Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prelazak na Jabber

[es] :: Instant Messaging :: Prelazak na Jabber

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22437 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Prelazak na Jabber22.11.2001. u 11:28 - pre 272 meseci
Ovako čisto da Vas obavestimo da će ES od sada propagirati prelazak na opensource IM sistem -- Jabber, umesto ICQ-a koji je izmenom svojih servera uništio svu konkurenciju, te se njihov servis sada korektno može koristiti samo sa najnovijim windows klijentom. O OpenSource varijantama nema govora, najveći problem je dupliranje poruka, a neki su potpuno i prestali da rade.

Zato se mnogi ljudi odlučuju na bojkot ICQ-a, a kao logično rešenje se nameće Jabber. Za sada ću vam samo postovati nekoliko linkova, čisto da možete da se registrujete i krenete sa radom, a za dalja objašnjenja slobodno pitajte.

Dakle, za početak ću vam preporučiti klijente. Za windows, to je definitivno JabberCOM klijent, a skinite ga sa www.jabber.com . Postoji još dosta alternativa, ali u ovom će te se najlakše snaći u početku. Za ostale klijente za windows kao i ostale OS-eve, i informacije o Jabberu uopšte, pogledajte www.jabbercentral.com . Za informacije o serverima - www.jabberview.com . Imajte u vidu da je u toku kreiranje ICQ gateway-eva što bi Jabber korisnicima omogućilo kontaktiranje sa starim prijateljima koji još uvek koriste ICQ. Na nesreću, ova podrška je još uvek u fazi razvoja i često ne radi, tako da se nemožete osloniti na to.

Moj nick je [email protected] - to nije email adresa, to unosite u Jabber klijent kada ga instalirate i kada se povežete na server.

Vidimo se tamo
 
Odgovor na temu

acim
Boban Aćimović
Evizo doo
Požarevac

Član broj: 1174
Poruke: 41
*.mbl.is

Sajt: www.linux.rs


Profil

icon Re: Prelazak na Jabber22.11.2001. u 12:58 - pre 272 meseci
Hmm, potpuno se slažem da je ICQ postao jedan veliki i bezobrazni monopolista i to je upravo najveći razlog zašto treba napustiti njihov servis. Drugi razlog su baneri na Windows platformi, nikada kraja reklamama.

No, želim ta naglasim da ipak Open Source klijenti mogu da rade i sa novim ICQ serverima. Ja konkretno već oko dve godine koristim LICQ, a i sada ga koristim bez problema. Jednostavno sam umesto imena servera irc.mirabilis.com (što u stvari predstavlja više servera sa DNS balansom) stavio IP adresu jednog od servera, konretno 205.188.153.100. Tako Licq radi kao sat, nema nikakvog dupliranja poruka. No, vreme je da se selimo, baš kao što je vreme otići sa sourceforge.net na savannah.gnu.org.

Pozdrav,
Boban Aćimović
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber22.11.2001. u 13:26 - pre 272 meseci
ICQ je do skora još i imalo smisla trpeti, zbog velike raširenosti i prisustva nekoliko relativno dobrih klijenata za *nix platformu (licq, gnomeicu, micq). Ali sada, uzevši u obzir koliko je to loše i nakaradno osmišljen protokol -- a samo jedna od mana mu je što nije otvoren standard -- reklo bi se da nema više razloga igrati kako Mirabilis svira. Jabber je logičan izbor jer je licenciran (i dizajniran) na takav način da nikada neće moći da postane zatvoren.

Ako me neko traži ja sam na [email protected].

(Ajmo ljudi, raziđite se lagano, nema šta da se vidi... Samo neki loš softver umire...)
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
194.144.223.*

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber22.11.2001. u 14:57 - pre 272 meseci
Slazem se sa inicijativom, ICQ sam prestao da koristim jos pre par meseci, iako jos uvek koristim ICQ transport kroz Jabber (koji ne radi, jer samo mogu da primam poruke)..

