Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA

[es] :: Sertifikati :: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6485 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cips85

Član broj: 263544
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA01.04.2011. u 15:27 - pre 158 meseci
Zanima me dal mogu samo ispiti da se polazu, koja je cena ako moze i gde moze da se polaze ?

[Ovu poruku je menjao cips85 dana 01.04.2011. u 18:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA01.04.2011. u 15:35 - pre 158 meseci
Citat:
cips85: Zanima me dal mogu samo da se polazu ispiti, koja je cena ako moze i gde moze da se polaze ?


takodje, i mene ovo zanima, konkretno, za Nish i IT Centar
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA01.04.2011. u 21:55 - pre 158 meseci
Da moze.

Cisco --> http://www.pearsonvue.com/
Microsoft --> www.prometric.com
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA05.04.2011. u 17:29 - pre 158 meseci
Polagao sam CCNA nedavno u IT centru u Nisu... Zakazes preko pearsonvue i platis karticom, i samo se pojavis u zakazano vreme.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA05.04.2011. u 21:46 - pre 158 meseci
krzo, jesi li samo polagao ispit, bez kursa?
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA05.04.2011. u 23:03 - pre 158 meseci
Da, bez kursa, samostalno sam se spremao.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA06.04.2011. u 00:31 - pre 158 meseci
koliko si se vremenski spremao, da li je bilo tesko na ispitu s' obzirom da si sam ucio, sta si koristio od literature, i ako nije tajna, koliko je kostao ispit?
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA06.04.2011. u 00:56 - pre 158 meseci
Oko mesec i po dana mi je trebalo da spremim sve zajedno, posto sam polagao odvojeno ccent od drugog dela. Nije bilo previse tesko, pogotovu CCENT deo, drugi deo je malo tezi ali nista narocito...Doduse ja sam imao kontakta sa networkingom i pre nego sto sam krenuo sa pripremom, tako da ako ti je to sve novo, mozda ce ti biti malo teze da pohvatas sve konce, ne znam...
Sto se tice literature koristio sam sybex-ove knjige ali i CBT Nuggets video predavanja, koja su DEFINITIVNO najbolja stvar u celoj prici. Onaj Jeremy koji predaje na tim clipovima je car, vrlo lepo objasnjava i na interesantan nacin ti priblizi celu materiju. Svoje znanje mozes proveriti kroz ona pitanja koja imas na kraju svakog poglavlja u knjizi ili koriscenjem pass4sure testova...samo ti toplo preporucujem da pitanja ne ucis napamet, vec da savladas gradivo pa da onda kroz njih proveravas svoje znanje. Sve to imas na netu u nekom obliku.
Takodje ti preporucujem da ne polazes CCNA odjednom, vec posebno ICND-1 i ICND-2 testove, cena je ista (ta dva testa kostaju kao jedan CCNA) i nista ne gubis a manje gradiva treba da savladas za svaki.
Cena je u vreme mog polaganja bila 125$ po ICND testu, odnosno 250$ ceo CCNA.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA06.04.2011. u 01:10 - pre 158 meseci
krzo hvala puno, i sto se tice literature, veecinu ovoga nisam znao, i sto se tice cene, nagadjao sam nesto, ali ovo je ipak konkretno ....
 
Odgovor na temu

igracc
Sabac

Član broj: 120855
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA07.04.2011. u 22:20 - pre 158 meseci
Pozdrav,,
Nameravam da polazem za MCITP (sistem administrator), pa trenutno pripremam teren. Nasao sam na netu e-learning kurseve Link e-learning pa me interesuje Vase misljenje o njima. Kao i koje video filmove i knjige da poskidam. Sto se tice neke skole mogao bih upisati samo e-learning, posto sam iz Sapca (kod nas nema skola gde bih mogao upisati kurs), pa ako mi mozete predloziti neku. Zavrsio sam Tehnicki fakultet "Mihajlo Pupin" dipl.ing.informatike pa sam mislio da bi bilo dobro pribaviti i neki sertifikat, kao priznanje prakticnog rada...
 
Odgovor na temu

yellow pinky
Niš

Član broj: 28354
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA10.04.2011. u 22:05 - pre 158 meseci
^ Jel ti ovo reklamiras taj Link e-learning posto u zadnja 2 meseca samo njih spominjes. :)

Ucenje na daljinu, bez predavaca koji ce ti na licu mesta pokazati ili objasniti sve sto te interesuje, je losije no da koristis video predavanja recimo CBT Nuggetsa. Pitanje je kog su kvaliteta ta predavanja koja se nude preko Link e-l.

Ako zelis da polazes ispite za sertifikat , pozeljno je spremati ispit na engleskom jeziku jer se i polaganja vrse na istom.

