Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53389 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 15:06 - pre 160 meseci
Posto veoma aktivno koristim internet u poslovne svrhe dosao sam do jednog zakljucka, a na kraju dobio sam i potvrdu iz telekoma, a to je da telekom svaki dan tacno 24h poslije uspostavljanja ADSL konekcije automatski prekida PPPOE konekciju (ne ADSL konekciju) i moj router se odmah ponovo konektuje, a kada sam ih kontaktirao vezno za ovaj problem, njihov odgovor je bio, citiram:
"
Postovani,

Dinamicka IP adresa je karakteristika adsl servisa i mijenja se svaka 24h.
Za fiksnu IP adresu postoje poslovni servisi, a adsl je kucni servis.
Za sve dodatne informacije pozovite 0800 50 005.

S poštovanjem,

Korisnička podrška
Služba za podršku i zadržavanje korisnika
"

inace, ja sam korisnik mtel adsl servisa (Republika Srpska), da li se isto ovo desava i kod drugih adsl provajdera?
Da li ima nekog smisla da se ovo radi, namjerno se generise nestabila internet konekcija, ne bira se vrijeme u koje ce da dodje do ovog prekida jer se to desava tacno 24h poslije konektovanja putem PPPOE-a, nije vazno da li ti skidas neki fajl od 500MB ili vise i da li si dosao do 99% i to sto se taj fajl nalazi na serveru na kojem nije moguce nastaviti download, nije vazno da li pricas na skype-u, da li si recimo pokrenuo nesto na recimo remote serveru, a to ne smije da se prekida, nista od toga nije vazno, vazno je da je adsl KUCNI SERVIS i oni ce da ti to pokazu tako sto ce da namjerno prekidaju tvoju konekciju i kada nemas problema sa adsl signalom....

Molim za vasa misljenja...


Hvala.
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
82.117.196.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 15:17 - pre 160 meseci
U pitanju je prekid od 10ak sekundi... nisi oštećen ovom pojavom.

Između ostalog, u ugovoru stoji ti da na korišćenje dobijaš jednu dinamičku IP adresu.


Da, to je normalno.
Ne, ne prouzrokuje se nestabilnost konekcije, već se s' namerom to radi.
Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 16:23 - pre 160 meseci
Ja sam namestio router (koji vrsi pppoe konekciju) da se resetira svako jutro u 6:00, tako da ni ne primecujem :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 16:26 - pre 160 meseci
Citat:
Ne, ne prouzrokuje se nestabilnost konekcije, već se s' namerom to radi.


Po meni je DA, samo je ovo jos veca nestabilnost koja je NAMJERNO IZAZVANA i po meni je DA za ostecen jer ako ova pojava od 10-ak sekundi meni prekine download koji traje recimo sat vremena i ja moram ponovo sve od pocetka, zar to nije ostecenje? A ima milion ovakvih slucajeva...
Jeste, dobijam dinamicku IP, to znam, ali u ugovoru nigdje nije pisalo da te sistem tjera da je mijenjas svakih 24h vec sam smatrao da se dobija nova svaki put kada se konektujem!!!

Mnogo toga razumijem, ali ovu pojavu nikako ne razumijem, sa kojim ciljem je uvedena ova pojava, da li neko moze da mi objasni!!??

Na umu imam samo nekoliko razloga:
- da mi daju do znanja da je ovo KUCNI SERVIS i ako zelis drugacije onda plati 10x vise, vise nego odvratan nacin da se to kaze, vise mi se gadi ovaj nacin nego kada se krade na brzini
- da prekinu sve aktivne ip konekcije jer neke se mozda nece ponovo vratiti i na taj nacin se sistem oslobadja od opterecenja jer na hiljadama korisnika ustedi se puno
-da se router ponovo konektuje i malo "osvjezi" i na taj nacin se sprijece potencijalni problemi sa net-om


U svakom slucaju ovo jeste problem i svakome moze da napravi smetnju i probleme!!!
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 16:31 - pre 160 meseci
Citat:
mulaz: Ja sam namestio router (koji vrsi pppoe konekciju) da se resetira svako jutro u 6:00, tako da ni ne primecujem :)


Ja moj pc nikad ne gasim (osim kada dodje do nekog problema ili nestanak struje) i vecinom imam pokrenuto nekoliko SSH konekcija na servere koje naravno prekine ova "bezazlena" pojava....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 16:40 - pre 160 meseci
Prekidanje veze radi promene IP adrese je uobicajena stvar - kao sto mulaz rece, namesti ruter da ti resetuje vezu rano ujutru. Kod mene je namesteno u 3:55 AM :-)

Citat:

koje naravno prekine ova "bezazlena" pojava....


