Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko dimenzija za zidni plakat

[es] :: Grafički dizajn :: Pomoc oko dimenzija za zidni plakat

[ Pregleda: 2970 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Pomoc oko dimenzija za zidni plakat23.02.2011. u 20:32 - pre 160 meseci
Zdravo ljudi, dobio sam ponudu da odradim plakat za jedan frizerski salon razmere:
Visina: 2 metra
Sirina: 1 metar


E sada problem je u tome sto ja znam extra da radim u photoshopu ali ne znam da radim sa pripremom za stampu itd.. Ja sam po struci Web dizajner i nikada to nisam radio...

Treba mi pomoc da mi kazete koju dimenziju papira da izaberem, rezoluciju i koji format ja da sacuvam to da ovi u stampariji mogu da izvuku tu velicinu...
Da ne bude kada covek odnese fajl plakat u stampariju da bude problem tipa("mala dimenzija, neodgovara format, losa rezolucija")

Nadam se da to moze photoshopu da se uradi??

Bicu vam zahvalan.
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ed.shawcable.net.



+41 Profil

icon Re: Pomoc oko dimenzija za zidni plakat24.02.2011. u 00:38 - pre 160 meseci
Za dimenziju 2 x 1 m rezolucija od 150 dpi ce biti dovoljna. Pocni da radis tako sto ces dimenzije dokumenta u startu podesiti na realne (2 x 1m - 150dpi). Radnu verziju plakata snimaj u photoshop formatu PSD, a finalni fajl kao TIFF sa slepljenim layerima i to je to.
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.141.*



+69 Profil

icon Re: Pomoc oko dimenzija za zidni plakat24.02.2011. u 01:03 - pre 160 meseci
Sve sto je Skandy rekao, plus ne bi bilo lose i da se konsultujes sa stamparijom koja ce to raditi, kako ce to raditi, tj. na cemu.
Na ploteru (onda .pdf zbog vektora), na kom ploteru, iz koliko boja se radi, za crnu boju (ubija plotere, ako je ima malo vise) npr. hoce li biti dovoljno C:25 M:25 Y:25 K:100. Vjerovatno je to jedan plakat za izlog pa i nemoj pretjerivati...

Od pocetka pocni raditi slike u CMYK-u, mozes snimiti i .pdf pored formata koje je spomenuo Skandy. Ako ces imati dosta teksta, tj. vektora idi na kombinaciju da obradjujes slike u Photoshop-u, a sve to doradis, docrtas i slozis u InDesign-u. Ako se odlucis za kombinaciju Ps-Id, nemoj zaboraviti da text prebacis u krive prije snimanja u .pdf i radi u Id sve u jednom layeru.
A naravno da sve moze u Ps.
Ako budes imao pitanja....
L.P.
:D
 
Odgovor na temu

erobaj
dizajn

Član broj: 197861
Poruke: 1
91.187.103.*



Profil

icon Re: Pomoc oko dimenzija za zidni plakat30.04.2011. u 15:13 - pre 157 meseci
sigurno si obavio taj posao, posto tek sad vidim tvoju poruku. mozda ce ti biti od pomoci.

tesko ti je na photoshopu raditi realne dimenzije.
ja to radim ovako, na primer,
smanjim, (ako je 1x2m) na 10x20cm na 300 dpi
lako je da se radi i nista bas nista ne gubis na kvalitetu, ako je za ploter to ploteri ionako smanjuju rezoluciju.
do sada sam radio na solventnim ploterima, i do 28m sa 5m
ako je za ofset stampu onda radis isto, samo sto prebacis na corel i velicas na realne dimezije.

to je to
cao
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Pomoc oko dimenzija za zidni plakat01.05.2011. u 10:13 - pre 157 meseci
Uopste ne mora da se mlati sa Indd ni sa Corelom, za plakate velikih dimenzija tekst ne mora biti vektor, moze biti u rasteru pa cak i da je sitan... Znaci cela priprema se radi u Photoshopu, da se ne komplikuje dalje...
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Pomoc oko dimenzija za zidni plakat

[ Pregleda: 2970 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.