Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem

[es] :: Wireless :: Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem

[ Pregleda: 2662 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reptor
Robokap Redoid
Serbia

Član broj: 259475
Poruke: 4
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem12.05.2010. u 13:45 - pre 171 meseci
Komsija ima ruter TP-LINK i povezan je na wireless mrezu. Kad se ja konektujem preko njegovog naloga, prijavljuje da je konektovano super signal, u taskbaru prikazuje onaj kompjutercic i kao sve radi super. Medjutim kad hocu da otvorim stranicu nece nista da otvori, tj DNS problem. Sta da radim da bi moglo da otvara stranice??? Znaci nece ni jednu stranicu da otvori a ovamo mi prikazuje da je konektovano i da radi super. Vise podatke saljem nego sto primam (kad pogledam u status). Njegov TP-LINK prikazuje kao security enabled wireless network, znaci moze svako da se konektuje.
P.S. TCP protokol mora da bude iskljucen na kartici zbog toga sto je provajder tako odlucio, probao sam i sa ukljucenim TCP protokolom, ali nista...
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem12.05.2010. u 16:12 - pre 171 meseci
Citat:
Njegov TP-LINK prikazuje kao security enabled wireless network, znaci moze svako da se konektuje
.
ako mu je ta opcija enabled onda znaci da ima neku vrstu zastite,znaci suprotno ne moze svako da se konektuje cudno kako si i ti konektovao.
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

reptor
Robokap Redoid
Serbia

Član broj: 259475
Poruke: 4
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem12.05.2010. u 18:02 - pre 171 meseci
Nema nikakvu zastitu, on mi je rekao da se konektujem slobodno, znaci nije nista od zastite, a isto tako vidim i baznu stanicu koja isto nije zasticena, znaci moze da se konektuje slobodno. Pre sam se konektovao i sve je radelo kako treba, a sad prikazuje gresku DNS servera.
Sta mogu da uradim povodom toga?
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem13.05.2010. u 08:59 - pre 171 meseci
Citat:
Njegov TP-LINK prikazuje kao security enabled wireless network, znaci moze svako da se konektuje.

procitaj svoj prvi post!!!
Citat:
Nema nikakvu zastitu, on mi je rekao da se konektujem slobodno, znaci nije nista od zastite

procitaj svoj poslednji post!!!
sada da li ima ili nema?????/
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

reptor
Robokap Redoid
Serbia

Član broj: 259475
Poruke: 4
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem14.05.2010. u 02:00 - pre 171 meseci
Pa valjda da je zakljucana njegova mreza ja ne bi mogao uopste da se konektujem, a i pisalo bi security disabled wireless network, ja sam se pre konektovao i sve je radelo normalno. Sada prikazuje DNS problem, pa ako neko moze neka mi objasni konkretno sta da radim, predpostavljam da postoje neka podesavanja koja bih mogao da odradim da ucitava stranice u browser, pa Vas molim da mi konkretno objasnite sta da radim dalje.
P.S. Jos jednom naglasavam da njegova mreza nije zakljucana...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem14.05.2010. u 09:03 - pre 171 meseci
Kakve parametre dobijes na konekciji,ip adresa,gateway,dns?
Security enabled bi trebalo da znaci da je mreza zasticena.
A nisam shvatio kako iskljucis tcp protokol,na sta tacno mislis?
I na kraju pojasni malo da li se ti kacis na komsijin ruter koji ima wireless ili imas svoju karticu i antenu pa se konektujes na baznu stanicu koristeci njegove podatke sa naloga?
Pojasni malo ovo pa cemo videti o cemu se radi.
 
Odgovor na temu

reptor
Robokap Redoid
Serbia

Član broj: 259475
Poruke: 4
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem14.05.2010. u 15:14 - pre 171 meseci
TCP protokol mora da bude iskljucen, zbog toga sto provajder tako hoce (ili vas oni iskljuce sa mreze ako vide da ste ukljucili TPC protokol). TCP protokol moze samo da bude iskljucen na karticu, tj. tamo gde se ide u control panel na enable/disable. Imam wireless karticu za desktop racunar, i antenu naravno. Konetujem se preko mog racunara na njegovu mrezu, posto njegov ruter prikazuje kad skeniram mrezu, kao i baznu stanicu sto prikazuje. Mogu da se konektujem i na baznu stanicu, ali je to mnogo sporo, pa zbog toga hocu ovako da se konektujem. Znaci, on je konektovan stalno na internet preko njegovog rutera, a ja se ponekad samo konektujem (posto je taj racunar u jednoj organizaciji) i preko njegovog rutera idem i ja na internet, mnogo je brze i efikasnije. Pre je sve super funkcionisalo, dok mi sad prikazuje neki DNS problem, pa iako se konektuje i sve je super, nece da otvori ni jednu stranicu u bilo kom browseru.
Pa bih vas molio ako ima neko resenje da napisete...
 
Odgovor na temu

milos179
Milos Vukcevic

Član broj: 75098
Poruke: 8
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem28.05.2010. u 18:38 - pre 170 meseci
imam potpuno isti problem pa ako si ga rešio ---pomagaj
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Povezivanje na wireless mrezu preko drugog racunara na TP-LINK problem

[ Pregleda: 2662 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.