Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...

[es] :: Office :: Excel :: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...

[ Pregleda: 2966 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Reel_D

Član broj: 119669
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...15.10.2011. u 16:01 - pre 152 meseci
Postovani,

imam mali problem sa realizacijom sledece vrste u Excel-u:

hocu da u jednu celiju (za unos) upisem bilo koji broj (npr. 325), a da Excel automatski u odredjene celije (npr. A10, A20, A30, A40... itd.) ubacuje brojeve od 1 do zadatog broja, i onda odstampa samo listove koji imaju popunjene te celije, nebitno od ostalog sadrzaja oko njih... znaci, ako sam uneo br. 3, on u A10, A20 i A30 ubacuje 1,2 i 3, i zatim stampa listove na kojima su A10, A20 i A30, jer su popunjeni, a ostale listove ignorise, bez obzira na sadrzaj... da li je tako nesto moguce, i ako jeste, kako?

Ovo mi je vrlo bitno, molim za pomoc sto pre...

Unapred hvala, i pozdrav...
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...15.10.2011. u 21:21 - pre 152 meseci
Malo mi je nejasno tvoje pitanje.
1. Kad kazes "u odredjene celije" to znaci da ti vec unapred znas koje su to celije i da li se one nalaze na istom radnom listu gde je i polje za unos i da li su sva polja tipa A10, A20, A30, A40, A50...?
2. Dalje si napisao da "ubacuje brojeve od 1 do zadatog broja", da li to znaci da ti unapred zadajes do kog broja ili taj broj zavisi od neceg drugog?

Za sad toliko, a bilo bi dobro i da okacis svoj primer koji u kome zelis to da primenis ako nemaju tu neki poverljivi podaci, a ako je moguce ti unesi mehanicki ono sto ti treba da bi bilo jasnije. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Reel_D

Član broj: 119669
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...16.10.2011. u 17:42 - pre 152 meseci
Evo pojasnjenja:

1. Da, a prost primer bi bio da hocu da stampam ulaznice za neki koncert, i da se one automatski numerisu i stampaju do tog broja

2. Ja odredim krajnji broj, po prethodnom primeru, recimo da zelim da odstampam 100 ulaznica, on numerise 100 odredjenih celija (u ojviru slike recimo), i dotle ih stampa...

Nadam se da je sad malo jasnije sta zelim, a nadam se da je to i moguce...

Hvala na javljanju.
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...16.10.2011. u 18:18 - pre 152 meseci
daj okaci da vidim kakva je forma toga sto si odradio pa da bi mogao da prilagodim sve.
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+36 Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...19.10.2011. u 17:55 - pre 152 meseci
Probaj sa Nalepnicama koje bi pravio sa Cirkularnim pismom u Wordu.
Napraviš jedan Excel dokument u kom ćeš odrediti koliko karata ti treba, pa te podatke povučeš u Word.

Biće ti od koristi sledeći link
http://www.ic.ims.hr/office/word2003/word55.html

Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Reel_D

Član broj: 119669
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...24.10.2011. u 08:01 - pre 152 meseci
Hvala na odgovorima, a evo da ilustrujem koliko mogu sta mi je potrebno... Sliku sam uploadovao na:

http://i52.tinypic.com/2mfm0xt.jpg


E sad, u uokvireno polje pored "Unesite broj karata" se upise neki broj. Na levoj strani je niz tzv. karata, ili slika, u okviru kojih je ostavljeno polje, takodje uokvireno, gde se automatski, na osnovu unetog broja popunjava od 1 do tog broja... Napomena: niz ovih karata je vec u Excel-u, nema potrebe da se docrtava i dodaje. Nakon toga, Excel treba da prepozna do kog polja je popunjeno brojevima, i da te karte odstampa... Da li je to izvodljivo?

U ovom primeru sam ubacio da je broj 5 unet sa strane. Polja na kartama bi trebalo da se automatski popune od 1 do 5 (u ovom slucaju polja E1, E11, E21, E31, E41), a da se samo karte koje sadrze popunjena ta polja odstampaju...

