problem, jer mi je trebala posebna grafika.
deki
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)? TV18.01.2010. u 07:30 - pre 173 meseci
Sve u svemu, prošlo je odlično.
Jako sam zadovoljan sa HTPC (kako to gordo zvuči).
Sa TV-om NISAM zadovoljan. Koristim S-video ulaz. (sa činčevima je još gore)
Filmovi su ok, ali neki sitniji tekst ne može da se čita.
Tako bi bilo dobro da imam LCD od metar...

Da bi daljinac prilagodio za XBMC, promenio sam namenu 2 dugmeta i jedno pali XBMC, jedno ga gasi.

Od radova imam povezivanje HTPC na ruter sa kablom, nikako bežično, zbog prebacivanja fajlova sa glavnog kompa.
Bežično je sporo, bar za tu namenu, već imam iskustva.
Pričam, naravno, za osnovne modele bežičnog prenosa.(koji to beše standard? B, G?)

Treba još podesiti i TV kanale i snimanje.

Možda sam i spomenuo, ali ću ponoviti: HTPC palim na daljinski.
Pošto je u stand by modu podigne se za bukvalno par sekundi.

Na daljinski se pali i radio (slabo će se slušati pored XBMC-a).
Na daljinski se pali i TV.

Brže upravljanje sa XBMC je sa tastaturom, preko strelica i enter-om, ali ni daljinski nije za potcenjivanje.
Nešto mi je glupo da stoji tastatura u dnevnoj sobi.
Imao je Logitech neku tastaturu koja je iz dva dela, ali to je sigurno skupo.

Hvala svima.
Nadam se da sam nekom pomogao.

PS:nije gotovo





[Ovu poruku je menjao deki999 dana 18.01.2010. u 08:42 GMT+1]
deki
 
Odgovor na temu

[es] :: Home Theater :: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 31118 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.