Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina polovnog laptopa - bitna mi je samo dužina trajanja baterije

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Kupovina polovnog laptopa - bitna mi je samo dužina trajanja baterije

[ Pregleda: 2433 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Kupovina polovnog laptopa - bitna mi je samo dužina trajanja baterije04.03.2012. u 18:26 - pre 147 meseci
Pozdrav

Hteo bih da kupim polovni laptop.
Ono što mi je od presudne važnosti jeste:
- dužina trajanja baterije. Recimo najmanje 2 sata.
- mogućnost da koristim internet. Dakle po mogućstvu da ima neku wireless karticu, mada i ne mora, jer posedujem usb wireless stick.
- da nije skuplji od 7000 dinara.

Jačina komponenti mi nije bitna, treba mi samo za internet, da mogu da otvorim mejl, google maps i slično.

Pretražio sam limundo i pronašao nekoliko primeraka laptopova koji se prodaju za bagatelu. Jeste da je pentium 2 na 400mhz, ali cena od 200 dinara uopšte ne zvuči loše.
Medjutim kod svih tih modela baterija ne postoji, ili ne radi, ili radi nekih 15,30 minuta (sto je meni nedovoljno).
Da li mi preporucujete da kupim laptom za tih famoznih 200, 300, pa nek je i 1000 dinara na kraju krajeva, a zatim naručim bateriju novu za njega?
Jesu li skupe?
Da li se uopšte mogu naći nove baterije za stare modele laptopova?


Hvala unapred na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Kupovina polovnog laptopa - bitna mi je samo dužina trajanja baterije04.03.2012. u 18:31 - pre 147 meseci
Nemoj to da radiš. Postoji razlog zašto se to prodaje za tako male pare.
Ili odvoj pristojne pare i kupi laptop star par godina ili nemoj da kupuješ uopšte.

I možda da potražiš polovne netbookove. Njima i loša baterija drži par sat.


 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Kupovina polovnog laptopa - bitna mi je samo dužina trajanja baterije04.03.2012. u 18:43 - pre 147 meseci
Miroslave hvala Vam na odgovoru.

Možete li biti malo konkretniji kod ovoga:
"Ili odvoj pristojne pare i kupi laptop star par godina"

Dakle preporučujete mi da kupim kompletan laptop, bez nedostatka neke od hardverskih komponenata (hardiska, baterije i slicno)?
Sta podrazumevate pod "star par godina"? Da li to znaci da ne uzimam starije modele recimo pentiuma 2, koji su stari i po 10 godina?


Izvinite sto nisam informisan ali net book je u stvari mali laptop?
Njima dakle baterije drze mnogo duze nego klasičnim laptopovima?


Evo jednog od primera koje sam trebao da navedem:
http://www.limundo.com/kupovin...e-240-ocuvan-od-10din-/4669306


Koliko bi kostala nova baterija za ovakav laptop?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Kupovina polovnog laptopa - bitna mi je samo dužina trajanja baterije04.03.2012. u 18:50 - pre 147 meseci
Pentium 2 je totalno neupotrebljiv za potrebe "interneta". Udaviće se na bilo kom sajtu koji ima reklame ili sadržaj u Flashu. :)

Naravno, budžet koji pominješ (200-1000 dinara) je nedovoljan za bilo kakvu priču o laptopu sa wifi za net.

Za te pare možeš na pomenutom sajtu da kupiš gomilu đubreta koja je nepopravljiva i naravno neupotrebljiva.

Meni u servis redovno dolaze ljudi sa mrtvim laptopovima koje su kupili na buvljaku (online i offline buvljak) za 10€ i hoće da im se to osposobi ako je moguće besplatno.
To su laptopovi sa mrtvim ekranima, spaljenim pločama, bez memorije, harda, baterije i punjača. Često ljudi misle da mogu dobro da prođu, ali zanemare zašto neko prodaje laptop za 500 dinara. Da je taj mogao da ga osposobi prodavao bi ga za 10-20 puta više. :) Neispitana roba je u 101% slučajeva nepopravljiva. :(

Ili odvoj 100-150€ ili batali priču o kupovini laptopa.

Taj Acer ima problem na ploči i popravka je moguća ali ne i besplatna. I sačekaj 5 dana da vidiš kako će nasvirati cenu. Nemoj gledati početne cene, gledaj kako će to da naraste do kraja licitacije.
 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Kupovina polovnog laptopa - bitna mi je samo dužina trajanja baterije04.03.2012. u 19:00 - pre 147 meseci
U redu hvala Vam na odgovoru jos jednom.

Nazalost na limundu sam uspeo da nadjem samo jedan polovan netbook.

Imate li informacija gde bih jos mogo da nadjem polovnih netbookova?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Kupovina polovnog laptopa - bitna mi je samo dužina trajanja baterije

[ Pregleda: 2433 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.