Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Distribuiranje programa radjenog u NET-u

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Distribuiranje programa radjenog u NET-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4439 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Distribuiranje programa radjenog u NET-u04.06.2011. u 14:31 - pre 156 meseci
Juce sam prvi put napravio program u VB.NET-u koji nije radio na mom racunaru (tj. koji sam hteo da dam nekome), i kada sam sve postavio na njegovom racunaru izbacio je gresku (Nije mogao da se konektuje na accessovu bacu). Ok, kako on nije imao instaliran Office, kontam fali mu Provider za Access i skimen ga i instaliram ali opet izbacuje gresku. Na zalost nisam zapamtio sta je izbacio jer sam slucajno dosao do resenja problema a to je da na tom racunaru instaliram VB.Express da vidim sta se desava i opet isti problem. Nije mogao da se konektuje na bazu do trenutka dok isti taj program nisam pokrenuo u u samom VB.NET-u. Kako sam ga pokrenuo tako je program proradio i u debug-u i u samoj exe verziji.

Sad... zao mi je sto nisam zapamtio koju gresku je izbacio ali pretpostavljam da cete znati o cemu se radi, pa ako ne bude islo isprovociracu je ponovo pa prepisati. Znaci ako neki program pravim u NET-u na tom racunaru radi sve ok i nista nisam mogao primetiti jer tako je ok. Ali ako isti taj program pokrenem na racunaru u kome nije nikada bio pokrenut sorce, vec samo exe verzija tu ne radi.

Sta ubaciti u setup?
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.dynamic.telemach.ba.



+13 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u04.06.2011. u 20:44 - pre 156 meseci
1. Verziju frameworka u kojoj je radjen.
2. Sve externe DLL koje koristis.
3. Sve fajlove koje tvoja aplikacija koristi.

Ako su ti sva slucaja ispunjena... mora da radi.



 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-3.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u05.06.2011. u 10:30 - pre 156 meseci
Probacu u ponedeljek, izgleda da sam ispustio jedan dll.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u06.06.2011. u 13:08 - pre 156 meseci
Ipak nisam uspeo, još nešto mi definitivno fali.
Evo izveštaja o grešci.

Update:
Ja sumnjam da je to u vezi sa Microsoft ActiveX Data Objects 2.8 Library, pošto njega koristim. E sad ne znam koji je to dll? Ono što mi je on sam izvadio je Interop.ADODB.dll ali nisam siguran da li je to isto što i ctiveX Data Objects 2.8 Library.



[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 06.06.2011. u 17:58 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u06.06.2011. u 13:57 - pre 156 meseci
A zasto koristis ADODB?

.NET ima native support koji je mnogo brzi i bolje prilagodjen .NETu
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u06.06.2011. u 14:17 - pre 156 meseci
Jbg ja nisam profesionalac i ne mogu baš sve da pratim kao i vi. Pogledaću kako to radi ako uspem da skontam ali ne bih rado menjao čitavu sintaksu, možda za ubuduće ako nije komplikovano.

Fazon je što čim startujem program iz VB.NET-a istog trenutka to "nešto" više ne fali i tada mogu da pokrenem i exe bez problema. Znači negde nešto unese, verovatno fali samo jedan fajl.

UPDATE: Evo sad sam pročitao šta si napisao, ne znam ni šta ti je to. Može konkretnije da mogu da pogledam?
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u06.06.2011. u 19:00 - pre 156 meseci
Jel to mozda ovo o cemu pricas?
Code (vbnet):


        Dim Cn As OleDbConnection
        Dim DBcomando As OleDbCommand
        Dim rsRecordset As OleDbDataReader
        Dim result

        Cn = New OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0; Data Source=c:\Baza.accdb;Persist Security Info=False;")

        Cn.Open()

        DBcomando = New OleDbCommand("SELECT * FROM tblFajlovi", Cn)

        rsRecordset = DBcomando.ExecuteReader()
        If rsRecordset.Read Then
            result = rsRecordset.Item("ImeCDa")
            Cn.Close()
            rsRecordset.Close()
            MsgBox(result)
        End If
 





[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 06.06.2011. u 20:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u06.06.2011. u 22:50 - pre 156 meseci
Jel baza na drugom racunaru nalazi na
Data Source=c:\Baza.accdb
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u06.06.2011. u 23:00 - pre 156 meseci
Da nalazi se tu, nisam pogresio u tom delu sintakse jer kao sto rekoh kada isti program pokrenem i VB-u on radi. POsle prvog pokretanja u VB-u sve radi bez greske i u debug modu i kao exe ali dok taj prvi put ne pokrenem iz VB.NET-a na novom racunaru, izbacuje gore pomenutu gresku.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u06.06.2011. u 23:47 - pre 156 meseci
Da nije neki problem sa 32/64 bita?
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u07.06.2011. u 05:28 - pre 156 meseci
Iden na BUILD i kada odradi pronadjem exe u obj\x86\debug\ ili release, zadim ima ih jos u bin\debug ili release. Odatle pokusam da startujem exe koji se tu nalaze.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
109.175.82.*



+13 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u07.06.2011. u 07:31 - pre 156 meseci
Citat:
Blue82: Iden na BUILD i kada odradi pronadjem exe u obj\x86\debug\ ili release, zadim ima ih jos u bin\debug ili release. Odatle pokusam da startujem exe koji se tu nalaze.