Nadam se da je malo bolje objasnjeno ovako, i da postoji nacin da se to resi...

Hvala unapred :)

Inace, pokusacu i sa cirkularnim pismom, ali je to cini mi se komplikovanije, i pitanje je da li se postize ovo sto meni treba...
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...24.10.2011. u 12:12 - pre 152 meseci
Citat:
Reel_D: Polja na kartama bi trebalo da se automatski popune od 1 do 5 (u ovom slucaju polja E1, E11, E21, E31, E41), a da se samo karte koje sadrze popunjena ta polja odstampaju...
To bi se moglo odraditi preko VBA no evo jedan manualni prijedlog

Prema prikazanome na slici: Kako bi bilo da probaš kopirati dvije karte
Kreiraj dvije karte i brojeve u njima
Selektiraj range A1:E22 i kopiraj prema dolje do željenog broja karata

- selektiraj cijeli raspon
- postavi pokazivač miša na donji desni kut selekcije da ti se pojavi križić
- Kopiraj prema dolje do željenog broja
- selektiraj range
- postavi printa area
- printaj i izreži ;)

Tako ćeš dobiti svaku kartu sa uvećanim brojem za 1

btw: isto tako možeš kreirati predložak više desetaka karata na taj način. Naravno 'Print Area' rješava raspon printanja.
Vodi računa da ti na prvu stranicu stane određeni broj karata da te se ne bi dogodilo da ti neka karta bude na prijelazu sa stranice na stranicu
Ne znam je li te ovo zadovoljava, vidi attach
pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Reel_D

Član broj: 119669
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...25.10.2011. u 08:46 - pre 152 meseci
Hvala na odgovoru, ali mi je to ipak komplikovano... trazio sam u sustini resenje koje bi moglo da ovo automatizuje i uprosti, samo da se unese broj i na osnovu toga Excel popuni i odstampa sta treba...
Dao sam ulaznice samo kao primer, ali postoje i druge stvari kod kojih je ovo potrebno (etikete, numeracije i sl.), mora da postoji jos neki nacin da se to izvede...

U svakom slucaju, svaka pomoc je dobrodosla, hvala na dobroj ideji...

Pozz
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...25.10.2011. u 14:01 - pre 152 meseci
Citat:
mora da postoji jos neki nacin da se to izvede...

Naravno vrlo jednostavan način je korišćenjem worda i cirkularnih pisama kao što je već pomenuo ib.kroki

Generišeš samo brojeve u Excelu npr. preko AutoFill, može i preko makroa, formula
Napraviš samo jedan primerak željenog dokumenta u Wordu i startuješ MailMerge
Uzmeš kao izvor podataka Excel tabelu.

Ako ti baš često to treba nije teško da se napravi makro u Wordu koji ti traži da uneseš krajnji broj - generiše izvor podataka sa brojevima od 1 do tog broja i uradi mail merge.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...25.10.2011. u 17:54 - pre 152 meseci
Nesto sam odradio, kod mene radi. Probaj vidi da li ti odgovara pa ako je potrebno da se nesto doradi. Pre nego sto pocnes da stampas potrebno je da podesis na kom stampacu stampas, pa tek onda kliknes na dugme Stampaj karte. Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Reel_D

Član broj: 119669
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...28.10.2011. u 07:45 - pre 152 meseci
@FOX028

Svaka cast, to je bas ono sto mi treba... a u medjuvremenu sam ukapirao da mi je potrebno jos nesto, a to je:

- kada se unese broj karata, npr. 25, on dodeljuje brojeve po sistemu 1/25, 2/25, 3/25... 25/25, da li je to moguce? Odnosno, da pored rednog broja pokaze i "od ukupnog broja"...

Hvala unapred :)

Takodje, hvala i na svim ostalim idejama, ja se tek od skoro bavim Excel problematikom, ali je ovaj forum i ljudi na njemu zlata vredan...
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...28.10.2011. u 14:22 - pre 152 meseci
Naravno da moze, evo ispravljeno je.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Popunjavanje celija zadatim brojevima i stampanje popunjenih listova...

[ Pregleda: 2966 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.