Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Desktop aplikacija - pozivanje preko WEB-a

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Desktop aplikacija - pozivanje preko WEB-a

[ Pregleda: 2248 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikitaGradov
Beograd

Član broj: 223576
Poruke: 206
109.121.56.*



+3 Profil

icon Desktop aplikacija - pozivanje preko WEB-a19.02.2012. u 11:00 - pre 147 meseci
Ne znam da li sam dobro naslovio ono sto hocu da pitam: autor sam jedne desktop aplikacije (napisane u C#, VS2010), koja 'tuce' u bazu na udaljenom racunaru (preko VPN mehanizma). Aplikacija radi (stabilno) vec neko vrijeme ... Sada imam zahtjev da tu desktop aplikaciju 'podesim' (prilagodim) da se moze pozivati i preko WEB-a. Ja nemam iskustava (prakticnih) u pisanju WEB aplikacija, pa me interesuje, da tako kazem, strucno misljenje, od ljudi koji su se (ako ima takvih na ovom forumu) susretali sa slicnim problemom.

Sta bi bila moguca rjesenja:

1. postaviti ovu aplikaciju na neki WEB server (da li to podrazumijeva i prebacivanje baze na taj WEB server?). Ili, na racunaru, na kome je baza trenutno, podici WEB server (baza je, trenutno, na racunaru koji je Domain Controller, sa operativnim sistemom Windows Server 200?

2. da li na ruteru napraviti 'port forwarding' i omoguciti poziv postojece aplikacije (da li to moze da radi? - da pojednostavim: ako u browser-u ukucate IP adresu racunara na kome je baza, i aplikacija, po nekom portu, da se pomocu port forwarding-a pozove ta desktop aplikacija)???

3. da li MORA da se prepravlja dio koda (manji / veci) ?

4. da li je ovo nemoguce i da li je jedino rjesenje napisati novu aplikaciju u ASP-u ili nekom slicnom alatu ?

Zahvalan za svaki odgovor ...
Programming is fun, but writing good software is hard ...
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: Desktop aplikacija - pozivanje preko WEB-a19.02.2012. u 14:02 - pre 147 meseci
"Sada imam zahtjev da tu desktop aplikaciju 'podesim' (prilagodim) da se moze pozivati i preko WEB-a."
Šta se pod tim tačno podrazumeva? Ti aplikaciju već pozivaš preko WEB-a. Da li aplikacija mora da bude Web aplikacija?
Ako je to tačno, da li treba da bude ASP.NET, Silverlight ili ... ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Desktop aplikacija - pozivanje preko WEB-a19.02.2012. u 14:23 - pre 147 meseci
Ako ce aplikacija samo da bude za udaljene windows korisnike onda mozes da pogeldas i ovu opciju sa RemoteApp, ona ne zahteva nikakve izmene u kodu.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc753844.aspx
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

nikitaGradov
Beograd

Član broj: 223576
Poruke: 206
92.244.132.*



+3 Profil

icon Re: Desktop aplikacija - pozivanje preko WEB-a27.02.2012. u 12:57 - pre 147 meseci
Citat:
Dusan Kondic: "Sada imam zahtjev da tu desktop aplikaciju 'podesim' (prilagodim) da se moze pozivati i preko WEB-a."
Šta se pod tim tačno podrazumeva? Ti aplikaciju već pozivaš preko WEB-a. Da li aplikacija mora da bude Web aplikacija?
Ako je to tačno, da li treba da bude ASP.NET, Silverlight ili ... ?


Pa, ako sam ja dobro shvatio zahtjev korisnika, aplikacija bi trebala biti Web aplikacija. Moja je, prvobitna, ideja bila da pronadjem mehanizam (ako postoji, uz napomenu da ja nemam prakticnih iskustava sa izradom Web aplikacija) koji bi, vec razvijenu, desktop aplikaciju prilagodio za poziv iz nekog Web browser-a. Koliko sam citao (i konsultovao se) - to, izgleda, nije moguce.

Ako sam dobro procitao (i shvatio) o Silverlight-u, radi se o okruzenju koje kreira Web aplikacije -> Pitanje: da li je moguce (i kako) transformisati postojecu , klasicnu 'Windows Forms Application', u 'Silverlight Application' ?

I ako je neki 'put' za mene pisanje nove Web aplikacije - molim za prijedlog razvojnog okruzenja i izbora jezika.
Programming is fun, but writing good software is hard ...
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.adsl-a-12.sezampro.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: Desktop aplikacija - pozivanje preko WEB-a27.02.2012. u 13:28 - pre 147 meseci
Na žalost ne postoji jednostavan način da se odradi ono što tebi treba.
Moraš napraviti Web aplikaciju od nule a jedina postojeća stvar koju ćeš u nju uneti je verovatno baza podataka.
Postojeći kod iz "Windows Forms Application" nećeš moći da transformišeš ni u Silverlight ni u ASP.NET. Možda ćeš moći da koristiš neke pojedinačne metode i funkcije ali mislim da ćeš više vremena da potrošiš u iznalaženju upotrebljivog koda nego u iskucavanju novog.
Predlog vezan za razvojno okruženje - bez predloga. Svaka platforma ima svojih "za" i "protiv" a neizvesno je da li će neka potisnuti drugu. Budi spreman puno da učiš jer ni jedno od ovih okruženja ne ide samo. Ako odabereš ASP.NET čeka te dodatno učenje Jave a ako odabereš Silverlight, moraš naučiti WCF i Linq.
Ja radim u Silverlight-u nadajući se da će preživeti na tržištu.
Srećno.
 
Odgovor na temu

nikitaGradov
Beograd

Član broj: 223576
Poruke: 206
92.244.132.*



+3 Profil

icon Re: Desktop aplikacija - pozivanje preko WEB-a27.02.2012. u 13:54 - pre 147 meseci
Hvala ...

Nije mi problem da ucim novo - najvaznije mi je da 'pogodim', da tako kazem, razvojno okruzenje ...
Programming is fun, but writing good software is hard ...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Desktop aplikacija - pozivanje preko WEB-a

[ Pregleda: 2248 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.