Znaci:
1. exe nigdje ne radi (target i host masina).
2. Kada pokrenes solution unutar VShosta, onda radi (target i host masina)
3. Nakon pokretanja solutiona, standalone exe radi (target i host masina)

Ispravno?
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u07.06.2011. u 09:52 - pre 156 meseci
@Blue82
Jel si probao sa ClickOnce
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u07.06.2011. u 11:01 - pre 156 meseci
Citat:
Blue82: Jel to mozda ovo o cemu pricas?


Da, pride sto ako koristis .NET treba da izbegavas access, cak i ovaj novi. Postoji nesto sto se zove SLQ Server compact koji je integrisan u .NET runtime i koji ne zahteva nikakve drajvere i pride podrzava sve data funkcionalnosti accessa (cak i dosta pride). Pretpostavljam da si dosao iz VB6 sveta pa si se zato zadrzao na adodb, ali veruj mi da ce ti se isplatiti da investiras vreme da naucis nove tehnologije jer ti to posle omogucava lakse programiranje preko linqa, EF-a, itd. ADODB je dead end.

Za vise detalja o SQL CE vidi ove tutoriale npr -> http://msdn.microsoft.com/en-us/sqlserver/bb895908







Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u07.06.2011. u 22:45 - pre 156 meseci
Danas me nije bilo ali tu sam ja.

@wex-alpha dobro si razumeo.
@MMX pogledacu ovo mada nije mi bas najjasnije jer SQL server bukvalno SQL server tj ona aplikacija koju treba instalirati na racunaru na kome program treba da radi, koja niti je mala niti je upotrebljiva za nekog ko nema nikakvih dodirnih tacaka sa programiranjem a meni treba nesto kompaktno i prenosivo. Ali verovatno gresim pa cu pogledati sta si postovao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u07.06.2011. u 23:15 - pre 156 meseci
Imas SQL Server u vise varijanti. U vecini njih jeste tako - moras instalirati server kao zasebnu aplikaciju koja mora biti aktivna da bi se server koristio.
Medjutim, SQL CE nije ta situacija vec se on izvrsava u okviru tvoj aplikacije. Upravo je namenjen za to sto ti treba (i zove se Compact Edition)
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u08.06.2011. u 00:38 - pre 156 meseci
@mmix ili shadowed Jel bi preporucili distribuciju aplikacije preko clickonce?

http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u08.06.2011. u 07:36 - pre 156 meseci
Nisam koristio, ne bih mogao ni da preporucim ni da anti-preporucim :)
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u08.06.2011. u 17:15 - pre 156 meseci
Auuuu.. pazi, simpaticno je i deluje ok. Ali sintaksa mi je malo pogubitis i moram da priznam da mi deluje malo zamrseno jer sad mi treba vise prog linija u odnosu na ADODB da izvrsim istu stvar, ili ja nalecem na neke napredne primere. Moze li neko da pomogne ako ima vremena za kratak tutorial kako se rade sledece stvari:

1. ADD

nekad je bilo:
Code (vbnet):

rsRecordSet.AddNew()
rsRecordset.FIeld("Ime").Value="Milan"
rsRecordset.FIeld("Prezime").Value="Peric"
rsRecordset.Update()
 


2. Citanje

Code (vbnet):

        rsRecordSet.Open("SELECT * FROM Tabela1 ", Cn, ADODB.CursorTypeEnum.adOpenStatic, ADODB.LockTypeEnum.adLockOptimistic)
      rsRecordSet.MoveFirst()

        Do Until rsRecordSet.EOF
            If rsRecordSet.EOF Then Exit Do
            MsgBox("Citam zapis - " & rsRecordSet.Fields("Ime").Value)
            rsRecordSet.MoveNext()
        Loop
        rsRecordSet.Close()
 


A sada?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Distribuiranje programa radjenog u NET-u08.06.2011. u 19:38 - pre 156 meseci
Mislim da ti je najbolje da pogledas ove clanke:

http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc163954.aspx
http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc163940.aspx

Videces da ima dosta vise koda da sve proradi, ali ces kasnije videti i da vecinu tog koda uopste ne mors da kucas, tj mozes da zavrsis drag&drop akcijama u dataset dizajneru.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Distribuiranje programa radjenog u NET-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4439 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.