Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor za web-kiameru

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Izbor za web-kiameru

[ Pregleda: 1001 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZZ Top

Član broj: 12015
Poruke: 155
*.duga-net.com.



+27 Profil

icon Izbor za web-kiameru23.10.2010. u 13:40 - pre 164 meseci
Prosle nedelje sam kupio Logitech E3500 Plus sa kojim sam vrlo zadovoljan. Medjutim u toku potrage za web-kamerom, citao sam mnoge sajtove, casopise i druga subjektivna misljenja o pojedinim modelima. Najbolji pokazatelj je svakako bio YouTube, ali i tu je bilo dosta problema jer bi se vecina korisnika odlucivala da pise o tome kako je to zapakovano, kako se instalira, te kako su dobri ili losi filteri slike koji su dosli sa kamerom.

Gledajuci sve te "testove", pomislih kako bi bilo lepo da se napravi jedan standard za testiranje web-kamera koji ce priblizno biti podudaran kod svakog korisnika.

Na primer:

1. Opis mogucnosti

2. Automatsko podesavanje:

Sad ovde treba imati dva stalna i jedan varjabilni element za test. Stalni elementi su recimo neka standardna slika ili korisnik [kako bi se dalo gledaocu do znanja kakva je boja] i neki pokretni predmet ili pokret ruke preko kadra [ciji je cilj prikazivanje stvarnog FPSa]. Varjabilni element je svakako osvetljenje, pa recimo za potrebe standardizacije testa mogu se odrediti tri vrednosti ukupne svetlosti u totalno zatvorenoj prostoriji - 1. u mraku gde je jedino osvetljenje od monitora, 2. uz prisustvo jednog izvora svetla od recimo 100W sijalice, 3. u prisustvu dva izvora osvetljenja ukupne snage od 200W.

3. Manuelno podesavanje

Upotreba identicnih testova kao za automatsko podesavanje.

4. Kvalitet mikrofona, propratni software, lakoca instalacije, kompatibilnost drajvera, kompatibilnost kamerice sa nekim masovnim chat programima itd.

5. Kompatibilnost sa Mac/Linux [ako uslovi dozvoljavaju]

6. Opsti komentar i zakljucak.

Dakle kao sto sam vec rekao, cilj ove teme je naci neki standard koji je marginalno promenljiv u upotrebi od jednog do drugog korisnika, kako bi gledalac imao jasnu perspektivu o tome koliko je ta kamerica zaista kvalitetna ili koliko ce kupovinom tog modela zadovoljiti svoje potrebe.

Molim vas da iznesete vasa misljenja kako bi ovaj standard trebalo napraviti. Po zavrsetku "standardizacije" mozemo napraviti jedan kanal na YouTube sa licnim primerima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Izbor za web-kiameru

[ Pregleda: 1001 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.