Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko naplatit pripremu

[es] :: Izdavaštvo :: Koliko naplatit pripremu

[ Pregleda: 1665 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dartxxq

Član broj: 170883
Poruke: 6
178.79.5.*



+1 Profil

icon Koliko naplatit pripremu03.02.2012. u 15:29 - pre 147 meseci
Preuzeo sam da sređujem knjigu za izdavačku kuću, u suštini se radi o slikovnici.
Njima jedna umetnica oslikava svaku stranicu, radila je akvarelom pa je to na štampanom papiru dosta loše ispalo,
pa je moj posao da sve to obradim u fotošopu, najlepše je ispalo kada svaku sliku ponovo u fotošopu nacrtam po njenim linijama,
pa obojim, uradim senke i neke efekte, to je super ispalo ali je mukotrpan posao :-)

Posle toga sve to spremam za štampu u indizajnu.
Knjiga ima oko 220 strana.

E sada me zanima koliku bi cenu trebalo da tražim za taj posao.
Pitam samo informativno jer su u planu buduća izdanja pa da znam kako da se postavim oko cene.

Svaki savet je dobrodošao. Hvala unapred ;-)
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Koliko naplatit pripremu03.02.2012. u 16:00 - pre 147 meseci
Neki standard za dosadne crno-bele knjige je bio 1 eur po strani i tu nema slika, ili ima nesto sitno... To je cena kada je u pitanju "redjanje"... Za razliku od toga, strana casopisa gde ima dosta posla je oko 10 eur. Ogromna razlika u poslu i u ceni. U tvom slucaju, imaces posao da cmykujes sliku, osvetlis, i sl. sto se moze raditi i sa "actions", ili makar jedan deo posla dok ce ostatak morati rucno. Mnogo je bitno koliko slika ce biti u knjizi jer se vezujes najvise za njih. Tekst ide sa copy & paste i to nije muka. Prijateljska cena za knjigu od 220 strana bi bila 2 eur po strani, ali ponavljam - bitno je koliko ima slika jer na osnovu toga formiras cenu...
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Koliko naplatit pripremu

[ Pregleda: 1665 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.