Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laserska graverka

[es] :: Grafički dizajn :: Laserska graverka

[ Pregleda: 9992 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kan
Milenko Karapetrovic
Administrator
Gradiska

Član broj: 11267
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.aiku.info


Profil

icon Laserska graverka31.08.2011. u 18:51 - pre 153 meseci
Ovih dana razmišljam da uzemem lasersku graverku. Naravno prvi izbor je pao na ebay i ponudu jeftinih kineskih modela kao što je ovaj http://www.ebay.com/itm/USB-CO...main_3&hash=item4aa9be8280 .Pošto je tamo sve relatnivo šturo i na isti kalup objašnjeno interesuje me da li je neko nabavljao i koristio ovako nešto i kakva je situacija u praksi. Kolika je isplativost takve mašine uopšte???
Planiram da je koristim za izradu suvenira i štampu na reklameni materijal. Znači lakša gravura bez metalnih podloga.
Svaka sugestija i prijedlog su dobrodošli.


 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
193.107.4.*



+45 Profil

icon Re: Laserska graverka31.08.2011. u 20:44 - pre 153 meseci
Ako si resio da se time bavis, onda je sigurno isplativo. jes da toga ima kolko hoces, ali ako radis efektne gravure i nadjes nekog da ti to prodaje po turistickim mestima...i jos uradis neki on-line shop sa izborom motiva i mogucnoscu da koricnik posalje sliku...moze to dobro da ispadne. Pitanje je koliko je ta masina pouzdana, mada sudeci po ceni, nije amaterska vec kao poluprofi. Ja sam znao jednog lika, sa nekih predavanja, koji je morao da digne kredit od 5000 jura da bi se obezbedio sa takvom opremom, ali mislim da on radi i sa metalom..
 
Odgovor na temu

quality
Lazarevac

Član broj: 71234
Poruke: 230
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bartprint.com


Profil

icon Re: Laserska graverka21.09.2011. u 21:14 - pre 152 meseci
nadam se da nisi uzeo ovo jer si onda bacio pare. Za pouzdanu masinu treba novca dosta jer kad ti krene posao a tebi rikne ovo onda mozes slobodno da bacis jer delova i servisa gotovo sigurno da nema. Prava masina nema ispod 8-9000 eura u najosnovnijoj varijanti. Ako treba jos informacija pitaj slobodno
Štamparija BART - www.bartprint.com
 
Odgovor na temu

kan
Milenko Karapetrovic
Administrator
Gradiska

Član broj: 11267
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.aiku.info


Profil

icon Re: Laserska graverka22.09.2011. u 19:34 - pre 152 meseci
Hvala na odgovorima i pomoći.
Citat:
quality: nadam se da nisi uzeo ovo jer si onda bacio pare. Za pouzdanu masinu treba novca dosta jer kad ti krene posao a tebi rikne ovo onda mozes slobodno da bacis jer delova i servisa gotovo sigurno da nema. Prava masina nema ispod 8-9000 eura u najosnovnijoj varijanti. Ako treba jos informacija pitaj slobodno

Pare su već bačene(šala) tj. već sam platio graverku i sad čekam da vidim šta će kinezi poslati.Znam da je ovo opcija koliko para toliko muzike ali za početak mislim da je sasvim dovoljno. Jedno upozorenje za sve koji kupuju preko Ebay skuplju robu, prvo pitajte koliko je dostava makar pisalo free shiping/world wide jer mi nismo cijeli svijet!!??
Uz ovu CO2 lasersku graverku dolazi nekakav softver Moshidraw i koliko sam vidio služi za pripremu gravure pečata (bar je tako navedeno u uputstvima) pa me interesuje ima li ko kakva iskustva sa tim softverom ili koji softver se još može koristiti. Gravura mi je jasna na materijalima koji su navedeni ali me interesuje sječenje drveta, akrila i sl. da li je to moguće sa tih 40W (koliko vidim kod renomiranih proizvođača to je sasvim normalna opcija)??

 
Odgovor na temu

quality
Lazarevac

Član broj: 71234
Poruke: 230
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bartprint.com


Profil

icon Re: Laserska graverka22.09.2011. u 21:47 - pre 152 meseci
to sto pise 40w je vrlo sumnjivo, i pitanje je da li moze da sece jer nije to kao 40w na trotecu ili nekoj ozbiljnoj masini. Ja znam jednog uvoznika sto radi lasere i oni su izbacili iz ponude kineze jer su se mnogo kvarili i nije bilo delova.
Štamparija BART - www.bartprint.com
 
