Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g

[es] :: Wireless :: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g

[ Pregleda: 3070 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g01.12.2010. u 19:14 - pre 163 meseci
Pozdrav svima.Imam gore naveden uredjaj medjutim neumem da ga podesim da skenira signale u okolini.Zivim odmah do firme u kojoj radim i dozvolili su mi da pozajmim internet od njih,imaju telekomov adsl i na tom uredjaju je ukljucena opcija da emituje signal preko antenice medjutim neumem da nadjem gde moj uredjaj skenira signali i ne znam ni sta treba da se ukuca da bi nasao signal.Slabo se razumem u sve to oko interneta pa bih molio za uputstvo ( ako ima na srpskom jeziku)kako bih mogao da podesim uredjaj.
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g01.12.2010. u 23:04 - pre 163 meseci
Jel imas ikakvo uputstvo za taj uredjaj?
Kada ga spojis na mreznu karticu racunara da li ti dodeli ip adresu?
Ako ti dodeli ip adresu pogledaj u statusu konekcije koja ip adresa je gateway to bi trebala biti i ip adresa uredjaja preko koje mozes da udjes u podesavanja kucanjem te adrese u adress bar pretrazivaca.
Mada sumnjam da taj uredjaj ima klijent mod koji je tebi potreban da se nakacis na tu mrezu ali videces to u podesavanjima da li ima.
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g02.12.2010. u 06:28 - pre 163 meseci
Mogu ja da udjem u uredjaj imam gateway broj,ukucam i ulazim medjutim nigde nevidim gde skenira mreze pa me je to interesovalo kako da nadjem mrezu.Da li je moguce da tu opciju uopste nema ? nisam neki poznavalac tih uredja ali dva dana ga proucavam i nevidim da tako nesto postoji.
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g02.12.2010. u 08:33 - pre 163 meseci
Zašto misliš da bi broadband router morao da ima opciju skeniranja mreža? Napiši koji je tačno modal pa da neko proveri. Možda je bolje da nabaviš neku wireless mrežnu karticu i njom hvataš signal ... ako uopšte dobacuje do tebe.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g02.12.2010. u 08:52 - pre 163 meseci
Milane, napisi ovde tacnu oznaku tvog uredjaja, kao sto rece kolega calexx, bice lakse ljudima da ti pomognu.

Ja nisam strucnjak za te stvari, ali evo i mog iskustva, mozda ti pomogne. Imam obican ADSL, znaci telefonska zica do stana, tu onaj spliter, pa ADSL modem sa LAN izlazom, kabl do mrezne i radi. Ali, pojavila se potreba da imam jos jedan racunar u drugoj prostoriji, gde nije bilo telefonskog prikljucka, pa razvlaci zice, ovo, ono, .... I to tako radilo neko vreme, ali ja pocnem da se interesujem i za wireless tehnologiju i pocnem polako da nabavljam najjeftinije uredjaje za to i da ucim.

Da skratim pricu - sada imam jedan ruter negde u centru stana, do njega ide telefonska zica a od njega se bezicno siri signal po stanu. Na racunare sam stavio USB prijemnike / adaptere, to mi je bilo najlakse i sad se vracamo na tvoj slucaj - ti mali, jeftini prijemnici hvataju nekoliko signala bez ikakve moje zasluge i rada, cak i kad je ruter iskljucen. Na racunaru se pojavi izbor nekoliko signala, cak sam se par puta prikljucio na neki od njih, samo za probu naravno, jer sam svestan da sam nekome krao signal u to vreme, ali radi. Kad ukljucim ruter, on se na racunaru vidi kao najjaci signal, kad ga iskljucim, vidi se sta se vidi od onih meni nepoznatih, a vecina ima zastitu pa ne mogu ni da im pridjem.

Znaci, ako si tako blizu kao sto kazes, moglo bi i ovo resenje, bilo kartica koja se ugradjuje u racunar, bilo USB adapter, koji se montira za 15 sekundi :-) i lepo hvata ono sto do njega dolazi.

Ja licno jos uvek ne kapiram moze li jedan isti wireless ruter da bude i prijemnik (nekog spoljnog signala) i ruter unutar stana, da li ima dve funkcije i kako to radi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g02.12.2010. u 09:15 - pre 163 meseci
Ti verovatno imas ovaj ruter 21.18.1743-5, to je "broj dela" na Roline sajtu i taj se vise ne pravi, jer valjda postoji i noviji standard, pa su ti novi ruteri kompatibilni i sa 802.11g i sa tim novim, 802.11n Draft 2.0.

Interesantno je, sto sam u pregledu njihovih proizvoda naisao i na ono sto mi ranije nije bilo jasno - postoje ruteri kod kojih izricito pise da su sa Access Point, to bi valjda bilo ono sto ima 2 funkcije - i prima spoljni signal i posle ga predaje unutrasnjim prijemnicima na racunarima.

http://www.roline-bg.com/sub_c...g&subcat=32&show_old=0 i http://www.roline-bg.com/sub_c...g&subcat=32&show_old=1
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g02.12.2010. u 11:22 - pre 163 meseci
Hvala svima za pomoc.Slikacu ga pa cu da postavim sliku kasnije da bi se vidlo sta je u pitanju.Nemam internet kuci pa se zato javljam ovako neredovno,koristim internet sposla pa nemogu uvek da se javm.
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g02.12.2010. u 12:53 - pre 163 meseci
Ima još jedan detalj - pomoću ovog mog wireless rutera sam uspeo da pristupam direktno svom "drugom" računaru. Da li to ima ikakvog znacenja za tebe nemam pojma, ali je cinjenica da on vidi oba računara i šalje podatke izmedju njih.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g03.12.2010. u 06:35 - pre 163 meseci
Resio sam problem sa wireles karticom.Hvala svima sto ste mi izasli u susret,nisam hteo vise da mucim i vas i sebe jer ono je ipak star uredjaj i pitenje je da li bi i kako bi radio.Hvala svima jos jednom
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g03.12.2010. u 11:38 - pre 163 meseci
Drago mi je. Nemoj sasvim da zanemaris i moj predlog - USB adapter. Ja licno nemam mesta u racunaru da stavljam kartice, ali su USB uredjaji i inace upotrebljivi - lako se prenose na drugi racunar, tvoj ili nekog drugara i slicno. Imaj ga u vidu za nekad kasnije. Ima ih i obicnih i pojacanih i bez antene i sa antenom itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g05.12.2010. u 21:47 - pre 163 meseci
Sta mislito za TP-LINK TL-wn722n da li ima dobar prijem i gde mogu za njega da nadjem uputstvo na srpskom ? ( izvinjavam se jos jednom sto se javljam ovako kad stignem ali slabo stojim sa vremenom a i ova kartica mi nije nesto najbolja pa nemam uvek mrezu,zato i pitam za ovaj USB adapter )
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Potrebno uputstvo za wireless broadband ruter Roline ieee 802.11g

[ Pregleda: 3070 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.