Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poređenje domaćih i stranih fakulteta iz oblasti elektrotehnike

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Poređenje domaćih i stranih fakulteta iz oblasti elektrotehnike

[ Pregleda: 2233 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Poređenje domaćih i stranih fakulteta iz oblasti elektrotehnike30.09.2010. u 13:16 - pre 164 meseci
Stotinama puta smo čuli da neko ode da studira u inostranstvo a dobar student .
Hiljadama puta smo čuli da su zapadnjaci jako glupi i da su im škole loše .

E sad , meni tu nije jasno :kako neko dobar ode da studira kod nekih glupih ?????

Zato bih voleo , da u ovoj temi , svi oni koji su u prethodnim temama pisali da imje drug - drugarica otišao da studira u inostranstvo i da su mu priznali ispite sa matičnih fakulteta , da stupe u kontakt sa njima i da ako je moguće uzmu rokove bilo kojeg predmeta koji ima i na ETF ili FTN ili TFČ .

Ja odem na Oxford i tamo nigde ne mogu da nađem spisak predmeta koje jedan student treba da položi da bi stekao diplomu inženjera .
U ovoj temi bih voleo da se izostave računarski tj. programerski smerovi jer tu je jasno da će biti dosta poklapanja . Zanima me energetika,elektronika dakle ono šro je srodno sa našim smerovima na našim fakultetima .

Hteo bih da vidim šta izučavaju na četvrtoj godini i koje udžbenike koriste .
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.hsd1.ma.comcast.net.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Poređenje domaćih i stranih fakulteta iz oblasti elektrotehnike01.10.2010. u 01:28 - pre 164 meseci
Evo ti electrical engineering na MIT-u: http://www.eecs.mit.edu/ug/newcurriculum/SBEE_6-1.html
Za detalje oko predmeta: http://student.mit.edu/catalog/m6a.html

Uz gore pobrojane predmete, student mora da polozi General Institute Requirements (fizika, hemija, biologija, drustveni predmeti, itd.) i da skupi odredjen broj bodova. Naravno, i ispiti koji su pobrojani u prvom linku vuku bodove. Sve sto pretekne do potrebnog broja za diplomu, student sam bira. Moze da bude iz struke, a i ne mora, kako ko zeli.
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Poređenje domaćih i stranih fakulteta iz oblasti elektrotehnike06.10.2010. u 11:59 - pre 164 meseci
E pa fino .
Proučio sam i poslao nekim mojim profesorime nešto od rokova .
Nisu im laki rokovi , mada je koncept izučavanja drugačiji .

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Poređenje domaćih i stranih fakulteta iz oblasti elektrotehnike

[ Pregleda: 2233 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.