Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dečija bicikla, ali kvalitetna. Postoji li to uopšte?

elitemadzone.org :: TechZone :: Dečija bicikla, ali kvalitetna. Postoji li to uopšte?

[ Pregleda: 2348 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Dečija bicikla, ali kvalitetna. Postoji li to uopšte?27.07.2010. u 20:20 - pre 168 meseci
Kupio sam dečiju biciklu, capriolo. Obišao sam nekoliko prodavnica, buvljak, itd... i ova je bila najmanje loša od svih koje sam video. A koštala je koliko i najjeftiniji monti bajk za odrasle, koji je po (lošim) osobinama bio negde tu ili malo bolji nego ta dečija bicikla.

Biciklu zadnji točak ne klizi dovoljno lagano što je potpuno nezavisno od pedala koje same po sebi teže idu, teška je (10kg) i ima ručke od neke vrlo smrdljive (otrovne?) gume verovanto made in PRC (The People's Republic of China), i tako komplet je bila na samoj granici da uopšte odustanem od kupovine. Sve ostalo što sam video je bilo lošije upravo koliko je bilo i jeftinije: krivi točkovi i horizontalno i vertikalno koji se uzgred teško okreću, kočnice koje ne rade i/ili stružu, itd...

Na stranu što se zadnji točak brzo zaustavlja kada se zavrti (loša kontra ili ko zna šta, prednji je dobar), što pedale ne idu lagano, ali meni ipak nije normalno da jedna dečija bicikla teži 10kg. Pa to je polovina dečije težine! Dete treba em da pokreće sve te loše sastavljene mehanizme, em da vuče jednu ipo svoju težinu. Postoje naravno bicikle sa plastičnim točkovima i drugim plastičnim delovima, ali to je toliko loše urađeno da se sve što je dobijeno na manjoj težini totalno poništava teškim pokretanjem svih delova.


Dakle, da li postoji neki dečiji model nekog proizvodjača, koji stvarno valja i stvarno može da se koristi za neku laganu rekreaciju i uživanje, a ne samo za uličnu izložbu i bildovanje dečijih mišića? Ako nema da se kupi nov, ono bar polovan iz neke lepše prošlosti, ili iz inostranstva.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Dečija bicikla, ali kvalitetna. Postoji li to uopšte?07.08.2010. u 13:08 - pre 168 meseci
Jedino što u capriolu vredi su pojedini merida i cube modeli ostalo je za reciklažu...

Elem, naravno da postoje i kvalitetni bicikli za decu, mogu se verujem naručiti i kod nas ali ne verujem da će ti se svideti cena jer bez 250 € nema šanse da pređeš. Ja sam nedavno kupio Cube Acid iz austrije na akciji 700€, prezadovoljan sam, vredi svaku paru (ali ja sam 185cm/75kg).
Imaš dve mogućnosti: da vidiš u inostranstvu, austrija ima baš veliki izbor . Druga mogućnost je da pogledaš na cikloberzi i kupiš bajs u delovima tj. najpre kupiš ram, nisi naveo koliki je klinac ali ima i 17" ramova tako da verujem da neće biti problem, a onda uzmeš i ostale komponente i sastaviš prilično kvalitetniji bajs od capriolovih...

Što se tiče težine opet ovo zavisi od uzrasta tj. visine klinca za koji biraš bajs ali ako pogledaš te bicikle se razlikuju od "odraslih" modela samo maltene po veličini rama i točkova, ramovi se uglavnom prave od aluminijuma a svi ostali delovi su isti kao i za sve bajseve, nema mini menjača, mini pogona, mini kočnica tako da one isto teže i za decu i za odrasle, nažalost tako je i tu se neće ništa menjati, moraće klinac da ojača malo
Mislim da ti ne vredi ulagati u takav bejs koji će dete da preraste za 3-4 godine ako ne i pre, kada klinac bude spreman za ram od 18-19" onda vredi dati pare za nešto što će voziti 10tak godina sem ako ne ode u freeridere pa polomi ram pre toga lol
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Dečija bicikla, ali kvalitetna. Postoji li to uopšte?

[ Pregleda: 2348 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.