Onda kupis stalni IP... dobro je dok to mozes da uradis, u nekim zemljama recimo ne mozes ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 16:51 - pre 160 meseci
Pa, mislim da ovdje u RS nije moguce da se kupi stalna IP uz ovaj "kucni" ADSL servis...bas cu da pitam, u cjenovniku to nigdje nisu naveli...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 17:19 - pre 160 meseci
u srbiji mozes "zakupiti" staticku (stalnu) ip adresu,kosta oko 500 dindzi mesecno (koliko se secam cenovnika)
samo koji je smisao toga? pravis server od kuce pa da ti treba stalna ip?
al da je glupo resetovanje - glupo je
 
Odgovor na temu

salac_ue
Aleksandar Novaković
Sevojno

Član broj: 50476
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 21:16 - pre 160 meseci
Što se skidanja fajlova tiče, koristi neki od download menadžera, oni ti omogućuju nastavak skidanja čak iosle gašenja kompa. Samo ponovo pokreneš program i on nastavlja sa skidanjem tamo gde je i stao.
Što se ostalog tiče, kao što već rekoše, namesti da se sam rekonektuje u neko gluvo doba.
Jednu kriglu nikšićkog!
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 21:41 - pre 160 meseci
Citat:
Samo ponovo pokreneš program i on nastavlja sa skidanjem tamo gde je i stao.

Koji to program a da nije torrent u pitanju,nego recimo hotfile,megaupload,rapidshare,fileserve itd?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 21:56 - pre 160 meseci
@ janko.84
Jedan od tih programa je JDownloader.
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 22:00 - pre 160 meseci
@IUOP_1
Daj mu jedan link sa gore pomenutih servera,od recimo 400 mb,pusti da skine 200mb pa ugasi racunar.
Kad ponovo upalis racunar i pokrenes download tog linka oce li skidati od nule ili od mesta gde je prekinuto skidanje,na 200mb?

edit/ A i da pocnes od nule trazice ti novu Ip adresu(osim Megauploada do nekog dnevnog limita po Ip adresi) sto pokretacu teme ne odgovara
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 22:09 - pre 160 meseci
@ janko.84
Pojma nemam, ne koristim program samo znam da za to sluzi.
Zato sam i naglasio da odgovaram tebi, a ne pokretacu teme.

Koliko sam cuo, program ne moze da nastavi downlaod u slucaju 'skinuo 200 od 400',
a moze da menja IP adrese.
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 22:15 - pre 160 meseci
^^^
Citat:
Koliko sam cuo, program ne moze da nastavi downlaod u slucaju 'skinuo 200 od 400',

Dobro si cuo.Zato sam i pitao salac-a "koji".Mozda on zna neki,pa da isprobam.
Mada koliko znam osim torrenata nista ne funcionise po tom principu,koji je on naveo tj:
Citat:
Samo ponovo pokreneš program i on nastavlja sa skidanjem tamo gde je i stao.

Btw,probaj Jdownloader,odlican je.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 22:38 - pre 160 meseci
Shvatam poentu dinamičke ip adrese, ali da li baš mora svaki dan da nasilno prekidaju internet vezu?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 22:48 - pre 160 meseci
Ja sam retko kad video DSL up time preko 24h na telekom ADSL-u. Mada evo sad pise 29h da je aktivan ADSL na liniji, tj od kako su promenili upload brzinu. A pppoe nemam pojma, ja se danas rucno rekonektovao 2 puta, testirao sam nesto. Zapamticu koja je sad IP, pa cu sutra da pogledam, a necu da se rekonektujem.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 23:02 - pre 160 meseci
Citat:
burex: Shvatam poentu dinamičke ip adrese, ali da li baš mora svaki dan da nasilno prekidaju internet vezu?


