Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nisam pametan sta da uzmem za graficki dizajn - hp pavilion vs toshiba qosmio

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Nisam pametan sta da uzmem za graficki dizajn - hp pavilion vs toshiba qosmio

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pela
Nenad Pelovic
grafika i web dizajn
Skoplje - Makedonija

Član broj: 40377
Poruke: 93
95.180.186.*

Sajt: www.pelovic.com


Profil

icon Nisam pametan sta da uzmem za graficki dizajn - hp pavilion vs toshiba qosmio02.08.2010. u 13:07 - pre 167 meseci
Zdravo svima,

Vec par dana trazim, citam, googlam i stvarno ne znam sta da uzmem, sta od ovih modela odgovara najvise za graficki dizajn?
Dobro bi mi dos'o neki savet... dajte slobodno i preporuku za neki drugi model do $1500. Ustvari meni je vrlo bitan rad u CS4ci ili CS5-ici...

HP Pavilion dv8t - 18.4"
i7-740QM Quad Core
4GB DDR3
1GB Nvidia GeForce GT 230M
448GB 7200RPM SATA Dual Hard Drive (SSD 128GB + 320GB 7200RPM)
SuperMulti 8X DVD+/-R/RW with Double Layer Support
Windows 7 Home Premium 64-bit
i.t.d...
------------------------------

Qosmio X505-Q887 - 18.4"
i7-740QM processor
4GB DDR3 1066MHz memory
NVIDIA® GeForce® GTS 360M
500GB HDD (7200rpm)
Blu-ray Disc™ ROM and DVD SuperMulti drive with Labelflash®
Genuine Windows 7 Home Premium (64-bit)

Mozda ovde udje i DELL-ov Studio 17...

Hvala na odgovoru i savetima
Ono sto te ne ubije, to te ojaca.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
109.175.2.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Nisam pametan sta da uzmem za graficki dizajn - hp pavilion vs toshiba qosmio02.08.2010. u 14:15 - pre 167 meseci
DELL studio 17"


Paviljoni bar čitava DV7 serija ima problema sa grafičkim čipom odlemi se zbog loše valjda riješenog hlađenja. Baš imam sutra jednu na servisu. A TOSHIBU nikad puno nisam volio imao sam par komada sa crknutim matičnim pločama.

Sve navedene konfiguracije su vrh.

ALi kolko sam stigao da čitam o DELL. Extra mašina uvjek sam ih i volio DELL, Lenovo bivši IBM think pad. UVjek sam volio te mašin

Izvini ako griješim a zar nije mac što se tiče grafike i videa svetac.
 
Odgovor na temu

pela
Nenad Pelovic
grafika i web dizajn
Skoplje - Makedonija

Član broj: 40377
Poruke: 93
95.180.186.*

Sajt: www.pelovic.com


Profil

icon Re: Nisam pametan sta da uzmem za graficki dizajn - hp pavilion vs toshiba qosmio02.08.2010. u 16:40 - pre 167 meseci
Pa da.. jeste, mac je zakon ali je to isuvise za moj budzet, opet i mac ima svoju tamnu stranu, prijatelj iz sangaja je skoro uzeo iMac 27" i7, 16GB RAM itd.. ali je vec poceo da se zali na display... kao i svaki dizajner ili programer zna da provede i po dvadesetak sati na njemu u jednom cugu... kaze da se display pregreje i mu ostavlja po ivicama neke blede tamne mrlje (koliko sam mogao da ga shvatim), inace masina je grom.

Dell Alienware M17x je isto odlicna varijanta ali preskupo... zbog prirode posla (stalno negde putujem) treba mi nesto sto mogu da stavim u torbu, na poslu i kuci imam desktop masine i evo javno priznajem da jos uvek koristim crt 21" (dell p110 trinitron) :) ali plasi me nekako ta 17ca zato sam i odabrao modele koji su 18.4"

Jel imao neko mozda iskustva sa ovim modelima?








Ono sto te ne ubije, to te ojaca.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Nisam pametan sta da uzmem za graficki dizajn - hp pavilion vs toshiba qosmio02.08.2010. u 23:02 - pre 167 meseci
Nemam iskustva sa tim skupljim toshiba modelima, jedino mogu da ti kazem iskustvo sa Dell Studio laptopom mojim i sa iMac 24'' (iz 2008.)...

Ja se konkretno bavim razvojem web aplikacija i html/css kodiranjem, a povremeno i interfejs dizajnom, zavisi od projekta do projekta... Od da tako kazem, ozbiljnijih masina imam iMac 24'' c2d na 2.8GHz, sto je mozda i malo vise nego sto meni treba, generalno sam zadovoljan, ali obzirom da je menjan displej na konkretnom mac-u, imam problem da osvetljenje ne ide ispod odredjenog nivoa, pa u uslovima slabog svetla ponekad imam problema sa zamaranjem ociju... Ali to nije generalno tako... Inace na onom cudu ima mesta bas bas, mogu da zamislim 27''... Jos i masina nije stala, sta god da sam joj dao da radi... No iMac je trenutno van price jer tebe interesuje laptop...

Konkretno imam Dell Studio 15 (1537), stariji model, naso ga na nekoj ackiji za ispod 500eur, i samo mogu reci da sam prezadovoljan masinom, koristim laptop za programiranje, neko sitno crtanje kad mi pri ruci nije nesto vece, internet, multimediju... Naj tezi posao kad mu zadam neke 3D stvari da rendira, al to se desava vrlo retko... U njemu imam c2d na 2.13GHz, 500GB HDD-a i 4 GB rama, sto je za sve sto meni treba (testiranje html templejta u vise OS-ova i browsera preko virtualnih masina) i vise nego dovoljno...

Kvalitet displeja je na zavidnom nivou, jedino sto imam utisak da slika malo "izbledi" tj izgubi na zivopisnosti boja kad se smanji osvetljenje, koje je obzirom da je LED, obicno vrlo svetlo... E sad ovo je stariji model, mozda je na novim drugacije, i jos zvucnici su ipak mogli malo bolji da budu, ali... Ako ti nije problem sa rezolucijom na 17'' mislim da vredi i Dell Studio 17 kao resenje.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Nisam pametan sta da uzmem za graficki dizajn - hp pavilion vs toshiba qosmio31.10.2010. u 09:43 - pre 164 meseci
Citat:
mserifov: DELL studio 17"


Paviljoni bar čitava DV7 serija ima problema sa grafičkim čipom odlemi se zbog loše valjda riješenog hlađenja. Baš imam sutra jednu na servisu. A TOSHIBU nikad puno nisam volio imao sam par komada sa crknutim matičnim pločama.


Ne samo dv7 vec i dv9 i ostale serije imaju isti problem!

Sad sam tek videla ovu temu, posto kazes da si radio servis, da li si otklonio problem?

Meni je otisla i zvucna kartica i niko ne moze da mi pomogne, pa me zanima kako si to resio?
Hvala.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Nisam pametan sta da uzmem za graficki dizajn - hp pavilion vs toshiba qosmio

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.