U svakom slucaju, preporucujem i podrzavam prelazak na Jabber. Sam protokol je jako jednostavan, nema centralnih servera, poruke su u XML formatu (cime je moguce napisati klijent, pa i server, u bilo kom jeziku).
To su samo neke od prednosti Jabber-a nad ostalim IM sistemima. Plus sto uz Jabber mozete komunicirati sa korisnicima AIM, Y!M i MSN sistema. Bez problema. Problemi za sada postoje samo sa ICQ transportom.

Pozdrav, alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

MoDcHe
SER Sabac

Član broj: 4
Poruke: 486
*.ptt.yu

Jabber: modche@elitesecurity.org
ICQ: 73295306
Sajt: localhost


+3 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber22.11.2001. u 16:26 - pre 272 meseci
lepo izgleda , ja sam skinuo ovaj gabber odlicna stvar

Id: MoDcHe


When you say "I wrote a program
that crashed Windows", people
just stare at
you blankly and say "Hey, I got
those with the system, *for
free*".
-- Linus Torvalds
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.vis.clearwire-dns.net.



+1 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber22.11.2001. u 17:56 - pre 272 meseci
da li moze sa jabbera da se komunicira sa icq korisnicima bez problema ?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber22.11.2001. u 18:00 - pre 272 meseci
ID koji si nam dao Modche nam ne znači ništa bez servera!

Izmenite profil na forumima i dodajte kompletan Jabber handle, zajedno sa serverom na kome ste registrovani.

Judge Dred: Upravo nas je troje sa ove teme reklo da kontaktiranje sa ICQ-om loše funkcioniše zbog politike ICQ Inc.-a.

Ovo je najaktuelnija lista klijenata, za nekoliko platformi, izaberite šta vam najviše odgovara: http://www.jabbercentral.com/clients/ a za početnike se preporučuje JabberCOM klijent.
 
Odgovor na temu

MoDcHe
SER Sabac

Član broj: 4
Poruke: 486
*.ptt.yu

Jabber: modche@elitesecurity.org
ICQ: 73295306
Sajt: localhost


+3 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber22.11.2001. u 20:23 - pre 272 meseci
Citat:
Gojko Vujovic je napisao:
ID koji si nam dao Modche nam ne znači ništa bez servera!


Jabber.com

When you say "I wrote a program
that crashed Windows", people
just stare at
you blankly and say "Hey, I got
those with the system, *for
free*".
-- Linus Torvalds
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
195.252.106.*

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: Prelazak na Jabber22.11.2001. u 21:08 - pre 272 meseci
Jabber je odlican, josh mogu misliti kakav ce biti kad ga budu doradili, mnogo mi se dopao Conference Room !
poz
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.verat.net



Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 01:23 - pre 272 meseci
Jebes ga, meni taj Jabber nije radio nesto sjajno. Ali, ako se krene sa inicijativom, ima da ga nateram da mi radi... :))) Mozda cak i dignem u lokalu neki server...
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.ptt.yu



+5 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 02:07 - pre 272 meseci
Danas sam se -sreo- sa njim po prvi put, nema šta, odličan je.
Još samo da se reguliše ovo oko ICQ Contacts, etc. i perverzija.
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 02:38 - pre 272 meseci
Gojko, a jel ima neki od klijenata za windows da preporuchujesh sem JabberCOM-a ..znachi neki koji je mozda bolji ... ne mora da bude za pochetnike ..snacicemo se
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 02:45 - pre 272 meseci
i zashto taj client sa jabber.com-a [chini mi se da se zove JIM] nije u spisku na http://www.jabbercentral.com/clients/ ...za windows ?
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 02:49 - pre 272 meseci
meni npr ovaj KIM izgleda zanimljivo, chini mi se najvishe opcija

http://www.jabbercentral.com/clients/view.php?id=966137708

[ja se naprichah sam sa sobom]

...ovo govorim samo po opisu, nisam probao nijedan od klijenata
...ali je poslednja verzija ovoga izgleda izashla u avgustu 2000. ... chudno
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
194.144.223.*

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 09:51 - pre 272 meseci
Citat:
RAZZLEDAZZLER je napisao:
Gojko, a jel ima neki od klijenata za windows da preporuchujesh sem JabberCOM-a ..znachi neki koji je mozda bolji ... ne mora da bude za pochetnike ..snacicemo se


Rival Messenger je odlican klijent za Windows, ja ga koristim kad sam u Windows-u i veoma sam zadovoljan..