Ovo i ja kazem, jednostavno nepotrebna NAMJERNA prekidanja konekcije i kada neko ima srece pa je stabilna! Mislim da je ovo, i ako izgleda nista (samo 10-ak sekundi prekida), mnogima generisalo mnoge probleme, a da nisu ni svjesni zasto se to desilo jer malo ljudi zna da ovo provajedir rade, svi pomisle, kada dodje do pucanja konekcije, a to je doslo do neke smetnje, zaglupio mi se router ili modem i to je to, malo psujemo provajdera/telekom i to je to, a koliko bi tek psovali da znamo da je u takvim slucajevima konekcija namjerno prekinuta!!!??? Ko zna koliko nam je puta prekinut download sa nekog file share servera kao sto je rapidshare i to kada je download bio na 90%!? NIKO! Sada znate da i zbog ovog FINOG podesavanja to se moze desiti...

Neki su ovdje pisali o download manager-ima, svi mi znamo za njih, ali u slucajevima koje sam ja naveo to ne pomaze, a vecina njih ne nastavlja download bez nase pomoci, ako dodje do pucanja konekcije...kod torrent-a to je drugacije, ali o tome nisam pisao!

Volio bih da neko iz telekoma ili nekog drugog provajdera objasni koji je to tako veliki razlog da se namjerno prekida konekcija svaki dan!!??

Inace, koristio sam wireless godinama i oni nisu imali tu potrebu, ako puca onda puca jer je nesto do signala!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 23:19 - pre 160 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja sam retko kad video DSL up time preko 24h na telekom ADSL-u.
Kod mene uglavnom ne menjaju, evo trenutno stanje, valjda je ovo od promene brzine. Pratiću na dalje ali mislim da neće brzo da se promeni.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?24.01.2011. u 23:31 - pre 160 meseci
I ja nisam primetio da su mi nekad resetovali konekciju
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 01:11 - pre 160 meseci
E to je to, ovo je jedan od primjera zasto oni mogu ovo da rade, vidim da neki mijesaju pojmove!
janko.84, kada pogledam tvoj screenshot vidim da tvoj router/modem radi 223h, od poslednjeg pucanja ADSL konekcije proslo je 103h, a tvoja PPP (PPPOE) konekcija je aktivna samo 12h, sto me dovoodi do zakljucka da imas istu situaciju kao ja!

calexx, da li i ti koristis adsl od telekoma ili...? Vidim da je kod tebe PPP 98h, da li je kod tebe open iptv i ako jeste da li je internet na PVC-0?

Vas dva ste postavili ove slike, a sada provjerite vasu javnu ip adresu, to mozete uraditi na http://www.whatismyip.com , negdje je sacuvajte, modem ostavite da radi 24 i vise, ponovo posjetite ovu stranicu i provjerite da li vam je ista IP adresa...bas me interesuje...nadam se da ima i provajdera koji imaju drugacija podesavanja, ali ako koristite telekom oba (jedan vidim da koristi) sumnjam da je nesto drugacije nego kod nas jer sve prvo podese kod vas, a onda poslije nekoliko mjeseci ili godina :D kopiraju nama U RS...

I na kraju da ponovim, na ovaj nacin nepotrebno generisu probleme svima nama, a to im prolazi jer vecina nas kada se to desi nismo toga ni svjesni!

Ja sam kao budala trazio razlog pucanja konekcije, podesavo router, modem, provjerio sve zice, pratio status adsl konekcije dok na kraju iz logova nisam skontao da se sve desava u pravilnim intervalima od 24h! Meni licno je ovo problem i vjerujem da je mnogima ovo bar jednom napravilo veci problem, primjere sam vec naveo kada dolazi do problema...ali da nema ovo i slicnih gluposti oni ne bi imali razlog da naplacuju 10x vecu cijenu za istu brzinu neke konekcije za poslovne korisnike!

[Ovu poruku je menjao crni-x dana 25.01.2011. u 04:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53389 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.