Prvo odluci sta zelis da ucis, zatim nabavi knjige za spremanje toga sto odlucis da spremas i na kraju nadji video predavanja da upotpune materiju iz knjiga, pa zagrej stolicu i rezultat nece izostati.

Sve najbolje,

YP.



 
Odgovor na temu

igracc
Sabac

Član broj: 120855
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA12.04.2011. u 18:39 - pre 158 meseci
Pozdrav,,
Ne reklamiram nego hocu da krenem sa ucenjem,, ali ne znam najbolji nacin,pa mi trebaju iskustva,tj. da li je neko vec probao link, ako mozes da pogledas,, ili je to bacanje para..Gde jos mogu da skinem te filmove,, nesto sam nasao na www.projectw.org

Puno bi mi znacilo ako bih mogao da me uputis....

Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA12.04.2011. u 18:51 - pre 158 meseci
ako ti engleski nije problem

odeš na neki dobar sajt za download, i naskidaš video tutoriale šta ti treba, lynda.com .... itd. ne mog se setim više
 
Odgovor na temu

yellow pinky
Niš

Član broj: 28354
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA22.04.2011. u 18:43 - pre 158 meseci
@igracc

Link-elearning su deo IT Akademije i njih bi izbegao.

Rekao si da zelis da polazes za MCITP . Na ovom linku su dati svi MCITP sertifikati, broj i koje ispite je potrebno dati za njihovo sticanje .

http://www.microsoft.com/learn.../certification/mcitp.aspx#tab2

Procitaj sta koji daje, pa kada odlucis koji tebi odgovrara nabavi knjige i video predavanja u izdanju CBT Nuggetsa pa kreni sa ucenjem. Pored toga ne bi bilo lose da imas neki dual core racunar sa recimo 4gb RAMa da bi na istom mogao da podizes virtualne masine umesto relanih racunara i tako radis praktican deo ispita.
Probaj da nabavis i MOC-ove za svaki od ispita koji zelis da ucis i eventualno da kasnije polazes.
U pitanju su PPT slajdovi i virtualne masine napravljene od strane Microsofta koji predstavlja praktican vodic kroz pripremu ispita (dopuna knjizi) .

Toliko od mene.

Sve najbolje.
 
Odgovor na temu

machinist
bgd

Član broj: 48244
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA12.05.2011. u 22:53 - pre 157 meseci
Sto se tice MCITP ja ti pre svega preporucujem Mark Minasi server 2003 knjigu (imas na sprskom da kupis) u kojoj je dobro objasnjeno sve od osnova TCP IP pa nadalje. CBT Nuggets i Train signal imaju tutoriale koji su podeljeni po ispitima (npr 70-640) ali sami nisu dovoljni da savladas ispit bez vezbanja na virtuelnim mrezama i konstantnog googlanja. Ja sam polozio 70-642, trenutno spremam 640...videcemo 25 maja kako sam spremio. :)

pozdrav
ma nem ti ja pojma...
 
Odgovor na temu

igracc
Sabac

Član broj: 120855
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA13.05.2011. u 16:53 - pre 157 meseci
Pozdrav,,
Sta misli o tome da kupim sledece cet knjige...
 
Odgovor na temu

Mi105

Član broj: 283074
Poruke: 19



+1 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA13.05.2011. u 19:14 - pre 157 meseci
Ako hoces da ti router bude usmerivac, firewall = vatrozid ili mrezna barijera, port = prikljucak, malware = zlover, onda kupi slobodno :)
 
Odgovor na temu

igracc
Sabac

Član broj: 120855
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA13.05.2011. u 21:23 - pre 157 meseci
Pozdrav,,
Sada sam poskidao neka poglavlja koja su postavili kao primere. Prevedeno je na srpski... Mozes pogledati primer
 
Odgovor na temu

yellow pinky
Niš

Član broj: 28354
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA13.05.2011. u 23:03 - pre 157 meseci
@igracc

Ispit ćeš polagati na engleskom jeziku tako da ne bi bilo loše da učiš iz knjige na engleskom.
Iz zabave sam pogledao link koji si postavio i na ovome

"Šta usmerivači podrazumevano čine sa neusmerenim emitovanjem poruka u mreži?"

sam se malo zamislio.

Usmerač = ruter

neusmerenim emitovanjem poruka = broadcast poruka.

Zbog takvih prevoda sam i bacio jednu knjigu koju sam dobio za spremanje CCNA ispita.

btw imas PM
 
Odgovor na temu

igracc
Sabac

Član broj: 120855
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA16.05.2011. u 19:15 - pre 157 meseci
Pozdrav,,
Da li da polazem ispite sledecim redom 70-640,642,646 ili...
Mozete da mi date nazive knjiga koje da kupim, skinem, jel ste vec polagali iste,, da se ne desi da uzmem nesto pogresno i izgubim vreme

Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: Imam par pitanja u vezi CCNA i MCSA

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6485 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.