Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wimax oprema,razlika,uvezivanje

[es] :: Wireless :: WiMax :: Wimax oprema,razlika,uvezivanje

[ Pregleda: 6877 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dualze
alen markovic
dual

Član broj: 254852
Poruke: 151
77.239.26.*



Profil

icon Wimax oprema,razlika,uvezivanje30.04.2010. u 16:41 - pre 169 meseci
Postovanje,

novi sam na ovom dijelu foruma iev par dana vec citam i slusam price o wimaxu, pa mozel neko da mi objasni razliku izmedju wirelessa i wimaxa zatim sta je potrebno od opreme za wimax i dal se ta oprema moze nekako uvezati sa postojecom opremom za wireless (konkretno mikrotik), zatim koji su najbolji proizvodjaci i jos poneki savjet ili detaljcic.
nadam se da nisam previse zahtjevan jer stvarno ne znam nista o wimaxu.
hvala
 
Odgovor na temu

timit

Član broj: 160102
Poruke: 7
*.w802.net.



Profil

icon Re: Wimax oprema,razlika,uvezivanje11.01.2011. u 16:58 - pre 160 meseci
I mene interesuje razlika izmedju Wimax-a(802.16) i Wireles na 5 Ghz(802.11a).Posto imam obe mogucnosti da koristim,sta je bolje ?
 
Odgovor na temu

skymusic
skymusic
manager
prijepolje

Član broj: 120708
Poruke: 226
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.skymreza.rs


Profil

icon Re: Wimax oprema,razlika,uvezivanje14.01.2011. u 16:32 - pre 160 meseci
kad imas loseg provajdera sa druge strane, oprema ti vise ne igra nikakvu ulogu. mislim da sa obe opreme mozes da ostvaris veoma kvalitetan signal, ali zagusenje mreze provajdera ti ne da vecu brzinu, ili cak, nemanje kapaciteta koje su prodali, su razlozi zasto brzina varira ili ne valja,

prostije je da uzmes sa komsijom popola adsl. pa da ubacite neki ruter i da podelite 2 Mbita ili 4 na dva, ruterom i da Vam daje iste brzine a racun jedan mesec on jedan ti. i tako u nedogled,

naravno ja radim wireless i pratim desavanja sto se bezicnih komunikacija tice, sustina je sta sam rekao, u manjim mestima je jos i postenije, gde mene klijent licno zna, tj svi me znaju i ne mogu da divljam i da me nije briga, dok je u velikim mestim ludilo, nista se ne zna a korisnici uglavnom ispastaju, niti imaju podrsku niti, uslugu, a placaju nesto sto nemaju,

srbija danas :()
maximus
 
Odgovor na temu

timit

Član broj: 160102
Poruke: 7
*.w802.net.



Profil

icon Re: Wimax oprema,razlika,uvezivanje14.01.2011. u 17:39 - pre 160 meseci
Vrlo rado bi uzeo adsl ili kablovski net,samo da imam texnicku mogucnost za to.Meni jedino resenje ostaje bezican net.u svakom slucaju hvala na odgovoru. Pozzz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: WiMax :: Wimax oprema,razlika,uvezivanje

[ Pregleda: 6877 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.