Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

H1B ili EB3 viza (USA)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: H1B ili EB3 viza (USA)

[ Pregleda: 5084 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nekodrugi999
Nebitno

Član broj: 129098
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon H1B ili EB3 viza (USA)16.05.2011. u 19:40 - pre 157 meseci
Jedna je neimigrantska a druga je imigrantska, i koliko sam shvatio za ovu drugu poslodavac mora da raspise konkurs u trajanju od 180 dana na koji se niko iz US ne sme javiti. Ima li jos nesto sto bih trebao da znam. Kakva su iskustva, sta preporucujete?
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)17.05.2011. u 00:11 - pre 157 meseci
sta to znaci, sta preporucujete?
..ti ko da su ti sve opcije otvorene, pa se neckas sta da izaberes :):) (bez uvrede)
mnogo iskustva o ovim vizama neces naci (narocito ne na nasim forumima) jer veoma mali broj ljudi ode u usa na skill worker visa

jedino ako ti nisi sve informacije podelio sa nama....onda bi trebao da nas uputis, pa da kazemo svoje misljenje

...a ako pitas informacija radi, bolje odmah trazi drugi tip vize, od ovih nema nista.....

 
Odgovor na temu

nekodrugi999
Nebitno

Član broj: 129098
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)17.05.2011. u 13:25 - pre 157 meseci
Nema razloga da se vredjam tim... Koji onda nacin ostaje nego otici kao turista i ostati na crno? To ne zelim; ima koliko vidim H2B viza za sezonske radnike ali ni to nije to.

Zar je kanada toliko drugacije kad znam da frizerski salon moze dovesti radnika iz srbije???
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)17.05.2011. u 17:47 - pre 157 meseci
Amerika je mnogo teska za legalnu emigraciju....
znaci (pricamo realne opcije, ne teorijski) preostaje otici u Amariku:

turisticki, pa kako te sreca sluzi...sto licno ne bih nikome preporucio jer nije legalno i jako je tesko tako ostati...
sezonski posao, sto kosta oko 2500-3000 usa, viza na 8 meseci
ozeniti se :)
igrati zelenu lutriju


sto se tice Kanade (ja sam u Kanadi), da bi dosao ovde da radis, osnovni uslov je da dobijes ponudu za posao..
takodje ta vrsta posla mora da bude na listi trazenih zanimanja (deficitarnih)
pa onda je poslodavac duzan da raspise oglas ovde, pa ako se niko ne javi za taj posao, moze traziti radnu snagu van Kanade.
ako dobijes Job offer i LMO sa tim dokumentima ides u nasu ambasadu,
tu ces imati intervju i ako ne dokazes da znas engleski i da si kvalifikovan za trazeni posao, nema nista od vize...
 
Odgovor na temu

nekodrugi999
Nebitno

Član broj: 129098
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)19.05.2011. u 17:00 - pre 157 meseci
Pa ja sam na tu prvu ciljao... turisticka i trzenje posla ali ako tako kazes.. :(
A sezonski zna li ko to sredjuje, neka agencija? Work&Travel je za mladje koliko znam (imam 28); Ima li to smisla... dam 3000 + karta + smestaj (sam u sobi) + troskovi zivota... da li plata nekog obicnog posla to pokriva?
I ako izgubim taj posao, da li mi ostaje viza (citam za h1b da je gubim 10 dana posle otkaza)

Moze i Kanada (vidim da je Graphic Designers and Illustrator medju trazenim zanimanjima)... imas li preporuku gde traziti posao u kanadi preko neta. Tesko je ubediti nekoga da prodje tu proceduru za nekog koga ne poznaje.
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)19.05.2011. u 17:36 - pre 157 meseci
sto se tice h2b vize, pogledaj malo na netu, mozes da konkurises , godine ti nisu prepreka...
najveci broj njih ide kao spasioci na bazenima...
sto se tice para, karte, troskova..to ti vec ne mogu precizno odgovoriti...ali znam da svi oni rade posle posla jos jedan posao..od restorana do teretane...

kanada je drugacija, rad na crno jako tesko...
i drugi problem ovde, i dalje najveca ponuda `obicnih` poslova se i dalje oglasava putem lokalnih novina i oglasnih tabli...
najbolje da odes na sajt kandske ambasade. pa da vidis jel tvoje zanimanje na listi trazenih zanimanja..
ako jeste, postoji sansa da nadjes poslodavca koji ce za tebe raditi job offer i lmo (dva dokumenta potrebna za radnu vizu)


 
Odgovor na temu

nekodrugi999
Nebitno

Član broj: 129098
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)21.05.2011. u 21:06 - pre 157 meseci
Hvala na savetima! Nista nego zavrsavati portfolio pa traziti nekog kanadjanina koji bi bio voljan da mi sredi papire.
 