Poz, alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Djuki
Djurdjevac Ivan
Pancevo

Član broj: 56
Poruke: 171
*.bozic.co.yu

Jabber: djuki_mag@elitesecurity.org
ICQ: 66867882


Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 11:04 - pre 272 meseci
Ja koristim staru verziju icq-a i nemam problema sa reklamama. Zar nije lakshe da svi nabave straiju verziju icq-a nego prelazak na Jabber. Potrebno je puno vremena dok svi predju na Jabber, ima sigurno neuporedivo manje korisnika, slazem se da je icq pokusava da osvoji monopol, ali kao shto rekoh koristim staru verziju i nemama problema sa reklamama.
Jedino sam imao problema sa ponovnim primanjeme vec procitanih poruka ali to mi se deshavalo i ranije dok icq nije promenio politiku !
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.ptt.yu

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 12:24 - pre 272 meseci
pa problem je...nekoriste svi win :)
a i baneri nisu jedina prednost jabbera...anyway koji bi klijent za *nixe preporucili (FreeBSD konkretno)...od ovih GUI klijenata, everybuddy,gabber,konverse...najbolje mi izgleda gabber...ali i on pri odabiru nekih opcija standardno core dumpuje...bilo konzolni bilo gui...samo da je sto stabilniji i sto efikasniji?
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 13:35 - pre 272 meseci
Gabber je najbolji, rekao bih... Juče sam iskompajlirao na FreeBSD-u ovu zadnju verziju (0.8.5) i relativno dobro radi... I meni se desilo da jednom "baci peglu", ali to bi moglo biti i zbog nekih gnome biblioteka na koje se oslanja. Uglavnom u svakodnevnom radu radi stabilno...

Za Windows mi se najviše sviđaju taj klijent sa jabber.com i Rival... A WinJab je nešto potpuno drugačije, verujem da bi se dopao onima koji traže nešto drugačije od ICQ interfejsa (duguljast prozor sa kontaktima, klik - pošalješ poruku, klik - primiš poruku -- winjab razbija tu koncepciju).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.62.EUnet.yu

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 14:27 - pre 272 meseci
Jabber.com je trenutno down
A ovaj Rival ne ume da registruje tamo msxml.dll na mojoj win98-ici
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Prelazak na Jabber23.11.2001. u 14:40 - pre 272 meseci
Citat:
Djuki je napisao:
Ja koristim staru verziju icq-a i nemam problema sa reklamama. Zar nije lakshe da svi nabave straiju verziju icq-a nego prelazak na Jabber.


pa do skoro sam i ja ovako razmishljao. Ja josh uvek imam ICQ 98 ... i kao shto ti kazesh nema reklama... ALI .. do sada mi se ponekada deshavao da mi ponovo stigne neka offline poruka .. medjutim od pre nekih 2-3 nedelje ponovo mi stizu SVE offline poruke koje sam primio za to vreme ... i to svaki put kada se nakachim sa ICQom

Ne znam za ovaj prelazak na Jabber, meni i vecini ovde nije problem, ali mnogim ljudima, koji se malo slabije snalaze sa kompovima ce biti problem [pogotovu dok npr objasnish nekome da sem IDa treba da ti da i server ..."koji sad server, shta ti je to"] ...tako da zato mislim da je slaba vajda od prelaska. Mozda gresim, mozda ne.
Jedino ako u Jabberu naprave dobru podrsku za ICQ [i za slanje i za primanje poruka] ...a da ne stizu 100x duplirane poruke.

Za sada - vredi probati pa shta bude
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: Prelazak na Jabber

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22437 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.