Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoć-dekriptovanje pod windows-om

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: pomoć-dekriptovanje pod windows-om

[ Pregleda: 2902 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

babicz
ruk.službe, jkp parking servis novi sad
novi sad

Član broj: 207274
Poruke: 1
195.178.57.*



Profil

icon pomoć-dekriptovanje pod windows-om01.03.2010. u 10:46 - pre 171 meseci
Pred par dana sam presnimio neke svoje fajove sa particije c: (bili su enkriptovani) na particiju d: Posle toga sam ponovo formatirao particiju c: i instalirao windows. Sada ne mogu više da pristupim tim fajlovima. Kada pokušam da skinem enkripciju pomoću properties, advanced, dobijam poruku An error occurred applaying attributes to the file.Ako u detailis pokušam opcijom da dodam korisnika (add) koji moze da pristupi fajlu dobijam poruku (EFSADU) Error in adding new user(s). Error code 5
Imali ikakve pomići.
 
Odgovor na temu

pentium4
Bira

Član broj: 181289
Poruke: 168
*.ze2.dlp100.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om19.10.2010. u 12:14 - pre 163 meseci
ja imam sličan problem,u folderu u kojem sam imao fileove sam oznacio opciju encrypt,pa sam nakon toga deinstalirao i ponovo instalirao sistem i sad nemogu ukloniti tu opciju,kad pokusam da je uklonim pise mi nesto kao da nemam administratorska prava,a jedini je moj account na kompjuteru kojin je naravno administratorski.u pitanju je win7...kako to rijesiti??
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om13.12.2010. u 09:13 - pre 161 meseci
Nebih da vas razocaram ali mislim da je nemoguce te fajlove vratiti jer su ostali vezani za vase korisnicko ime i ostale parametre vaseg naloga koji su bili aktivni na systemu prije formatiranja racunara. Cak je nemoguce preuzeti bilo kakvu komande nad tim fajlovima jer nedozvoljavaju nikakve izmjene od neautorizovanih korisnika a to znaci da nemozes nista..

Jedini autorizovani korisnik si bio ti prije formata racunara!!
U takvim folderima cak i neko drugi kad ubaci neki svoj fajl ( ako je taj folder sharovan ) ta osoba ima pristup tom fajlu iskljucivo i samo ga ona moze otvoriti a svi ostali ga mogu samo vidjeti i nista drugo..

Drugi put pazi na ovo jer je vrlo zeznuta stvar i nema popravke, bolje koristi neke druge vidiove enkripcije , ovdje nema popravke kad se desi nesto slicno ovome sto se tebi desilo..

Ako neko zna nesto vise , neka me ispravi...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2789 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om14.12.2010. u 17:06 - pre 161 meseci
Citat:
bojan.javorac: Nebih da vas razocaram ali mislim da je nemoguce te fajlove vratiti jer su ostali vezani za vase korisnicko ime i ostale parametre vaseg naloga koji su bili aktivni na systemu prije formatiranja racunara.


A šta ako su ponovo izabrali iste parametre? Da li će ključ u tom slučaju biti isti, pa da ipak otvore fajlove?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.broadband.blic.net.



+11 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om14.12.2010. u 21:40 - pre 161 meseci
Mislim da nece moci ni na taj nacin..
Evo jedno uputstvo ukoliko se koristi "windows encrypt file system" kako da se unaprijed zastitite u ovakvim slucajevima, znaci ovo je samo kao mjera predostroznosti i kad ovo odradite imacete mogucnost lakog dekriptovanja fajlova u ovakvim slucajevima, pogledajte link:

http://www.softwaretipsandtric...-Encrypted-files-on-Windows-XP

A ovo je nesto za sta nisam znao, ovaj software dekriptuje ove fajlove bez obzira na korisnicki nalog i ostale parametre, link:
http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html


PS. Nisam znao za ovaj software ali i necudi me vise nista, ocigledno se sve moze dekriptovati..
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om19.12.2010. u 09:55 - pre 161 meseci
Advanced EFS Data Recovery nije los program, ali ne moze da preuzme "ownership" nad svim fajlovima u kriptovanom direktorijumu. Eto ja sam imao jedan problem, gde je prijatelj prebacio my documents koji je bio tezak par GB bitnih dokumenata, fajlovi su svi vidljivi, ali im ne mozes nista, uz pomoc AEDR-a sam vratio 70% dokumenata, sto je odlicno.

Ovo ostalo nema sanse, pokusavao sam da pravim keys, isti nalog kakav je imao, ne vredi,ne mozes im nista. Linux ih takodje vidi, ali cak ni root Linuxa ne moze nista. Jedino sto mi je palo na pamet, da se ta ntfs konvertuje u fat32 ???
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.broadband.blic.net.



+11 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om19.12.2010. u 10:05 - pre 161 meseci
Interesantno..

Ali nisam siguran sta bi se desilo u tom slucaju mozda i treba pokusati konvertovati particiju u FAT32 jer ako uzmemo u obzir da ova win enkripcija radi samo na NTFS-u mozda se i desi cudo i otkljucaju se fajlovi.. to bi svakako mogao da bude jedan odlican propust u sistemu :)

[Ovu poruku je menjao bojan.javorac dana 19.12.2010. u 21:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om19.12.2010. u 13:00 - pre 161 meseci
Ne smem da probam :) .. Podicicu na virtualnoj masini jedan xp, prekopiracu na drugu particiju my documents, srusiti sistem, pa uraditi convert :)

Evo nadjoh software, koji navodno radi convert bez rizika.

http://www.aomeitech.com/n2f/convert-ntfs-to-fat32.html
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2789 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om21.12.2010. u 11:25 - pre 161 meseci
Čekaj, kada kriptuješ fajlove i foldere, Windows ti ne traži nikakvu lozinku za otključavanje. To znači da se ključ izračunava na osnovu nekih parametara kao što su serisjki brojevi komponenti (koji nisu sigurni jer se mogu softverski očitati) i nekih koji su na hard disku. Dakle, ako je hardver isti, nije čudo što postoje programi koji mogu da generišu ključ i onda sve lepo dekriptuju. Dakle, kilava zaštita.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om22.12.2010. u 00:21 - pre 161 meseci
svaki korisnik ima svoj privatni kljuc koji se koristi za dekripciju kljuca za simetricni cipher kojim je enkriptovan fajl , privatni kljuc je jedinstven i ne zavisi od osobina korisnika niti hardvera, tako da se ne moze povratiti tek tako , ne trazi lozinku direktno , ali korisnik mora biti vec ulogovan na sistem
nisam siguran kako radi onaj elcomsoftov software, ali sam sistem ima slabosti ocigledno

a o konvertovanju u fat32 necu ni da govorim
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2789 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om27.12.2010. u 13:57 - pre 161 meseci
A gde je zapamćen taj privatni ključ?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: pomoć-dekriptovanje pod windows-om30.12.2010. u 12:56 - pre 161 meseci
ne znam za novije verzije, ali se secam da je win~2000 cuvao backup kljuca nesigurno,
kljucu je mogao da pristupi ulogovani korisnik, a pristup kljucu nije zavisio od lozinke korisnika

pa si menjanjem lozinke korisnika mogao da se ulogujes kao on i pokupis priv kljuc

mislim da tada nisu ozbiljno zamisljali ceo sistem:)

za danas stvarno ne znam, nisam pratio dalji razvoj cele stvari
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: pomoć-dekriptovanje pod windows-om

[ Pregleda: 2902 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.