Odgovor na temu

nekodrugi999
Nebitno

Član broj: 129098
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)29.05.2011. u 21:59 - pre 156 meseci
Hm... h2b... Imate li neku preporuku za agencije? Da li one samo rade sezonske poslove tipa konobari, spasioci, ili bi recimo i dizajner mogao naci nesto (znam da se ne moze nista tog tipa definisati kao sezonski, ali da pitam za svaki slucaj)
Sad sam pokusao da odem na hvaljenu ayusa i avira mi prvi put u 3 godine upozorava za malware na stranici. Nesto malo profesionalnije, uz licno iskustvo...
 
Odgovor na temu

Anarh1st

Član broj: 6057
Poruke: 12
*.ericy.com.

Sajt: www.eonsystem.com


+3 Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)06.06.2011. u 23:17 - pre 156 meseci
Kao neko ko je dobio H1B i trenutno je u USA, mogu ti reci da se "lako" dobija samo ako imas zagarantovan posao. Ceo proces traje od 6 nedelja do 6 meseci, a za ovu godinu je trenutno gotovo (USA ima limit po broju ovih viza). Izdavanje krece od oktobra, tako da i ukoliko bi dobio posao, ne bi mogao da krenes u proceduru pre oktobra. Postoje dve metode, ubrzana (oko 6 nedelja) i druga koja traje u proseku 3 meseca. Sve to kosta firme oko 5k dolara. Sa H1B si najcesce vezan za rad u toj firmi na godinu dana. Ukoliko se prekrsi ugovor i prestanes svojevoljno da radis, duzan si da nadoknadis novac za vizu (najcesce se cena vize deli sa dvanest i mnozi sa brojem meseci koje ti je ostalo do prve godine boravka). Sama H1B uglavnom vazi 3 godine (i ponavljam vezana je za firmu). Postoji mogucnost preuzimanja od strane druge firme, ali tada troskove preuzima ta firma (ostatak troskova). Sto se tice statusa ukoliko se dobije otkaz, zakonski ne postoji period od 10 dana nakon kojih moras da napustis zemlju, vec moras odmah (uglavnom troskove povratne karte snosi firma koja te je zaposlila, pa oni moraju da obezbeda i odlaznu kartu, koju ne mozes da zamenis za novac ili da promenis datum). Toliko o H1B za ostale ne znam.
Anarh1st
 
Odgovor na temu

nekodrugi999
Nebitno

Član broj: 129098
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)07.06.2011. u 19:48 - pre 156 meseci
Hvala na pozitivnom odgovoru.
Cudi me malo ta cifra od 5K jer na sajtu http://www.workpermit.com/us/investor_h-1b.htm citam

The USCIS filing fee is currently US$ 190, which must be paid by the sponsoring employer. In addition to the filing fee, the USCIS imposes a Fraud Prevention and Detection fee of US$ 500. For H1B applications, the USCIS also imposes a American Competitiveness and Workforce Improvement Act (ACWIA) fee of US$ 1,500 if the petitioner employs more than 25 full-time equivalent employees, including any affiliate or subsidiary, or US$ 750 if the petitioner employs 25 or less full-time equivalent employees. Finally, consular visa processing usually involves a charge of approximately $105 in local currency. Prevailing Wage Determinations and Labor Condition Applications are free of government charges.

sto je $1545 za firmu sa manje od 25 zaposlenih.

Znas li da li LLC moze da sponzorise za vizu posto sam cuo od nekih da ne moze...
 
Odgovor na temu

Anarh1st

Član broj: 6057
Poruke: 12
*.ericy.com.

Sajt: www.eonsystem.com


+3 Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)07.06.2011. u 23:14 - pre 156 meseci
Ok, sto se cifre tice, meni je agencija koja me je zaposlila uputila na firmu koja se bavi vizama i racun je neki dolar manje od 5k, sta su tacno oni placali sve ja nisam ulazio u detalje (www.visanow.com). Znam samo da su oni bili odgovorni da pregledaju sve papire pre nego sto ih predaju i da mi obezbede da ja znam koje sve papire trebam da imam. U svakom slucaju placeno je oko 300 dolara da bi sam postupak bio brzi. Sto se tice koje firme imaju pravo da dovode strance, na to ne mogu da ti odgovorim posto stvarno ne znam. Generalno ja sam bio jako zadovoljan tretmanom ove agencije jer te pozovu u dogovoreno vreme i sa tobom prodju kroz kompletan proces (sta sve treba i kako popunjavati, kao i koja dokumenta trebas da dostavis).
Anarh1st
 
Odgovor na temu

sloba26

Član broj: 13430
Poruke: 24
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: H1B ili EB3 viza (USA)10.12.2011. u 23:48 - pre 150 meseci
Da li bi mogao da mi kazesh koja je to agencija preko koje si nashao posao? Pls...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: H1B ili EB3 viza (USA)

[ Pregleda: 5084 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.