Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odnos cena laptopova

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Odnos cena laptopova

[ Pregleda: 2158 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Odnos cena laptopova08.07.2010. u 14:26 - pre 167 meseci
Recimo jedan laptop istih karakteristika od istog proizvodjaca da moze da se kupi i ovde i u Nemackoj, gde je bolje uzeti. Recimo da carina nije problem

Znam da proizvodjaci laptopova uglavnomdrze razlicite SKU za nas i za Nemacku, da li je to samo administrativna zezancija ili jednostavno ugradjuju bolje komponente tamo?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+120 Profil

icon Re: Odnos cena laptopova08.07.2010. u 16:24 - pre 167 meseci
mislim da ce Ivan dati najcelishodniji odgovor.
U svakom slucaju, po meni,
ako se kupuje laptop u Nemackoj u velikoj vecini slucajeva koje sam video po njihovim prodavnicama
ide nemacki jezik OS-a i nemacka tastatura.
Ako to ne predstavlja problem, onda npr. kod njihovog Della povremeno idu dobre akcije tako da se mogu naci
zaista dobre (cele i custom) konfiguracije jeftinije i po 20-25% negoli u Srbiji te je onda razumljivo gde je bolje uzeti.
trziste Srbije je dosta malo tako da, po meni, nema razlike u kvalitetu delova tako da je svejedno gde se uzima laptop istih karakteristika od istog proizvodjaca.
kod pitanja garancije npr. HP nudi worldwide tako da i sa te strane nema problema.
a carina :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Odnos cena laptopova08.07.2010. u 16:56 - pre 167 meseci
Na Zapadu (USA i EU) je harvder, pa i laptopovi, bitno jeftiniji nego kod nas, tako da ako imas sansu, kupuj na Zapadu. Ispasce jeftinije cak i sa carinom, pogotovu ako naletis na neki dobar rebate za neki laptop. Znam za vise slucajeva gde su ljudi prolazili i duplo jeftinije sa laptopovima kad su ih kupovali preko nego ovde.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Odnos cena laptopova08.07.2010. u 21:39 - pre 167 meseci
Mnogo kolega sa posla često službeno ide u Nemačku, Francusku, Kanadu, USA...
Kupovali su tamo na akcijama laptopove HP, Dell, Asus...
Razlike u kvalitetu nema u odnosu na ovdašnje.
I tamo su Made in P.R.C kao i ovde.
Cene iste kao ovde.
HP daje wordwide garanciju i nije je problem ostvariti u Srbiji.



 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Odnos cena laptopova09.07.2010. u 11:39 - pre 167 meseci
E da. Sto se tice komponenti sto se ugradjuju u laptopove za nase i zapadno trziste, sve je made in P.R.C. i interkompatibilno kod istih modela, ali mozda je jedina razlika sto na Zapadu neki laptopovi sto kod nas idu bez operativnog sistema na Zapadu idu sa preinstaliranim operativnim sistemom, a sto se tice cena kod nas su laptopovi kao i ostale komponente generalno ipak skuplje. Jedan moj rodjak je, pre oko 2 godine, iz Amerike dovukao neki Dell laptop (zaboravio sam tacan model ali znam da je iz Studio serije) koji je platio duplo manje nego sto je kostao u Srbiji u to vreme po njegovim recima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Odnos cena laptopova

[ Pregleda: 2158 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.