Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB.net, mySQL -reset auto increment field

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VB.net, mySQL -reset auto increment field

[ Pregleda: 1543 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon VB.net, mySQL -reset auto increment field28.06.2012. u 13:09 - pre 143 meseci
Pozdrav svima.
Ne znam da li je tema više za ovaj deo foruma ili mySQL, ali hajde da pitam.
Naime imam aplikaciju koja pravi izveštaje. Id izveštaja je ujedno ključ i autoincrement polje.
E sad potrebno je svake sezone resetovati brojač na nulu. (Recimo na neki button)
E sad ako to uradim kasnije mi nece dati da upisem nove podatke, jer već postoji neki upis čiji je id recimo 1.
Sad me interesuje koji je najbolji nacin da napravim backup starih podataka, izbrišem podatke u tabelama i krenem novi upis ispočetka.
Ili ako neko ima bolju ideju...

HVALA
 
Odgovor na temu

ravni

Član broj: 8894
Poruke: 373



+15 Profil

icon Re: VB.net, mySQL -reset auto increment field28.06.2012. u 14:55 - pre 143 meseci
Mogao bi da ostavis da ti Id i dalje vrsi funkciju primarnog kljuca a da uvedes novo polje Brojac koje bi se popunjavalo kroz nekakakav SequenceGenerator (ako MySql to nema lako se moze napraviti kombinacijom tabele i mini storke). Onda bi po zelji mogao da resetujes polje Brojac i da ne brines o praznjenju baze sto nekad nije lako postici jer postoje strani kljucevi itd.
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: VB.net, mySQL -reset auto increment field29.06.2012. u 08:06 - pre 143 meseci
OK...Hvala.

Dobra je ideja. Da li bi neko mogao da mi pomogne oko kreiranja sequence generatora za mysql...
Ideja je da se autoincrement polje uvecava uvek a polje brojac treba restovati na zahtev operatera.
E sad trebalo bi da kada korisnik klikne na neki button RESET resetuje brojac na 1.
 
Odgovor na temu

ravni

Član broj: 8894
Poruke: 373



+15 Profil

icon Re: VB.net, mySQL -reset auto increment field29.06.2012. u 09:24 - pre 143 meseci
Pogledaj ovde
http://www.microshell.com/data...tion-to-get-sequence-in-mysql/

Mogao bi od toga da napravis nesto sto ti odgovara. Mislim da ti ni ne trebaju neke stvari, tipa `sequence_min_value`, `sequence_max_value`, `sequence_cycle`.

 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: VB.net, mySQL -reset auto increment field29.06.2012. u 09:40 - pre 143 meseci
Da definitivno cu morati pisati f-ju za to.
HVALA U SVAKOM SLUCAJU
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VB.net, mySQL -reset auto increment field

[ Pregleda: 1543 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.