Odgovor na temu

kan
Milenko Karapetrovic
Administrator
Gradiska

Član broj: 11267
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.aiku.info


Profil

icon Re: Laserska graverka20.11.2011. u 17:45 - pre 150 meseci
E ovako narode nisam se oglasavao pošto je bilo dosta problema.
Kinezi su ispali fer i poslali masinu u roku od 3 dana od plaćanja. Drugi dan od slanja zovu me iz DHL da je masina stigla u Sarajevo a ja na statusu vidim da nije jos ni krenula. Pitanja čemu to služi, itd itd. Niko se ne javlja iz DHL narednih 10 dana i onda nazove opet da me pitaju čemu služi mašina. Nakon mog odgovora zove me špediter dotične firme i kaže da nemože reći cariniku da ću "peći kuruze" sa laserskom graverkom kad je on otvorio paket, kako je to komplikovano za uvoz na fizičko lice itd itd. Prođe opet par dana i nazva špediter da mi kaže da je carinik pristao na carinjenje ali moram poslati papire od firme da dokažem da se tom djelatnošću bavim, kad sam spomenu da carinimo na firmu da izbijem PDV opet kuknjava kako je to komplikovano i sl. Od Kine do Sarajeva je putovala 4 dana a od Sarajeva do mene preko 20 dana (to se zove sposobna administracija u BiH).I nakon par dana stiže meni upakovana laserska graverka a ja sam sretan. Naravno pregledao sam na youtube sve moguće video materijale kako se mašina pušta u rada. Kresnem ja nju ali nema zrake na površini za graviranje nego se samo čuje nekakvo varničenje. Otvorim dio gdje se nalazi laserska cijev i ustanovim da se voda za hlađenje izliza u drugi dio laserske cijevi tj. da je došlo do naprsnuća stakla tokom transporta - toliko o pažljivom rukovanju od strane DHL. Opet zovi kineze i dopisivanje 15 dana, dok nisam blokirao pare preko PayPal-a nisu me shvatali ozbiljno. Skype, web kamere i sporazumjevanje sa tehničarima iz Kine koji neznaju engleski ali su na kraju priznali garanciju i poslali novi cijev. Laserska cijev je inače 70cm x 5cm a ova je bila upakovana u nekoliko slojeva spužve i folije + plastična cijev od vode gabarita otprilike 150cm x 30cm tako da stigla neoštećena ali do ovog pisanja nisam stigao da je postavim ali sutra sigurno hoću pa javim iskustva.
Naravoučenije:
1. Dobro provjerite cjene transporta za ova naša područja kod Kineza jer mi nismo world wide tj. cijeli svjet već ostatak i za nas važe posebne tarife slanja
2. Ne šaljite DHL jer oni odmah prijavljuju carinu pa imate dodatne troškove a što se da srediti sa carinicima (ipak smo mi na Balkanu)
3. Prema objašnjenju špeditera fizička lica po zakonu ne mogu uvoziti mašine već to morate obaviti na firmu ili samostalnu djelatnost i ne morate imati carinski broj.
4. Od Kineza tražite da vam na onim njihovim tzv. fakturama razdvoje cijenu mašine i transporta ili će te je morati sami praviti

Za koji dan dok postavim novi laser javiću vam iskustva i šta sve može da se radi sa ovom laserskom graverkom.


 
Odgovor na temu

deki vuk
dejan vujadin
pale,bih

Član broj: 296145
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Laserska graverka28.12.2011. u 18:26 - pre 149 meseci
Pozdrav svima koliko vas ima !zelio bi da pitam cana da li mi moze reci koliko ga je dosla masina sa svim troskovima i da li je uzimao odmah rezerve djelove unapre mu se zahvaljujem
 
Odgovor na temu

quality
Lazarevac

Član broj: 71234
Poruke: 230
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bartprint.com


Profil

icon Re: Laserska graverka02.01.2012. u 16:58 - pre 148 meseci
eto to je jedan od problema sa kinezima...staklena cev... Inace bas me zanima koliko ce da te kosta minut rada jer mozes samo jedan ili par bas sitnih komada odjednom a sam znas valjda da sto je veca radna povrsina i jaca cev da je jeftiniji minut rada.
Štamparija BART - www.bartprint.com
 
Odgovor na temu

drmm
unknown

Član broj: 296669
Poruke: 1
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Laserska graverka06.01.2012. u 12:59 - pre 148 meseci
Prijatelju
Ja imam kinesku graverku i mogu ti reći da sam zadovoljan ali i to je relativno.
Naime, meni isključivo služi za izradu pečata a naravno da kad imam vremena radim i neke druge stvari npr. na drvetu,kliritu itd ali veruj mi da ti to ne preporučujem.Prva cev mi je radila oko 1,5 god i kad je crkla zamneio sam cev i posle tri meseca ponovo isto.Nisam baš stručan za kupovinu preko e-bay tako da kupujem je ovde u srbiji za nekih 500 jura.Jako bitna stvar je da ako ti se desi da cev ne baca snop a misliš da ima dovod struje do cevi, moguće je da ti je otišlo napajanje.Ljudima se desilo da menjaju cevi na mesec-dva a teke se onda ustanovi da treba menjati i napajanje.Što se tiče rada, ti sa njom nemožeš gravirati metal a drugi savet je da isključivo graviraš po materijalu ali ne i da sečeš već nabavi od stolara oblike po kojima ćeš gravirati.Prilikom sečenja dolazi do većeg opterećenja lasera i zadnje što sam radio je bilo sečenje klirita od 10 mm..posle je samo rekla cvrrc.
pozz iz NS-a a ako već imaš kombinaciju za slanje cevi iz kine napravićemo saradnju
 
Odgovor na temu

zizi333
mrav
bl

Član broj: 200226
Poruke: 14
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Laserska graverka23.03.2012. u 20:46 - pre 146 meseci
slicno druze i kod mene
narucio dio za auto i prije stigo do banja luke iz njemacke nego od banja luke do mene
a zivim poprilicno blizu bl

smjesno
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Laserska graverka

[ Pregleda: 9992 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.