Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FON Beograd - potrebne informacije u vezi upisa?

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: FON Beograd - potrebne informacije u vezi upisa?

[ Pregleda: 3248 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogo82

Član broj: 228454
Poruke: 118



+8 Profil

icon FON Beograd - potrebne informacije u vezi upisa?22.08.2012. u 19:30 - pre 141 meseci
Pozdrav svima,

znam da mozda ponavljam temu, ali potrebne su mi sveze informacije u vezi upisa tj nastavka studija na FON-u (odsek Informacione tehnologije).

Naime, zavrsio sam osnovne akademske studije u trajanju od 6 semestara (180 ECTS) i zelim da nastavim skolovanje na akademskim master studijama na FON-u. Na web sajtu FON-a sam pronasao informaciju (ne znam da li je jos uvek aktuelna) da studenti koji su akademska studije zavrsili u trajanju od 6 semestara (180 ECTS) mogu da upisu master akademske studije FON uz polaganje tzv transfer programa (ispiti iz 3 i 4 godine) koji sadrzi nekih 10-11 predmeta.

Da napomenem, interesuju me iskljucivo akademske studije (ne strukovne).

Pre nekoliko dana sam pokusao da nazovem studentsku sluzbu na FON ali se niko ne javlja na poziv (mozda jos uvek traju godisnji).

Ukoliko na forumu postoji neko sa FON-a molio bih sledece informacije:

1. da li je moguc upis na akademske master studije FON-a za studente koji su osnovne akademske studije zavrsili u trajanju od 6 semsetara (180 ECTS) i ako jeste, pod kojim uslovima?
2 ukoliko nije moguc upis na akademske master studije FON-a za studente koji imaju 180 ECTS, da li je onda moguc upis direktno na 4. godinu i nastavak studija po programu FON-a za 240 ECTS?

Unapred hvala.
Pozdrav!
Gogo82
 
Odgovor na temu

abc..

Član broj: 31481
Poruke: 205
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: FON Beograd - potrebne informacije u vezi upisa?22.08.2012. u 20:32 - pre 141 meseci
Mislim da nije moguce posle strukovnih studija uraditi master. Jedini put ka tome bi bio da odes na fax i obratis se studentskoj sluzbi koja ce te uputiti na svakog profesora kog treba da pitas sta ti on licno priznaje iz prethodnog obrazovanja. Pa ce ti neko priznati recimo ceo njegov ispit, neko ti nece priznati nista, a neko ce ti recimo priznati 20-30% ispita, prvi kolokvium ili sl.

Kad budes stekao sliku o tome bice ti jasno koliko ispita treba da das kao razliku za taj fax. Tek kad polozis razliku (dakle ne dobijas diplomu kao da si citave studije zavrsio na tom faxu vec samo razliku) onda mozes da upises master. To je jedini EVENTUALNO moguc put.

ako zelis strukovne postdiplomske na FONu, a nisi sa FONa, onda dajes razliku (zbog koje moras da upises godinu) i nastavljas dalje na STRUKOVNE postdiplomske - dakle ne master.

Nemoj ovo da uzmes zdravo za gotovo, vec se jos raspitaj. Sluzbe na FONu rade od 10 do 11h i od 15 do 16h za telefonske pozive - ali imas sve lepo na sajtu pa vidi.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: FON Beograd - potrebne informacije u vezi upisa?22.08.2012. u 20:45 - pre 141 meseci
Nije konkretno vezano za tvoje pitanje, ali u slucaju da ne uspes da se prebacis na FON, cuo sam da ce se u neko dogledno vreme (valjda 1 il 2 god) uvoditi stukovni master koji ce nositi valjda 120 bodova sto bi trebalo da te izjednaci po broju bodova sa klasicnim masterom. Ovo sam sve cuo od profesora jedne visoke skole, nije zvanicna informacija.
 
Odgovor na temu

gogo82

Član broj: 228454
Poruke: 118



+8 Profil

icon Re: FON Beograd - potrebne informacije u vezi upisa?22.08.2012. u 21:36 - pre 141 meseci
Citat:
abc..:
Mislim da nije moguce posle strukovnih studija uraditi master.

Nemoj ovo da uzmes zdravo za gotovo, vec se jos raspitaj. Sluzbe na FONu rade od 10 do 11h i od 15 do 16h za telefonske pozive - ali imas sve lepo na sajtu pa vidi.

Pozdrav!


Ja nisam zavrsio strukovne studije vec osnovne AKADEMSKE studije u trajanju od 6 semestara (180 ECTS). Ranije je na FON-u postojala mogucnost da se i ovakvi studenti mogu upisati na master AKADEMSKE pod uslovom da prvo poloze transfer program. Vise detalja imas na ovom linku ispod

http://master.fon.bg.ac.rs/docs/upis/Master%20za%20180espb.pdf

Ovo je dokument iz 2008/2009 godine tako da ne znam da li je ova mogucnost jos uvek aktivna.
Inace zvao sam studenstku sluzbu (ne mogu da se setim da li je bio u vreme 10-11 i 15-16 sati) ali mi se niko nije javljao na telefon.

Interesuje me ima li neko informaciju da li je ova mogucnost jos uvek aktivna?




Pozdrav!
Gogo82
 
Odgovor na temu

abc..

Član broj: 31481
Poruke: 205
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: FON Beograd - potrebne informacije u vezi upisa?28.08.2012. u 18:50 - pre 140 meseci
Nije bitno da li se studije zovu strukovnim ili akademskim, vazan je broj bodova (semestara). Ako je 180 ides onako kako sam objasnio, a ako je 240 mozes direktno na master bez polaganja razlike, samo prijemni.
 
Odgovor na temu

gogo82

Član broj: 228454
Poruke: 118



+8 Profil

icon Re: FON Beograd - potrebne informacije u vezi upisa?29.08.2012. u 13:55 - pre 140 meseci
OK. Pogledaj dokument koji sam postavio.

U dokumentu ne pise nigde da treba da se rade priznavanja ispita od strane profesora, vec samo da student koji ima 180 ECTS moze da upise master ali prvo mora da polozi 10-11 ispita sa 4 godine. To je tzv Transfer program ili USLOVNI upis. Kad student polozi sve te ispite sa transfer programa onda upisuje 5. godinu.

Mene interesuje da li je ova mogucnost (Transfer program) jos uvek aktivna?

Hvala unapred.
Pozdrav!
Gogo82
 
Odgovor na temu

Godric
Marko Radović

Član broj: 117077
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: FON Beograd - potrebne informacije u vezi upisa?22.06.2013. u 13:33 - pre 131 meseci
Zdravo Gogo82,

Da li si uspeo da pronađeš odgovor?


/___/
- - /
__/
"Power to him who power exerts."
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: FON Beograd - potrebne informacije u vezi upisa?

[ Pregleda: 3248 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.