Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zastita plastificirane fotografije prozirnom emulzijom na dekorativnom metalu. Kako?

[es] :: Izdavaštvo :: zastita plastificirane fotografije prozirnom emulzijom na dekorativnom metalu. Kako?

[ Pregleda: 1909 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranovisad
Goran Trivan
privatno
Novi Sad

Član broj: 168912
Poruke: 38
*.mediaworksit.net.



+3 Profil

icon zastita plastificirane fotografije prozirnom emulzijom na dekorativnom metalu. Kako?13.11.2011. u 11:37 - pre 151 meseci
Izradjujem, kao dodatnu delatnost, ukrasne modne predmete, nakit i dosta puta imam potraznju da vlastiti dizajn kupca pa cak i fotografiju integrisem na neki od metalnih artikala (privesak lancica itd)
Zanima me dali je nekom poznat sastav emulzije ili zastite koji se nanosi na recimo plastificiranu fotografiju i koja joj daje snaznu zastitu od mehanickih udara ili ostecenje (sato sama folija mislim da nije u mogucnosti)
Navodno se radi o nekoj mesavini Casting Resin i Catalyst, zanima me dali postoji neka poznata tehnologija ili sastav te zastite koja je u proizvedenom obliku za tu namenu.
To mu dodje kao integrisanje fotografije i metala s ciljem zastite od meganickih ostecenja i udara
Hvala na trudu i vremenu sto ste procitali "problematiku" i ako ne znate odgovor
O.K
 
Odgovor na temu

milekinez
mm sitotehna

Član broj: 218488
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: zastita plastificirane fotografije prozirnom emulzijom na dekorativnom metalu. Kako?13.11.2011. u 12:16 - pre 151 meseci
epoksidni ili poliuretanski lak, samo tu je mali problem ovo lakove se katalizuju iz pomoc povisene temperature, povisena temperatura ubrzava i poboljsava polimerizaciju, najbolje ti je na sajt http://www.kreativnihobi.com/ firme destefiko tamo ima svasta za izradu dzidza bidza pa i lakova za zastitu ako nema u hobi programu u istoj firmi potrazi lakove za sito stampu PU, vrhunski je. Moras eksperimentisati ako su ti fotke plastificirane stamparskom plastifikacijom-folijom tu je problem jer su folije od PP koji ne drzi boju i lak na sebi te se kod istih raspitaj za lak za PP i PE, ali ovaj lak nije bas za metale
 
Odgovor na temu

goranovisad
Goran Trivan
privatno
Novi Sad

Član broj: 168912
Poruke: 38
*.mediaworksit.net.



+3 Profil

icon Re: zastita plastificirane fotografije prozirnom emulzijom na dekorativnom metalu. Kako?14.11.2011. u 16:36 - pre 151 meseci
Hvala druze to su vec blizi orijentiri onome cemu tezim
Nasao sam u Ns krutu PU smolu iz serije polymix koja se prodaje uz sitne instrumente za izradu stikera pise za nalivanje na metalnim podlogama... ne znam kako bi se ponasala fotografija u kontaktu sa tom smolom, mozda neka pretpostavka
O.K
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: zastita plastificirane fotografije prozirnom emulzijom na dekorativnom metalu. Kako?

[ Pregleda: 1909 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.